Galerie mrtvých

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401757/bmid_galerie-mrtvych-8vJ-401757.jpg 5 1692 393

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl… Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

Viviana-Mori
13.05.2023 5 z 5

Dočteno před pár dny, knihu jsem si vzala na poznávací zájezd a tak jsem s Robertem Hunterem a jeho parťákem trávila všechny jízdy autobusem. Musím na jednu stranu přiznat, že mi mnohé jeho předchozí knihy přišly o něco zábavnější a napínavější, ale Carter je fakt třída, takže vlastně i knize, která mě oslovila o něco méně, než jeho předchozí, dávám plný počet. Je to poutavé, stále se něco řeší, děje, vrahovy pohnutky jsou zajímavé. Důvod, proč dávám plný počet je i to, že ke konci knihy jsem si málem vytrhala vlasy a okousala nehty, jaký to byly nervy, fakt jsem se bála, že to celý skončí strašně špatně. No, však happy end to opravdu nebyl a ten úplný závěr? Jakože cože? Teď si budu muset v brzké době přečíst další díl, protože mě to strašně zajímá a zároveň se strašně bojím, že to napětí nevydýchám. Fakt dobrý, palec nahoru.

zelvonik
19.04.2023 5 z 5

Tak opět, již po deváté - naprosto luxusní kniha, napínavá od prvních stránek až do konce, zajímavá zápletka, skvěle se čte. Pořád nechápu, jak může Carter první knihou nastavit laťku tak vysoko a v dalších pokračováních ji nejen dorovnávat, ale často i překonávat. Jednu výjimku ale tentokrát udělám - zatím pokaždé jsem si mezi jednotlivé díly série vložil jinou knihu, teď jdu rovnou číst další díl.

Margherita_N
04.03.2023 4 z 5

Konečně se jednou nemučilo v přímém přenosu a viděli jsme až výsledek, to je rozhodně fajn. A co se to stalo s Garcíou? Od začátku série sotva pípnul, někdy jsem zapomínala, že ještě pořád pracuje v policejním sboru, a teď začal najednou s vtipy, a ještě je drzej? Nicméně závěrečná geniální dedukce a potvrzení teorie o galerii mrtvých je zase na Robertovi. Zase tak moc mi tenhle díl v hlavě neutkvěl, po pár týdnech od přečtení si pamatuju jen otvírák, kdy si jedna kráska chtěla udělat selfíčko se svým kocourem a za pár okamžiků její krví vrah vymaloval její vlastní pokoj. Co bylo dál, už nějak nevím, v Carterově sérii byly výraznější knihy.

tessie_m
04.03.2023

(SPOILER) Zase to bylo moc dobré. Nechápu, kde autor bere tolik představivosti, že dokáže takto dobře vymyslet děj knihy, který dává smysl a jak se postupně vynořuje, takže vlastně do samého konce nevíte skoro nic.
Miluju genialitu Huntera, který na všechno přijde první a ostrovtip Garcii, kterým si neustále dobíral agentku Fisherovou, která mně mimochodem hrozně lezla na nervy. Co mě ale úplně dostalo a překvapilo je konec této knihy, je to něco jiného než obvykle a úplně jsem si řekla, ježiši to needalší díl si myslím bude hodně napínavý a pro Huntera hodně náročný.

Tereza137
26.02.2023 4 z 5

No, za mě je toto asi nejslabší díl ze série. Měla jsem pocit, že se to neskutečně táhne, žádná extra akce (kromě konce) tam není, a tento díl je spíše jen o tom vyšetřování, než o jiných věcech, které se řeší/dějí v jiných dílech. A brutalita na jakou jsme zvyklí z předchozích dílů, tu byla (za mě) nulová a klidně i ten, kdo nemá rád brutální thrillery, tak si tuto Carterovku může v pohodě přečíst.

Docela mi vadilo, že se autor ani nějak nesnažil více rozpitvávat psychologii vraha, jak je u něj zvykem. Jen nějaké lehké uvedení do jeho mysli, proč si myslí, že to tak je a proč se tak ten vrah choval a tím to končilo, což mě taky lehce zklamalo, jelikož Carter toto umí a my to víme, že jeho vysvětlení na konci jsou vždy neuvěřitelné. Nevím, proč to tady tak osekal.

Co mě přimělo změnit hodnocení z 3* na 4* byl konec. No páni!!! To byla jízda u které jsem nepochopila, co se vlastně děje, neskutečný! Skvěle napínavé a posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem. A jak nás navnadil na další díl?! No zírala jsem.

Mayaotzin
15.02.2023 5 z 5

To bylo zas dobrý! A teda musím říct, že poslední odstavec mne velmi naladil na další díl.

Doubravka1975
28.01.2023 5 z 5

Opět skvělý devátý díl série Robert Hunter. Míň brutální, bez mučení, zabývající se aktuálním tématem společnosti.
Žijeme ve falešném světě. Kam se podíváte, většina toho, co uvidíte, je padělek, dokonce i lidská těla....

zuzule787
27.01.2023 3 z 5

Za mě tento díl poněkud slabší. Předvídatelné soupeření s FBI sice dalo trochu víc prostoru Garciovi a Hunterovi přeji hodně úspěchů v osobním životě, a hlavně ať si ho užívá dokud to jde, protože víme jak to u něj chodí.. Ale celkově mě tato kniha úplně nechytla, jako to bylo u jiných dílů. Škoda, protože záporňák byl důmyslný a vraždy dokonale naplánované a provedené, ale něco tomu chybělo.. A ten konec? Hóóódně uspěchaný..

CharlesWard
24.12.2022 2 z 5

Bohužel se nadšení po přečtení opět nekoná. Kde je brilantní závěr, kterému předchází geniální dedukce? Napínavé rozuzlení? To jediné, co tuhle knihu zachraňovalo byla poslední kapitola.

ka.dudk
08.12.2022 5 z 5

Další napínavý, nepředvídatelný detektivní příběh. Místy z činů některých lidí vážně mrazí. Na závěru knihy jsem byla napnutá jak kšandy :-)
Chrise Cartera si šetřím co to jen jde, zbývají mi zatím přečíst poslední dva díly. Ještě přijde jejich čas, nesmím si takové cenné zásoby vyplácat najednou :-)

boeink
01.12.2022 5 z 5

Super, stejně jako předchozí díly, Carter si udržuje laťku pořád stejně vysoko. Jeho pachatelé jsou pořádní magoři a Hunter je prostě sympaťák, který se mi vkrádá do snů..:-). Líbí se mi, že se snaží i o nějaký soukromý život, byť mu to práce pořád nějak nabourává. A tentokrát se mi moc zamlouval i Garcia a jeho hašteření s agentkou Fisherovou.
Kniha má spád, přestože mi tady trochu chyběly takové ty "chuťovky", jak si to vrah užívá. No a konec, ten je fakt trochu osekaný, jak už psalo hodně knihomolů přede mnou.
Na samém konci Carter čtenáři nahodil udičku : Kdo je sakra Lucien Folter?!

Eva_Skala99
17.11.2022 5 z 5

Chris Carter je prostě bůh. Nejlepší série jakou jsem kdy četla, v tomto žánru. Doporučuji!

hana1039
15.11.2022 4 z 5

Táák, poprvé z celé série, co jsem zatím přečetla, dávám o hvězdičku míň...pro mě byl tento díl nejslabší, né kvůli tomu, že byl méně krvavý, ale nějak zdlouhavý, místy trochu už,, nudný,,...asi jsem,,rozmlsaná,, těmi díly před tady tímto...konec byl útok na nervy jako vždy..
protože jsem už četla Zlobu a Nenávist ( navazují na sebe ), zbývá mi , zatím, poslední díl, takže....

minirock
21.10.2022 4 z 5

Mám Carterovy knihy moc rád, i tato je vynikající. Nápad originální, poměrně napínavý děj ale co mě dokonale vytočilo byl závěr. Celou knihu čtete o každém detailu vyšetřování a konečné odhalení pachatele je na dvou stránkách a vysvětlení jak k němu došlo na jedné další. A přitom k tomu dopadení došlo celkem logicky a těžko věřit tomu že na to Hunter při jeho intelektu už dávno nepřišel. Ten konec mě opravdu zklamal ale to neznamená že se nebudu těšit na další carterovku.

Warty
09.10.2022 5 z 5

Opět skvělá a napínavá detektivka. Jako vždy se to četlo samo. Carter prostě nikdy nezklame.

davidurban1973
08.10.2022 5 z 5

Opět velmi dobře napsané a napínavé pokračování série. Další brutální sériový vrah, kterého musí hrdinové pomoci vypátrat FBI. Uvěřitelné pomalé vyšetřování z mého pohledu v závěru trochu kazí nečekaně rychlé rozuzlení. Každopádně závěrečná kapitola nažhaví na četbu další knihy :)

marketa1860
26.09.2022 4 z 5

Skvělá kniha - jako vždycky od Chrise Cartera. Mám ráda jeho styl psaní, uvěřitelné zápletky, logické myšlenkové pochody detektivů, svižné tempo. A tentokrát musím pochválit i za super konec, který nás nutí sáhnout po dalším dílu.

Tupoun
21.09.2022 4 z 5

Galerie mrtvých je sama o sobě zcela určitě výbornou knihou. Ovšem porovnáme-li ji s některými předchozími knihami, je asi opravdu slabší. Už jen proto, že používá v některých případech zavedená klišé laciných detektivek - viz spolupráce s FBI. Kdyby šlo o počáteční nedůvěru a řevnivost, tak proč ne, ale nekonečné Garciovo popichování a zaťatost agentky - to jsou právě ta klišé. No a pak tryskové zjihnutí, když uslyší o jejím životním osudu, to je již skoro červená knihovna. Nicméně, jak říkám, hodnocená samostatně je kniha zcela určitě velmi čtivá a opět dostatečně humusnatá. Přiznávám, čím více Carterových knih čtu, tím jsou moje oka a mysl přísnější a důslednější. Naopak Carterovi, jako každému autorovi, sem tam dojde ostré střelivo (některým napořád). Jestli toto je Carterova slabší chvilka, tak drží pořád laťku sakramentsky vysoko. A snad můžu prozradit těm, kteří tuto knihu nečetli, že ji číst musíte, abyste se dozvěděli, co bude následovat v knize další.

Karoley
21.09.2022 5 z 5

Vítejte v Galerii mrtvých! Těla zavražděných jsou umělecká díla.

Můj devátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát spolupracují s FBI a hledají sériového vraha, který mrtvé aranžuje jako umělecká díla. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah jako obvykle slušný magor. A ten závěr! Už se nemůžu dočkat, až otevřu Nenávist!

Satyrka
19.09.2022 4 z 5

Po dočtení knihy mi v hlavě okamžitě naskočila písnička od Rammstein - Zick Zack...
Co jinak napsat - kniha mě tentokrát děsila méně než předchozí díl, ale zase mě překvapila na konci. Spoilery psát nechci, takže tímto svůj komentář ukončuji.