Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2904 2904

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

Terez_Proskova

Jestli se někdy vdám, tak doufám, že za Cartera :-D

Johny_H.
26.02.2021 5 z 5

Tak pořád na pět hvězd. Jen mi zde chybí to co bylo u prvních dílů. Takové ty malá vodítka k vrahovy zde prakticky nenajdete. Na druhou stranu u první i u druhý knížky jsem odhalil vraha, ale ne motiv a zde to bylo naopak.

Aaloha
26.02.2021 5 z 5

Třetí díl a zase o stupínek výš. Brutalita vražd je nechutná, ale s tím souvisí stupňování napětí. Baví mě, že až tak posledních třicet stránek se začíná vše blížit k dopadení pachatele. Od čtení se opravdu nedá jen tak odejít.

kolacky
25.02.2021 4 z 5

Nechutně brutální. Jen doufám, že vymyšené... Asi moje poslední od autora, četla jsem kvůli Výzvě. Je na mě moc drsný.

petulik330
25.02.2021 4 z 5

Zajímavá kniha s dobrým dějem i když trochu krvavým.
I na můj vkus byla kniha místy dost brutální až se mi dělalo špatně. Bylo pro mě překvapením, kdo je nakonec vrahem.
Když se detektivové nakonec dopatrali kdo je vrahem šlo vyšetřování i jeho dopadení poměrně rychle.

Griffith
24.02.2021 3 z 5

Mám Cartera po předchozích dvou dílech fakt rád a i tady jsem knížku prolétl za pár dní. Inu, kdo umí, umí a kapitoly jsou opět zakončovány stylem, že “si dáte teda ještě jednu”. A další a další, až úplně zapomenete na to, že se vám chtělo spát.

Ale nemůžu se bohužel zbavit dojmu, že tenhle díl byl zatím jednoznačně nejslabší. Ano, má to spád, má to říz, má to i správnou brutalitu, tolik známou z předchozích dílů, ne-li ještě horší. Ale konec mi přišel hodně vycucaný z prstu. Vlastně celá kniha se tak nějak táhne jako řeka a na posledních 50 strankách přichází krásný vodopád v podobě rozuzlení. Rozuzlení, které odpovídá na všechny otázky, přičemž prostřední část knihy je sice čtivá, ale absolutně nedůležitá. A vrahem je vlastně někdo, koho si čtenář jen stěží zapamatuje z průběhu knihy. Čekal jsem bohužel víc.

Oceňuji popis brutálních scén, oceňuji, jak brilantně autor vykreslil Hunterovo psychologické úvahy, ale také Carterovu znalost whisky a aut nebo losangeleské architektury. Čtivost opět nadstandardní, ovšem příběh celkově mě tentokrát moc neoslovil. Každopádně se rád vrhnu na další díl, kterému opět věřím a doufám, že budu příjemně překvapen.

IVANA0123
21.02.2021 4 z 5

Opět ďábelské, napínavé a brutální. Naplno se kniha rozjede až od půlky, ale pak už to je na jeden zátah, odejít od knihy nejde, protože chcete dočíst, aby ta hrůza už skončila. Za první půlku 80, zbytek už 100 %.
(2/21)

ViolettaCh.
21.02.2021 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora, na kterého jsem se už dlouho chystala, mě určitě nezklamala. Je to pořádná porce kriminální brutality, tentokrát v americkém stylu, který si však nikterak nezadá se stylem severským. Sériový vrah byl originální a vynalézavý, thriller měl spád i správné napětí po celou dobu. Určitě mrknu i na další knihy tohoto autora.

Sumatrae
15.02.2021 4 z 5

Tento dil se mi zatim asi libil nejvice, uz se tesim na dalsi kus Tentokrat jsem vraha konecne odhalila :)

zandu
14.02.2021 5 z 5

Opět bomba... Co dodat.

MatoPalkes
13.02.2021 5 z 5

Psychopati, temná atmosféra a originálne vraždy, v tomto je autor fakt dobrý. Prečítané jedným dychom, rovnako ako predchádzajúce diely. Dúfam že autor zrýchli písanie lebo takto ho dobehnem za týždeň.

polednice1705
11.02.2021 5 z 5

Opět neuvěřitelně morbidní a zvrácené, ale zajímavé, napínavé, překvapující.... 5*

netopýrek1985
07.02.2021 5 z 5

Opět nezklamal není co dodat.

Opatov
07.02.2021 5 z 5

Další díl. Opět sériový vrah. Dvojice detektivů marně až do konce pátrá po jeho motivu. Do příběhu zasáhne tentokrát i soukromá vyšetřovatelka. Trochu mi začíná vadit ta brutalita v každém dílu. Ale jinak opět super detektivka

LilianaFalcon
06.02.2021 5 z 5

Tak trochu začínám doufat, že autor přestane vraždit všechny zajímavé ženy. A tentokrát nemyslím původní oběti vraha ;-)
Každopádně to bylo pořádně zvrácené.

kachnat
03.02.2021 5 z 5

Opět super čtení, trefa, kdo je vrah :-) V minulém díle mi to nevyšlo, tak tentokrát ano.

Mája777
31.01.2021 4 z 5

Další příběh Roberta a Carlose je za mnou. Tihle sympaťáci si mě získali hned v prvním díle a fandit jim asi budu stále. Tento díl byl, zdá se mi, trochu jiný než ty přechozí. Což o to, drsných obrazů zde bylo dost. Ale tentokrát mi zápletka přišla jednodušší a o vrahovi jsem si udělala obrázek docela brzy. Je fakt, že kdo to je, to se uhádnout nedalo.
A mám svou teorii o autorovi, ale tu napíšu, až přečtu další díl. Uvidíme, zda se mi potvrdí :)
(31 1. 21 - 5 250 - 13)

Havrdak
26.01.2021 5 z 5

Výborná detektivka! Opravdu se vyplatí číst od prvního dílu v sérii, dvojice detektivů vám opravdu přiroste k srdci. Některých postav mi bylo ale trochu líto, myslím, nemusely zemřít...

Kristi_čte
20.01.2021 5 z 5

Co říct ke Chrisi Carterovi? Mám dojem, že psát u něj hodnocení není ani třeba, protože Carter je prostě vždy skvělý a nikdy nezklame. Tato kniha byla přesně tak skvělá, jako všechny jeho ostatní a pokud milujete thrillery a sériové vrahy, ale neznáte tohoto autora, tak to určitě napravte, protože jeho knihy jsou plné napětí, zajímavých zápletek a originálních vražd. Za mě jednoduše neexistuje v tomto žánru nikdo lepší a i u této knihy se mi to opět potvrdilo.

Olous1
19.01.2021 5 z 5

Takže, znovu se budu opakovat...skvělé pane Cartere.Kniha se čte jedním dechem,ale pozor opět poněkud morbidní vraždy. Díky krátkým kapitolám přečtete knihu za jeden den.Za mě 120%.