Galerie mrtvých

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 5 1695 393

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

Evelin2506
30.11.2020 5 z 5

Všechny knihy této série, které jsem četla jsou super a tato není výjimkou.

biairicia
15.11.2020 4 z 5

Jestli Carter někdy zklame, tak to nepřežiju :) Zatím to tak ale nevypadá. Zase super čtení. V jednu chvíli se mi málem zastavilo srdce. Ti co již četli musí přesně vědět kdy. Konec měl zbytečně rychlejší spád. A úplný konec lecos naznačuje - už se nesmírně těším na další díl, kde se vrátíme k jinému již přečtenému (pokud čteme popořadě).

danica6371
14.11.2020 4 z 5

U této knihy jsem se zasekla asi tak na měsíc a řekla jsem si, že už je trošku přerobertováno. Po měsíčním detoxu a vykreslování omalovánek na telefonu jsem se ke knize vrátila a rychle ji přečetla. Pauza rozhodně prospěla, protože mě to bavilo, bylo to napínavé a čtivé a ten konec.... ;-)

MiraiYume
29.10.2020 5 z 5

Z mého zcela subjektivního pohledu jeden z nejlepších dílů celé série. Nesmírná brutalita byla vykreslena na prvních stránkách, ale její dozvuk mě provázel po celý zbytek příběhu. Zápletka byla skvělá, všechno do sebe výborně zapadalo. Neskutečně otravná a arogantní agentka byla vykreslena tak, že jsem sama měla chuť skočit mezi řádky a zakroutit jí krkem. Jediné, co musím trošku vytnout, je možná trošku uspěchaný konec, ačkoliv když tak nad tím zpětně přemýšlím, to hlavní, co mělo být napsáno, napsáno a vysvětleno bylo a tak možná dobře, že kniha skončila tak, jak skončila. Žádné dlouhé protahování.
Poslední stránky jsou už pak úplně něco jiného a jsem ráda, že mám pokračování hned po ruce, protože čekat na další díl třeba několik měsíců by bylo za trest. Chris Carter ví, jak si pohrát s napětím.

Krizovakri
21.10.2020 3 z 5

Když jsem ji začala číst, tak zhruba do 90 % knihy jsme si říkala, JO, TO JE ONO. Příběh měl spád, byl tajemný s mírnými prvky sadismu, což není u severské detektivky překvapivé. Děj gradoval, nechyběl ani AHA efekt a pak....bum. Začala další kapitola, ve které v druhém odstavci dopadli vraha. V pátek odstavci bylo ve třech větách vysvětleno, dle čeho vraha dopadli a pak konec. Takže tak dobře rozjetý vlak nakonec před cílovou stanicí vykolejil a to pořádně. Je to škoda. Jinak byla kniha velmi čtivá a nepředvídatelná. Suma sumárum, mi i ten konec nezničil dobrý pocit z knihy, ale dávám mínus jednu hvězdičku.

MamaKnihomolka
19.10.2020 5 z 5

Devátý díl série detektiva Roberta Huntera, který se zařadil mezi mé nejoblíbenější.
Tenhle díl nebyla žádná nostalgie a ani nebyl identický s ostatními. Tady se totiž spojí Robert a Garcia s FBI. Když už se zmiňuji o FBI tak agentka Fisherová byla pěkná pipka a podle mě hloupá. Garciovi poznámky na její adresu byly skvělé ( ostatně jako vždycky ). Další čím se díl velmi liší od ostatních je, že se případ dostane i mimo hranice Los Angeles.
Jsem ráda, že se detektiv Hunter zase o krůček posunul a ještě víc se socializoval. A co hlavní, konečně je akce kde není Hunter sám a nehraje si na Supermana. Případ zase zapeklitý a skvěle promyšlený kde je na konci vše vysvětleno a objasněno.

Aleh
18.10.2020 5 z 5

Šílené, děsivé a opět dechberoucí!!! Před vámi se odvíjí případ šíleného sériového vraha, který spojuje vraždy s uměním!!! A přesto je to napsáno tak, že vás to pohltí a chcete číst kapitolu za kapitolou. Jednotlivé díly série nečtu podle pořadí, jak byly napsány, ale myslím si, že to až tak nevadí. Autor dokáže skvěle přitáhnout svého čtenáře a nabídnout mu spoustu napětí a jedno překvapení za druhým. Opět se u tohoto autora osvědčily krátké kapitoly, které nabízejí pohledy na věc z různých úhlů a nedají čtenáři prostor knihu odložit Tentokráte je třeba aby divize násilných trestných činů v čele s Hunterem a Garciou spolupracovala i s agenty FBI.

ivka67
09.10.2020 5 z 5

Opět excelentní hlavně ten závěr za mně super čtení.

Roubas
08.10.2020 5 z 5

Carter je ďábel, čtu ho roky a snad jen jednou jsem pocítil lehké zklamání. Ti co ho čtou, přesně ví, čeho se jim dostane, protože tahle série nepolevuje, standardy se nemění a pořád je to pekelná jízda. To, že ani u devátého dílu tenhle chlápek neztrácí dech je skvělé a doufám, že Hunter ještě pár těch zlosynů hrající si na Bohy přechytračí, a pošle do chládku.

TaLu
29.09.2020 5 z 5

Po přečtení minulé knihy jsem měla v sobě stíny pochybností, zda autor nesklouzává jen k popisu brutálních vražd a smutnila jsem, že nedostává více prostoru Hunterův parťák Garcia.
Dočetla jsem další díl série a vypadá to, jako by mě autor slyšel. K sérii vražd dochází mimo náš známý tým, takže je zapojena dvěma agenty i FBI, ještě dříve, než vrah udeří v Los Angeles a případ se dostává do péče Roberta Huntera, kterému tentokráte jeho parťák vydatně pomáhá. Několikrát dojde v příběhu k dramatickému zlomu. Zatčení uprostřed knihy děj značně zkomplikuje a zpestří. Závěr je šokující a dokonce tentokráte Robert nelezl "do jámy lvové" sám.
Vraždy nejsou vzhledem k motivům a provedení tak brutální, ale o to více zamotají všem vyšetřovatelům hlavu.
Určitě doporučuji. Podle mě se tento případ hodí i na samostatné čtení, pokud si někdo chce přečíst jen jeden díl série.
Poslední odstavec nás ostatní, kteří víme, vyvede z míry, a donutí sehnat další knihu co nejdříve.
PS: Také vás naštve, když v nejvypjatějším okamžiku knihy další kapitola začíná slovy: " o několik hodin dříve..." ??? Mě tedy pokaždé ano !!!

Art82
02.09.2020 5 z 5

Tak jsem myslel že mě už ničím nepřekvapí ale tohle bylo zase síla. Fakt doporučuji.

careras.c
27.08.2020 5 z 5

bylo to malinko lehčí čtení...ale i tak...čtěte...oplatí se..

monudostal
27.08.2020 5 z 5

Knihy autor teda rozhodně napsat umí.. všechny díly jsem hltala a byla vždy nadšená..

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Drastické ale velmi čtivé, střídání kapitol - každá z jiného úhlu pohledu a každou jsem dočítala s tím, že už chci pokračovat dál... Taková ta série, kterou jsem četla v kuse (v té době asi 6 vydaných knih) a neměla jsem potřebu měnit autora. Rozhodně jsem se nenudila. Pachatel vždycky naprosto překvapí ale mile (ne jako u jiných knih, kde je to sice někdo nepředvídaný, ale totálně nezajímavý).

Madi
18.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Předem chci poděkovat několika přispěvatelům za vyzrazení konce, respektive toho, kdo se na konci objeví. Díkec.
Galerie mrtvých mi přišla opravdu slabá. Zbytečně moc popisů co jak vrah myslel, proč to udělal co udělal a děj se nikam neposouval. Kapitánka Blakeová (asi) je zase jak z jinýho světa, akorát se všemu diví a nadává. A najednou prsk a vrah je za katrem, protože Hunter viděl odrosty svý přítelkyně. Aspoň popichování mezi Garciou a tou agentkou bylo docela vtipný.

Pavel83
17.08.2020 5 z 5

Pro mě jedna z těch lepších Carterovek...

janastok
16.08.2020 4 z 5

Malinko slabší než předchozí díly, ale stále dobrá, drsná detektivka. Ty tanečky s FBI trochu klišé. A jdeme do finále!

evin84
16.08.2020 2 z 5

Moje první kniha tohoto autora byla celkem nudná bohužel mně nebavila až ke konci se to trochu rozjelo. Konec má nalákat ba další díl ale ten si asi nepřečtu.

ElikaS
13.08.2020 5 z 5

Opět perfektní knížka, která mě nadchla. Hltala jsem každou stránku. Byla čtivá, napínavá, drsná a místy i vtipná. A ten konec mě nalákal na další díl.

Arlienen
04.08.2020 5 z 5

Galerie mrtvých je svižně napsaná kniha od Cartera, kde se akce stupňuje k dramatickému střetu pachatele s Robertem.