Napsáno krví

Napsáno krví https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1370 345

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Milena1967
18.02.2021 5 z 5

Když jsem začala číst, říkala jsem si že to ani není Carter, ovšem jak se děj rozjížděl, tak ano, je to on. Paráda jako vždy.

nicole1990
18.02.2021 5 z 5

Opět Carter nezklamal napínavé od začátku až do konce. Zatím jsem nenašla nikoho, kdo by se Carterovi vyrovnal on píše opravdu nejlepší detektivky, co jsem kdy četla.

13werka
13.02.2021 5 z 5

Knížka má, stejně jako předchozí Carterovy knížky, krátké kapitoly, které dávají dějí spád a díky kterým se dobře čte. Příběh má jen omezené množství postav, takže si v nich čtenář udrží dobrý přehled. Řekla bych, že tu tentokrát není tolik popisu brutality jako v předchozích knihách (i když některé části pro útolocitné povahy tedy nejsou). Trochu podivné mi připadalo jednání vraha v závěru příběhu, ale nakonec - kdo víc, co se honí v myslích takto vyšinutých osob... Možná právě Carter, který pracoval jako soudní psycholog, do toho trochu vhled má.

Evka27
13.02.2021 4 z 5

Mám teď rozečteno dost dlouho více knih, do kterých se mi moc nechce, tak jsem si otevřela nového Cartera a odložila až přečteného. Prostě kdo umí ten umí.

Makůvka
13.02.2021 5 z 5

Carter opět nezklamal !!! U něho snad člověk nemůže šlápnout vedle. Zaujme hned od první stránky a ten konec... Byla jsem napnutá, jak kšandy

MilanCFC
11.02.2021 5 z 5

Tak za mě je tato kniha naprostá petarda! Nebýt toho trochu přeslazeného konce, měl bych pocit, že tímto pětihvězdičkovým hodnocením Cartera docela urážím, tak to bylo dobré. Trochu se ve mně při počínání a chování té kapsářky vařila krev a ne úplně jsem jí fandil :D Zato Robert Hunter, ten to zase jednou vyhrál na plné čáře. Carterovi se podařilo dát světu úžasnou postavu, takový obrovský sympaťák! (V této knize mi ale chyběla obligátní věta "Hodně čtu" ! Avšak zato mě pobavila věta jiná, když pochopil, kdo mu vlastně volá - "Ten má ale koule" :D) Už aby byl další díl, ač mě moc mrzí autorova osobní ztráta.

Delewar
11.02.2021 3 z 5

Najslabšia časť z celej série.
Neviem,či je to spôsobené osobnou tragédiou autora,ktorú spomína v predslove a venovaní alebo celkovou situáciou v dobe, v ktorej sa kniha písala,ale je tomu tak.
Pritom v predchádzajúcich jeho thrilleroch, to malo napätie od začiatku do konca, rýchly sled, psychologické prepracovanie, detaily, myšlienkové pochody, teraz tomu všetko toto po väčšinu diela, proste chýbalo.
Námet jednoznačne výborný, dalo sa z neho však vyťažiť oveľa viac!
Hunter je predsa brilantný psychológ, no teraz pôsobil ako bábka,ktorá kvôli jednému človeku, je ochotná zničiť samého seba, všetko zahodiť,nepredvídať, nehrabať sa v psychike.
A nepopísať celý denník v knihe? Načo tam bol potom spomínaný? Keď po prvej mŕtvole sa čítal len tak...úchytkom a vrah sa objavil sám.Sám sa prihlásil, sám nalákal na seba celé Oddelenie ultranásilných činov, atď.
Dosť nelogické, slabé v psychológii postáv a v udržiavaní napätia.
A to bola vždy prednosť Chrisa Cartera- inak by takých thrillerov bolo napísaných už kvantum a ešte väčšie aj bude...
Dúfam,že nestráca invenciu,dych a chuť ísť do hĺbky a venovať sa temnej psychológii. Bola by to škoda,lebo je to jeden z top autorov tohto druhu literatúry.

limruska
10.02.2021 5 z 5

Skvělý thriller! Pecka.... Až neuvěřitelný, že každá jeho kniha je super. Někdo má prostě talent a když ho objeví, využije a piluje, tak to je úžasné! A ještě úžasnější je, že z tohoto talentu máme požitek i my . Díky

Colletka
10.02.2021 5 z 5

Jako vždy, d-o-k-o-n-a-l-é.

Bulldog
08.02.2021 5 z 5

Jako vždy skvěle čtení a pan Carter má můj obrovský obdiv. Rozhodně doporučuji.

monte
06.02.2021 5 z 5

Chris je borec. Jeho knihy jsou všechny skvělé. Už abych držela v ruce další díl

Matne
04.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je napsána velmi čtivě, jako všechny od Cartera. Začátek byl super. Zvrácený deník a vyšetřování vražd, které se již staly. A drsný, i když na Cartera stručnější, popis dvou vražd. Člověka příběh jen tak nepustí a zvědavost vyžaduje otáček stránky dál a dál. Ale nemohu si zde odpustit pár popíchnutí. První věc, která mi připadla nelogická je, že detektivové naleznou deník, kde jsou popsány oběti a způsob jejich smrti. Ale čtou si ho vždy po kousku jen tak v mezičase, kdy zrovna nemají nic jiného na práci. Jakoby, dáme si jednu kapitolku a další třeba zítra. Myslím si, že přečíst si celý deník by byl základ pro vyšetřování, a hned první činností, ale detektivové si ho přečetli až v půlce knihy. Co kdyby na konci byl nějaký "aktuální" případ, kdy oběť ještě žije a je zatím jen uvězněná, nebo tam mohlo být nějaké vodítko? Dále asi od půlky knihy by se dala kniha o polovinu zkrátit. Na několika stránkách se např. dočítáme, jak se dá odkrýt kožené pouzdro desek, apod. detailní nezáživné popisy. Když Hunter běhal od jednoho ukrytého mobilu ke druhému aby plnil Vlkodlakovy úkoly, připadal jsem si že sleduji Bruce Willise ve filmu Smrtonosná past 3. A konec raději komentovat nebudu. Ale asi 100 stran jsem veděl přesný scénář a také jak to dopadne, protože superman Hunter. Kam se hrabe Chuck Norris. Přesto dávám 4*, protože jsem se na čtení vždy moc těšil a kniha mě vtáhla do děje.

janastok
03.02.2021 5 z 5

Uf, to byla jízda! Můj milovaný Hunter je zpět a v plné parádě. Opět velmi brutální, napínavé, infarktový závěr, nedá se odtrhnout. Posledních pár kapitol jsem ani nedýchala a přemýšlela, jak se z toho ten filuta zase dostane. A trochu nevěrohodnosti a podobnost s předchozími knihami promíjím, jen když budou další díly. Je mi líto, pane Cartere, že vás potkala v osobním životě taková tragédie, my fanouškové jsme s vámi.

Česneksmedem
01.02.2021 5 z 5

Fakt mazec! Bylo to jako lepidlo z televizní reklamy - nemohl jsem se odtrhnout a čuměl do toho a čuměl. Hold někdo umí a někdo čumí. Najednou bylo poděkování a já se dozvěděl, že to málem nedopsal. Tak jen doufám, že vše překoná a zase nám nabídne novou knihu. Držím palečky!

gabcca
01.02.2021

Napětí, nápad a dobré myšlenky. Nemám tomu co vytknout.

Pine
31.01.2021 5 z 5

Nový Hunter je vždycky událost! První kapitola mě doslova vcucla. Carter se vlastní fantazie fakt nebojí. Míň krve, víc temných zákoutí duše a emocí. Kniha psychologická, přesto akční. Chladná, ale nechybí jí lidskost. A kvalitou stále top.
Chrisi, díky za další díl, my, věrní čtenáři, jsme stále s tebou. A těšíme se na druhou desítku thrillerů, kterou jsi, velmi zdařile, odstartoval.

zelenoockaa
30.01.2021 5 z 5

Tato série je návyková. Sice člověka až mrazí ale prostě musí číst dál. Může za spoustu nocí beze spánku, kdy člověk nemůže odložit knihu!

SimonaP
29.01.2021 5 z 5

Nevím, jak to Carter dokáže, ale bavila mě snad každá strana knihy. Super. Doporučuji i těm, co dosud nic od Cartera nečetli, moc nenavazuje na předchozí knihy.

knihovnice216
28.01.2021

Tak za mě přečteno dvěma dechy, jedním dechem se četly knihy předešlé, souhlasím s
munzarovalucie.

Lkomrska
27.01.2021 4 z 5

Kniha dobrá jako vždy, ale nemám to nadšení jako po předchozích knihách. ????