Galerie mrtvých

Galerie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 5 1695 393

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

Magie233
07.04.2021 5 z 5

Carter mě fakt BAVÍÍÍ!!! Opět skvělá jízda. Každá kniha jiná. Kapitoly jsou psány velice čtivě, gradují a jsou zakončeny tak napínavě, že musíte číst hned dále. Dokonce jsem jednou nevydržela a musela se podívat o dvě kapitoly dále, alespoň na dvě věty, co se stalo. Huntera jsem si velice oblíbila a jsem ráda, že Garcia dostal v tomto příběhu větší prostor a stává se tak rovnocenným partnerem Roberta. Knihu jsem si parádně užila. Děkuji, mistře Cartere.

misowi84
26.03.2021 5 z 5

Po GALERII MRTVÝCH jsem si řekl, že si dám od Cartera menší pauzu.
Oddech od brutality..
Ale ten KONEC ??? To jako vážně ???
To nevydržím !!!
Pauza se odkládá a jde se na Nenávist !

Kate72
12.03.2021 5 z 5

Tak asi tady nemusím nikomu vysvětlovat, jak jsou knížky Chrise Cartera pro člověka náročné. Přečtete si prvních pár kapitol a už se vezete. Čtete a čtete a je vám úplně jedno jestli je ještě večer, nebo už je ráno, prostě to musíte dočíst a dozvědět se, co je to zase s prominutím za"magora".

josska
28.02.2021 5 z 5

Kniha opět super,ani jsem nečekala něco jiného,,,čtivé,má to spád,i když jsou některé kapitoly delší,,knihy mě baví,těším se na další díl,,,pět hvězdiček jinak to ani nejde...

alibaba72
20.02.2021 5 z 5

Chris Carter nikdy nezklame. Opěr super čtení.

Lethania
18.02.2021 5 z 5

Vau! To byla teda jízda, na kterou ještě dlouho budu vzpomínat. Robert je zpět a neztrácí nic ze své mimořádné brutality a sadismu.
Zpočátku mi trvalo se do příběhu začíst, ale pak se vyšetřování rozjelo tím správným a napínavým směrem. A konec stál za veškerý čas, který jsem knize obětovala. Teď už mi nezbývá nic jiného než se vrhnout na další díl. Doporučuji!

Fanda74
16.02.2021 5 z 5

Knížky Chrise Cartera mě vždycky vtáhnout. Možná trochu překombinované, ale asi proč ne :-)

simona g.
06.02.2021 5 z 5

Carter. Prostě Carter. Já jeho knihy můžu. Supr napínavé čtení, místy fuj a blé, ale peckaaa! Umí!!! Co knížka, to rychlé čtení, které jde samo, nic se netáhne a v noci se jeden málem bojí jít na wc po tmě :). A jde se na další Carterovku, yipiyayeeee!

VerczaV
01.02.2021 3 z 5

Tak tady to zachránil jen ten konec. 2/3 knihy jsem se nemohla prokousat. Snad mi vadilo FBI ale tato kniha neměla odpich jako předešlé díly.

GeRaltzRiVie01
31.01.2021 5 z 5

Musím uznat, že z Garcii se konečně vyvinul obstojný partner Huntera. Zase dostal o trochu více prostoru - jeho slovní přestřelky s tou protivnou mrchou Fisherovou bavili po celou dobu a na konci byl dokonce tím, kdo zachrání situaci - paráda.

Konec okamžitě navnadil na další díl - tam alespoň dostane FBI napravit svou reputaci (zde se moc nepředvedli)

lucka202
25.01.2021 3 z 5

Chris Carter je můj velký oblíbenec, žádná knížka od něj mě zatím nezklamala. Až na Galerii mrtvých. Hrozně mě knížka nudila, byla zdlouhavá a chvílemi o ničem.
Ale na další díl se každopádně těším, jen si dám chvíli pauzu....

iveta0159
17.01.2021 5 z 5

Moje druhá knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Děj jako minule napínavý od začátku až do konce.

ivzu77
14.01.2021 5 z 5

Devátý příběh série, další pro mne výborně napsaná detektivka. Robert Hunter je můj sympatický vyšetřovatel z L.A., jeho kolega Garcia je sympaťák. Každý díl je napínavý a nelze přestat číst.

littlestar
09.01.2021 4 z 5

Čtu jednotlivé díly, tak jak jdou za sebou. Takže pro mě již deváté rande s tvorbou pana Cartera. Opět nadprůměrné dílko. Nicméně si nemůžu pomoci, že začátek knižní série mi seděl více. Je dobře, že se autor snaží schéma knih měnit, každopádně první knihy série, postavené na principu "velký počet postav, mezi kterým se skrývá vrah" ve mě probouzel naději, že mám šanci lumpa také odhalit. Poslední knihy ale autor volí strategii, že se s vrahem potkáme až při finálním odhalení a v příběhu se neobjeví nebo více než sporadicky. Ale beru to, že to je hlavně můj problém. Pozitivně hodnotím, že jsou mi některé ústřední postavy sympatičtější než dříve (hlavně kpt. Blakeová už se zdržuje svých hysterických prohlášení). Též příběhy si stále drží svou dávku originality, byť už poslední knihy nezpůsobí takový wow efekt překvapení jako dříve. Též se po celou sérii peru s dialogy, které mi přijdou někdy zbytečně nabobtnalé, nepřirozené a v ději navíc. V Galerii mě to tlouklo do očí ještě více než jindy. Děj se někdy vleče jako kdyby se autor snažil dodržet svou tradiční normu 340 stránek.

martina2540
06.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je to první kniha od autora, určitě brzy sáhnu po další, i když výjimečně jsem konec tušila dřív. Na druhou stranu ne až takhle detailní, to pro mě bylo překvapením.

adulik23
03.01.2021 5 z 5

Opäť raz skvele napísaný príbeh a ten záver, no úplná bomba... teším sa na ďalší diel ????

DericCaster
26.12.2020 5 z 5

Chris Carter ani tentokrát nezklamal. Asi se nemá cenu rozepisovat o samotném příběhu. Je to Prostě typický Carter, který vás na první straně pohltí a na poslední vyplivne...

ŠevčaMadVR6
21.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Jop! Carter jede bomby a ani devátá kniha neztrácí na dechu či kvalitě. Vrah v této jediné knize není brutální mučitel a své oběti si "upravuje" až po nenásilné smrti, což ulehčilo si myslím mnohým žaludkům, protože Carter má asi úchylku na dokonalé popsání utrpení každé oběti, což bylo u předchozích knih někdy už moc i na mě . Konec nutí k neodkladnému sehnání a přečtení Nenávisti, která je pokračováním Zloby, neboť "Zlo v lidské podobě" aka Lucien je zpátky a asi to bude mazec!

ydnac
05.12.2020 5 z 5

CARTER JE PROSTĚ EXTRA TŘÍDA :-)

Pokaždé mě jeho kniha drží v napětí a v tomto díle tomu nebylo jinak. Ke konci už jsem snad chvílemi ani nedýchala....Závěr pecka!!
DOPORUČUJI !!! a těším se na další díl :-)

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Garcia s Hunterem spolupracují v tomto díle s FBI. A jestli jsem někdy o kapitánce Blakeové řekla, že je to protivná mrcha tak agentka Fisherová je její učitelka. To se chvílemi ani nedalo číst, co slečna předváděla. Chápu, že chtěl Carter charakter agentky nějak ozvláštnit, ale musel to udělat zase tím způsobem, který mu vrcholně nejde a předvádět její ,,schopnosti" v dialozích?

Konečné rozuzlení tak bylo pro čtenáře jedno velké ,,JO!" zakončené mírným zklamáním. Znovu se ale musím opakovat, že genialita Cartera spočívá v tom, že i přes jakýkoli podobný nedostatek prostě musíte číst dál a hned po dočtení sáhnete po dalším dílu.

IG: @hanybooks