Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2904 2904

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

Warty
15.01.2021 5 z 5

Další skvělý Carter. A ten způsob vražd... Páni, velice nápadité.

Nerissa
11.01.2021 2 z 5

Už třetí pokus s panem Carterem a Hunterem a opět to nevyšlo. Nebudu se moc rozepisovat. Nejsem velký fanoušek přehnaného násilí, ale o tom tyto knihy jsou, s tím jsem smířená. Vadí mi prvoplánové rozdělení kapitol a umělé navozování napětí (vytřeštěné oči a mráz běhající po zádech zpravila detektiva Garcii, když mu konečně něco dojde - zpravidla na konci kapitoly :) ). Nelíbí se mi, že autor znemožňuje odhadnout dopředu, kdo je vrah. Několikrát jsem vrtěla hlavou na ne moc logickým jednáním některých postav. A vůbec jsem nevěřila tomu, že ten "zloduch" může být tak dokonalý a bezchybný. Nikde nezanechat jedinou stopu. To je asi jedno. S touto sérií s největší pravděpodobnostní končím. Myslím, že jsou detektivní série, které se konkrétně mě budou líbit víc - méně násilí, méně geniální detektiv, více vyšetřování a chytřejší děj :).

Ďumbierka

Vybrala som si dobre.
Po maratóne romantických kníh, ktoré som v poslednom čase čítala, mi táto detektívka prišla vhod.
Píšem detektívka a to hlavne preto, že táto autorova tretia kniha bola pre mňa osobne naozaj viac detektívkou, ako mrazivým thrillerom.
Ale, bavila ma.
Kniha mala opäť krátke a svižné kapitoly a ja som pátrala po vrahovi spolu s vyšetrovateľmi - teda snažila som sa.
Pri tejto tretej knihe vrah opäť “nesklamal” a jeho obete si užili naozaj mnoho krutej bolesti a veľa strachuy Brrr.
Zameral sa na mladé ženy, ktoré boli najskôr nezvestné, niektoré ani nestihli nahlásiť a postupne sa nachádzali mŕtve....
Každá zomrela iným spôsobom a predsa veľmi podobne.
Spoločným znakom boli zašité určité časti tela a to veľmi lajdácky a hrubou niťou, obete boli vtedy ešte nažive.
Niektoré scény boli naozaj ťažko čitateľné. No, ja som citlivka, takže to nie vždy bolo ľahké.
Ale nebyť týchto “chuťoviek” alebo ako by som to nazvala, ktoré sú u Cartera už známe, obete v jeho knihách to jednoducho nemajú nikdy ľahké a rýchle, tak kniha pre mňa tak nejak splýva a stratí sa v dave.
V tejto časti som mala taký pocit, že Garcia a spol sú odsunutí na vedľajšiu koľaj a na všetko potrebujú Roberta Huntera.
A aj keď by sme chceli pátrať spolu s hrdinami v knihe, tak, autor nám podľa mňa v tejto časti nedal takú šancu.
Pri druhej knihe Kat, ma to veľmi bavilo, pri tejto som sa cítila obmedzená čakaním o jednu-dve kapitoly dopredu, kedy sa aj my čitatelia dozvieme, čo našli v novinách či inde vyšetrovateľ Garcia alebo Hunter...pretože oni to našli skôr, ale k čitateľovi sa informácia dostane až v ďalšej kapitole (ešteže sú také krátke :) ) a následne nám a aj Garciovi hneď začne Hunter všetko vysvetlovať.
A občas by som si nad zistenými informáciami rada popremýšľala a dostala Hunterovi teóriu o pár strán neskôr. A nie hneď, keď sa nám rozhodne autor nadhodiť čo sa našlo.
V tejto knihe mi to nejak chýbalo a všetko bolo tak nejak nalajnované.
Jednu z poínt som odhalila a čakala som, kedy na to príde reč, možno aj preto nebola kniha pre mňa taká šokujúca - samozrejme hovorím o nejakom takom celku.
Ale krvi, brutality a ťažkých zážitkov, toho je tu dosť a to ma teda šokovalo dostatočne, aby si kniha udržala moju pozornosť.
Rozhodne si kniha zaslúži byť čítaná.
Mňa bavila.
Nebolo to síce čítanie od ktorého sa neviem odtrhnúť a zabudnem aj jesť aj piť, ale bolo skvelé ukončenie starého roka a teraz už len popremýsľať, čo so vyberiem na čítanie ďalej. ;)

danny_21
31.12.2020 3 z 5

Třetí pokračování "geniálního" vyšetřovatele Huntera se nese v duchu předchozích dílů - neobvyklým způsobem zavražděné ženy, úchylný vrah s psychickým traumatem z dětství a kolem poskakující pucflek Garcia a kapitánka vyšetřovatelů, kteří oba rozumu nepobrali. Pro mě už nemá tato série co dál nabídnout, předpokládám, že se další díly budou ubírat stejnou šablonou, takže sbohem Chrisi. A co bylo to ANŽTO, proboha ? - 50 %

lajbour
31.12.2020 3 z 5

Kniha má rychlý spád a čte se velmi dobře. A možná právě v tom je pro mě ten její největší problém. Celý způsob, jak je kniha napsána, mi přijde jako jeden velký "hollywoodský" kalkul. Vše je velmi schématické a nemůžu se zbavit dojmu, že i mnohokrát viděné/čtené. Hlavní postava detektiva Huntera je atraktivní, silná, geniální, osamělá. Navíc ostatní postavy působí jen jako nahravači, kteří nejsou schopni ani elementárního vlastního úsudku. Přece jen od členů speciální jednotky by člověk čekal trochu víc... Vzhledem k tomu, že jsem přečetl i oba předchozí díly, už mi brutalita a naturalismus scén se zavražděnými dívkami prostě nestačily...

olívoil
25.12.2020 5 z 5

Zase poutavé a napínavé čtení.....nové metody vražd a zajímavý životní příběh samotného vraha...........jde se na další díl

petrarka72
06.12.2020 5 z 5

Drastické a superčtivé, oddechovka pro otrlé, s originálním způsobem usmrcování i závěrečného účtování.

Misoso
04.12.2020 5 z 5

Mne osobne sa kniha páčila veľmi, musím uznať, že uživateľka Arsi007 má pravdu občas to liezlo na nervy, ale kniha ako celok s pointou bola brilantná. Avšak zo všetkych "Carteroviek", ktoré som doteraz čítal bola asi najslabšia, no čo sa globálu týka skvelá kniha. Ale krutá nikdy nezabudnem na Cartrove popisy. :D
Prajem príjemní zvyšok dňa a pokojný zvyšok 1. adventného týždňa. :D

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

Vrah totiž nechává v tělech obětí předměty, které jim působí neskutečnou agónii.

Co se samotného zpracování týče tak opět mi při čtení lezl na nervy způsob, jakým autor shrnoval dosavadní fakta a čtenářům polopaticky vysvětloval nevyřčené, ale zato naprosto jasné souvislosti. Místo aby Carter nechal na čtenáři ať si sám dá vše dohromady, tak se na to hlavní postavy zeptal buď jeho parťák Garcia nebo jejich kapitánka. Tím z obou ale nezáměrně udělal naprosto neschopné hlupáky, kteří nic nechápou, ničemu nerozumí a pořád se všemu diví. Doufám, že v dalších dílech už se toho autor vyvaruje. Nebo to alespoň nebude dělat tak často.

IG: @hanybooks

Nisus
25.11.2020 5 z 5

Tretí diel mojej obľúbenej trilerovej série opäť nesklamal. S Chrisom Carterom idem vždy na istotu, že dostanem presne to, čo od mrazivého trileru očakávam.
V tomto diely bude vyšetrovateľ Hunter pátrať po vrahovi mladých žien, ktoré tu umierajú naozaj bizarne. Žiadna krv, žiadne viditeľné známky násilia a predsa mučivá smrť. Pašáže z vyšetrovania sa miešajú s pasážami z pohľadu obetí. To čo prežívajú, keď sa stávajú "lovnou zverou", vrahova pomýlená logika a interpretácia lásky, z toho ide mráz po chrbte.
Dej je dynamický bez zbytočnej vaty v krátkych kapitolách a zápletka je originálna. Motív vraha, ktorý sa tu posledných sto strán odkrýva je premyslený do posledného detailu a to už knihu nešlo pustiť z ruky.
Budem sa asi opakovať ak spomeniem, že vyšetrovateľ Hunter je veľký sympaťák s vysokou inteligenciou, nulovým osobným životom a je to presne ten typ, s ktorým by som si zašla na kafe.
Knihy od Cartera si dávkujem postupne, šetrím si ich, aby sa mi rýchlo neminuli :)
Takže ak máte radi drsné detektívky a očakávatie riadnu dávku napätia, kde dej plynie bez zádrhelov, tohto autora nemôžete minúť.

anetka.repova
22.11.2020 5 z 5

Další brilantní příběh z pera Chrise Cartera.
To byl masakr. Další dechberoucí příběh, který jsem dočítala se zatajeným dechem.

Mega čtivé a do poslední chvíle napínavé. Vše do sebe krásně zapadá.

Mistr v oboru. A ted s chutí se pouštím do dalšího příběhu.

sramkovamichala
08.11.2020 4 z 5

Jednotlivé díly v sérii jsou čím dál tím lepší.

simona g.
01.11.2020 5 z 5

SUPER! Přečteno za cca tři dny, napínavé, děj frčí jak ďas, do poslední chvíle nevíte, která bije... BOMBA KNIHA! A hned jdu na jeho další :-).

Tereza197
23.10.2020 5 z 5

Tak tohle byl masakr! Naprosto úžasný čtenářský zážitek! U čtení jsem se vážně bála a Carter umí čtenáře vtáhnout do děje tak, jako by sám čekal na to, až na něj někdo sáhne ze tmy.

Ossinky
23.10.2020 5 z 5

To bylo stejně dobre jako Popravci. Skvělé!

petraj30
23.10.2020 5 z 5

Tak přemýšlím, jestli je pan Carter génius nebo psychopat, obojí se navzájem nevylučuje:-).
Brutalita se s každým dílem zvyšuje a to jsem si po minulém díle říkala, jestli to může být ještě horší, ale jak je vidět, tak může, protože vraždy se neustále stupňují.
Po první vraždě se vyrojilo velké množství otázek, ale pan Carter nechává čtenáře napnuté a každý se vysloveně těší na další vraždu, kde bude alespoň něco vysvětleno (já na další vraždu čekala jak na smilování:-)).
Taky mě celkem mrzí, že Blakeová je tam spíš jen do počtu, ale Garcia podle mě ještě není úplně ztracený případ.
Opravdu nevím, kam na ty nápady spisovatel chodí, spíš jen doufám, že je to legální, ale někdy o tom vážně pochybuju:-). To je tak nechutný, až je to dobrý. Mimořádně dobrý. Je to prostě skvělý. Jsem zvědavá na další díl. Vážně to může být ještě horší?

MiraiYume
20.10.2020 5 z 5

Toto byl šílený díl! Šíleně zvrácený. Ale něco mi říká, že autor ještě není na vrcholu svých podivně pokřivených fantazií. Co o to, tahle série se čte sama. Ale probůh, jaká mysl dokáže stvořit tak příšerné zločiny. Brrr... Jedna výtka, co už tu několikrát padla. V knihách se autor často v některých věcech opakuje, až to unavuje. V čem je však novátorský, to jsou sadistické způsoby vražd, v každém díle jiná. Zvrácenější než ta předchozí.

Lucie311
17.10.2020 5 z 5

Jak někdo může něco takového vymyslet? To je tak famózní od A do Z , že to snad budu muset ještě jednou přečíst...

RoBertino27
11.10.2020 4 z 5

Jestliže má autor také svůj - řekněmě - "modus operandi" a zvláště v určité řadě věnované jedné postavě, těžko od něj lze očekávat nějaký zásadní vyšetřovatelský zvrat. V tomto směru Carter pokračuje ve svých intencích a nezklame očekávání. Nakolik se opakuje, budeme moci posoudit, až vytvoří velitele hlídky ochrany venkovských kompostů a začne nám předkládat jeho náročnou službu. Noční lovec se ukazuje jako jeho vysoký standard - a že některý čtenář doputuje k poznání o něco dříve? To svědčí jen o tom, že pozorně čte nebo má určité vlohy.

GeRaltzRiVie01
10.10.2020 3 z 5

Už se to dost opakuje. Ale možná je to tím, že čtu díla hned po sobě. Garcia i kapitánka Blakeová totální idioti - ale hádám, že jsou hloupý schválně, aby měl Hunter důvod říct nahlas svoje myšlenkové pochody, kdyby náhodou byli čtenáři ještě větší idioti..