Galerie mrtvých

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401757/bmid_galerie-mrtvych-8vJ-401757.jpg 5 1694 393

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl… Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

TeaPeter
15.09.2022 3 z 5

Podstatně slabší kniha než minulý díl. Samotná myšlenka na pachatele, který sestavuje galerii mrtvých je vysoce zajímavá. I pohnutky, které ho k tomu dovedly. Nicméně způsob a rychlost jeho odhalení celou knihu vlastně zavraždily. Porušování desatera pátera Knoxe kvalitě detektivky zpravidla nepomůže. A tady dostalo na frak hned to první pravidlo... Vážně škoda.

terkezka
12.09.2022 2 z 5

První kniha od Cartera, která mě nebavila a musela jsem se do ní nutit, a v podstatě i přeskakovat nedůležité pasáže. Spousta nepodstatných odstavců.

heavy66
12.08.2022 4 z 5

Chirurgů umělců je celá řada. Jeden takový mi před časem operoval infarkt omenta, naštěstí mě přitom nestihl zavraždit. Nebo ta výstava preparovaných lidských těl před lety v Praze! To byla také umělecká díla! Nebyl to náhodou náš pachatel?
Galerie mrtvých má ukecanější děj než jiné carterovky. Robert a Garcia opět spolupracují s FBI a špičkují se se zvláštními agenty. Pointa a pachatel, to je velký bizár a obvyklý CMS (Carter’s Madness Standard)

HYPNOS88
10.08.2022 5 z 5

Další skvělý příběh. Ve spojení s FBI zase trošku jiný rozměr. A ten konec? Bratříčku, zavirej vrátka... Ahoj Luciene. (6.díl Zloba)

Timkim
28.06.2022 5 z 5

Když to tak vezmu, jsem to já. Hunter má nespavost a má v oblibě Singl malt whiskey....s tím se stotoznuji. Jinak je bravurní vyšetřovatel a jeho spojitosti by mě ani v životě nenapadly....takže je lepší. Jo bylo to super. Konecne člověk pochopí, že i v brutalitě může být krása. Nadsázka...pokud někdo nepochopil..zase jedna dobrá Carterovka.

Ira13
09.06.2022 5 z 5

Opět čtivé, napínavé. Zdálo o se mi, že je to trošku psáno jiným stylem, ale na napětí to neubralo.

Macek1978
30.05.2022 5 z 5

Další díl do sbírky...

zpevSusannah
27.05.2022 5 z 5

Já prostě Cartera miluji! Každá kniha je divoká jízda a člověk se ani na vteřinu nenudí.
ZASE skvělá zápletka, ZASE zajímavý a vynalézavý vrah, ZASE jsem skoro nedýchala a ZASE jsem jen tiše seděla na zadku a hltala stránku za stránkou.
Jako jeden z mála spisovatelů Carter neztrácí svůj um šokovat, zaujmout, čapnout a držet čtenáře do poslední tečky, i když se už jedná v pořadí o devátou knihu.
A co bude dál? Už se nemůžu dočkat, až to ZASE zjistím!

Kekik
23.05.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem si dala další díl Chrise Cartera. Návrat do známého prostředí proběhl hladce.
Tentokrát není příběh tak brutální, ale vůbec to není na škodu. I tak je velmi zajímavý. Ani jeden spoiler jsem si nevyhledala, takže na konci mě čekalo překvapení. A šok.
Na další díl se moc těším. Již po přečtení Zloby jsem se těšila na Nenávist. Snad si zase nedám roční pauzu mezi díly jako se mi stalo již dvakrát. Ten čas tak rychle letí...

Majulle
25.04.2022 4 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé. Je to již několikátá kniha od spisovatele. Sice je čtu na přeskáčku ale trošku mě mrzí že jsem zatím narazila na ty které jsou sobě hodně podobné. Prostě sériový vrah a nachází se těla.. Snad v některé z knih změní techniku a bude to trošku o něčem jiném než o sériovém vraždění :) ale určitě doporučuji :)

katka134
11.04.2022 4 z 5

Opět brutální kniha, která nešla odložit. Závěr byl napínavý a překvapivý, ale samotné odhalení vraha mi přišlo příliš snadné.

marekB78
16.03.2022 5 z 5

Kniha plná překvapení a zvratů... Nejde přestat číst. A ten konec? To snad není možné... Musím vzít další Carterovu knihu, protože mě zajímá co bude dál :)

uzivatel6305
16.03.2022 5 z 5

Pan Carter by si laskavě měl uvědomit, že jsou i jiné věci než čtení a čtení a čtení jeho knih, třeba domácí práce! Ale to se prostě nedá odložit. Zase bomba a ke všemu ten konec, aby hned člověk sahal po další! Jděte do toho!

Hanina61
08.03.2022 5 z 5

Ach jo, oči pálí, písmenka se rozmazávají, že už na ně skoro nevidím, ale přestat číst nedokážu... Jak už jsem psala dřív u jiného Carterova titulu, je to nebezpečně návykové... :-D

šipek
04.03.2022 5 z 5

Tak knihy od tohoto autora jsi šetřím a vím, že mám v knihovně skvělou knihu, která mě čeká. Jak čtu komentáře zde na Databázi knih tak nejsem sám. Opět skvěle vymyšlený a napsaný příběh. Je pravda, že je potřeba si udělat čas a zalézt někam do kouta a číst a číst.
Tyto detektivky jsou hrozně návykové. Jen ten závěr mi trošku s Lucienem nesedl, musel jsem sáhnout do paměti a hlavně jsem to neočekával.

Sofós
11.02.2022 5 z 5

PARÁDA! Nápadité, morbidní, brutální, rafinované. No, prostě jako vždy. Lahůdka pro milovníky tohoto žánru! Takže nejde jinak než doporučit :-)

mirunda
30.01.2022 5 z 5

Ty jo, to byla jízda. Druhou půlku jsem prostě přečetla na dvakrát, protože to se nedalo tu čtečku odložit.

Lucie311
29.01.2022 4 z 5

Opět parádní počteníčko. Miluju krátké kapitoly. Děj pak nenudí a hezky plyne.

Stidave
29.01.2022 2 z 5

Tato knížka byla v sérii z těch slabších. Handrkování s FBI mě spíš otravovalo. Když se agentka s Garciou začala bavit o své dceři, bylo mi hned jasné, co bude následovat, autor totiž zřídka říká něco navíc. Závěr z nějakého důvodu uspěchaný, uzavření spíš aby se neřeklo.. Jsem rád že v následujícím příběhu Carter změnil formu.

monishek
29.01.2022 5 z 5

Tohle bude legrace … Opět výborná práce, smekám klobouček. Napínavé do poslední stránky! Neskutečně se těším na další díl. Ti, co čtou sérii postupně, tak ví, kdo je Lucien. Myslím, že se mám na co těšit..