Ďábel na jaře

Ďábel na jaře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360286/mid_dabel-na-jare-TjX-360286.png 4 429 89

Většina debutantek sní o tom, že si najde manžela. Lady Pandora Ravenelová má jiné plány. Ctižádostivá mladá kráska by mnohem raději zůstala doma a věnovala se podnikání se svou novou deskovou hrou, než aby se zúčastnila londýnské společenské sezóny. Jenže jednou v noci na plese společenské smetánky padne do pasti skandálu s hříšně hezkým cizincem. Cynický prostopášník… Poté, co se léta s lehkostí vyhýbal nástrahám manželství, se Gabriel, lord St. Vincent, konečně nechal nachytat – mladou rebelkou, která se k němu ani za mák nehodí. Po pravdě řečeno, nechce s ním nic mít. Jenže pro Gabriela je temperamentní Pandora naprosto neodolatelná. Udělá všechno, co je v jeho silách, aby ji získal, i když se z jejich manželství z rozumu vyklube smlouva s ďáblem. Nebezpečné spiknutí… Poté, co podlehne Gabrielovu obratnému a smyslnému přesvědčování, Pandora slíbí, že se stane jeho nevěstou. Zanedlouho však zjistí, že její podnikání ji shodou náhod zapletlo do nebezpečného spiknutí – a jen manžel ji může uchovat v bezpečí. Zatímco ji Gabriel ochraňuje před neznámými protivníky, zjišťují, že smlouva s ďáblem se může vlastně ukázat jako dar z nebes…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Devil in Spring , 2017

Jass
11.07.2021 4 z 5

Nesnáším svoje hormony, které mě nutí vracet se k historickým romancím v tom nejnevhodnějším období, tuhle už jsem navíc četla (a následně jsem si nemohla pomoct a přečetla jsem znovu i první a druhý díl). Při druhém čtení, s určitým překvapením, kniha znovu obstála. Trochu lituju, že jsem si jí podruhé nepřečetla raději v angličtině, protože české překlady romancí jsou obvykle sešité poněkud rychlou jehlou a ten jazyk byl místy pro mě trochu přehnaný a zdobný... tím nemyslím tu pěknou (i když někdy hraničící s kýčovitou) poetiku se kterou Kleypas píše.

“Good God, she really did walk in circles. A pang of tenderness centered in Gabriel’s chest like an ache. He wanted all her circles to lead back to him.”

Tentokrát jsem se taky trochu soustředila na to, proč se mi tahle konkrétní romance tak líbí a... dává to úplně smysl, je tu spousta takových těch malých věcí, které ráda vidím a na ničem jiném mi u těhle "odpočinkovějších" knih vlastně nesejde. Pandora je tak trošku feministka, Gabriel je tak trochu dokonalý... Navíc "a teď se musí vzít" je moje guilty plesure (nejen) co se romancí týče, ale tady to navíc mělo i určitý nádech volby, takže se člověk nemusí ani cítit provinile. Taky je skvělé, že Kleypas nestaví svatbu na piedestel jako něco, čeho je třeba dosáhnout, a pak žili šťastně až do smrti, ale svatba je přibližně v polovině knihy a je jasně ukázáno, že na vztahu je třeba pracovat i nadále. Finální drama je samozřejmě brutální (ve směšném stylu), jak je u romancí zvykem, na druhou stranu to umožňuje zapojení Garett a ukazuje to různé psychické důsledky. Asi bych měla přestat logicky argumentovat, pravdou zkrátka je, že jsem na knihách této autorky závislá a tahle je moje oblíbená... Kleypas se oproti většině autorek v žánru snaží psát "čistě" - neromantizuje násilí a toxické vztahy, zajímá se o dobu o které píše, snaží se zahrnout postavy vybočující z normy.
To mi připomíná, s jednou scénou mám trochu problém (možná spoiler ohledně sexuálního života hrdinů?). Od začátku knihy je naznačováno, že Gabriel má nějaké "temné touhy", které se s Pandorou zdráhá sdílet. Nikdy to není naplno adresováno, každopádně tahle linie vrcholí ve scéně, kdy Gabriel Pandoru lehce sváže. Problém vnímám v tom, že to s ní předem nijak neprobere, v tu chvíli jsme v jeho hlavě, takže víme, že hrozně řeší, jestli ho dokáže přijmout takového jaký je atd. Ale... no, prostě mi to celé přišlo dost hloupě napsané. Asi to radši nebudu víc rozebírat :D

“Well, there was something I once read... It was an astronomy book that said in most of the constellations, the stars don't actually belong together. They only appear to. They look to us as if they're close to each other, but some of them exist in another part of the galaxy altogether. That's how my family was. We seemed to belong to the same group, but we were all very far apart.”

niky89
11.06.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh.

jarkaska
26.04.2021 5 z 5

Pěkná kniha, zajímavý děj, sympatická Pandora a také Gabriel.
Příběh rodičů Gabriela jsme si mohli přečíst v sérii Čekanky, v knize Zimní naděje. Těším se na další díl, kde hlavní postavou bude doktorka Garrett a bývalý detektiv Ethan.

Alíša236
10.04.2021 4 z 5

Na těchto erotických pohádkách mě moc baví jejich humor a tato byla v první polovině opravdu vtipnohezká. Ve druhé bylo zase nějaké nebezpečí, takže taky fajn. Jen mužský hrdina mi tentokráte k srdci nepřirostl, ale to vůbec nevadilo. Oceňuji, že i v této literatuře si dá autorka práci s historickými detaily či reáliemi.

Elize
31.12.2020 3 z 5

Za mě tenhle díl určitě lepší než jednička a dvojka. Pandora byla zajímavá osobnost, bylo osvěžující, že je trochu jiná a svobodomyslná a její slovní přestřelky s Gabrielem mě často rozesmály. Trochu mi v tom chybělo víc prostoru pro samotného Gabriela, protože jako muž byl celkem zajímavá postava co se charakteru týče a nepřipadalo mi to zcela využité, škoda. Žádná velká zápletka a pěkná romantika.

Pralinka1910
05.11.2020 5 z 5

Nejhumorneji napsaný milostný román, který jsem kdy četla a pritom jsem se nasmála. Nevím jestli je to dílem autorky nebo výborného překladu, ale výsledek je skvělý. Není to nijak hluboké ani hodnotné literární dílo, takže chápu i názory odpůrců. Já jsem ale našla přesně to, co jsem chtěla. I film by byl krásný ....

AKO
28.10.2020 5 z 5

Romantický román, plný humoru a napětí, který Vás okamžitě v táhne a nepustí.

Aracely
10.10.2020 5 z 5

Na Pandoru jsem se hrozně hrozně moc těšila. Ze všech těch žen byla nejvíc trhlá, praštěná, ale svá. Věnovala se podnikání v oblasti deskových her a nikdy se nechtěla vdát a poslouchat muže.

Alee nikdy neříkej nikdy? :-D

Gabriel byl úžasný a tahle divoška se k němu hodila :-). Zase zajímavý zvrat.

Moc jsem se bavila.

niknikita
28.09.2020 2 z 5

Opět jsem šlápla vedle...a tak se omlouvám všem nadšeným čtenářkám.

Chtěla jsem trochu romantiky, ale když se na pěti stránkách popisuje, jak Pandoru /příšerné jméno/, Gabriel zachraňuje z nesnází v altánku, zavřela jsem knihu poprvé. Pak jsem tomu dala šanci s myšlenkou, že přece jde o historickou romanci, ale někde kolem stovky stránek jsem tu slaďárnu zavřela definitivně.

Jsou knihy, které nemám čas číst a toto je jedna z nich.

Kešu1981
25.09.2020 5 z 5

Plný počet za ten humor v krásném příběhu...výbuch smíchu v plné tramvaji, to se mi nestává tak často...a hurá na další díl :o)

Nibiru
09.06.2020 4 z 5

Třetí díl ze série o Ravenelových, tentokrát líčící proměnu dvojčete Pandory ze svérázné mladé dívky, naivní až hrůza :-), protože vyrostla zcela odloučená od běžného života, v mladou milující a milovanou novomanželku. Jejím manželem se má stát, poté, co ji na plese nechtěně kompromitoval, syn vévody St.Vincenta (který byl mimochodem hl. hrdina románu Zimní naděje) Gabriel, neskutečně hezký a hříšně bohatý mladý šlechtic. Svérázná Pandora má však jiné cíle - chce být samostatná, vydělávat si sama peníze vymýšlením a výrobou deskových her a o muže nejeví zájem. Hlavně se obává naprosté podřízenosti, jakmile by se vdala, přišla by o všechnu volnost a svá práva, jak to tehdy ze zákona bylo. Gabriel, který je hodně zkušený a má milenecký vztah s vdanou ženou, je zprvu z Pandory mírně konsternován, avšak postupně ho její bezprostřednost, nevinnost, nezkušenost hraničící až s naivitou a v neposlední řadě také její půvab, ovládají čím dál víc, až je jí úplně posedlý a za každou cenu ji chce za ženu. Je to hezké a romantické čtení, opět okořeněné jistou dávkou erotiky, jak to p. Kleypas umí, ovšem předchozí dvě knihy se mi líbily o malou trošku více. V této knize se však ve větší míře objevují i postavy z knih jiných, a tak se jejich osudy navzájem prolnou, za což jsem byla ráda. Je zde opět i postava Dr. Gibsonové a detektiva Ransoma, ale nejvíc se mi líbily postavy vévodkyně Evi a Sebastiana St. Vincenta, rodičů Gabriela. Kniha je místy hodně humorná, hlavně mě pobavily Pandořiny poznámky ohledně jejího nastávajícího možného sňatku, které si pilně zapisovala. Je tam i trochu napínavá zápletka, díky níž Gabriel "okusí" stav, kdy nemůže mít všechno pod kontrolou, a kdy prostě ani peníze nic nezmůžou. Také oceňuji, že autorka do knihy začlenila skutečná historická fakta, a že si pouze nevymýšlí. Mám na mysli popisy tehdejších lékařských zásahů a metod léčení nebo historických událostí.

jinbr
03.06.2020 5 z 5

Dlužno říci, že Pandora mě byla velmi sympatická. Fajn bylo potkat postavy z jiných románů, zde dokonce již děti původních hrdinů. Příběh velmi milý, něžný a vtipný. Nasmála jsem se u toho také dost. Líbí se mi, že Lisa zde také zprostředkovává dobové reálie.

DUNIKO
29.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Ááách to byla nááádhera:) opět krásné romantické žhavé vtipné.Pandora se mi moc líbila.Svá sebekritika milá a něžná.A Gabriel???Prostě úžasný ❤️Moc se mi libila i Gabrielová rodina.Jen malá výtka:Evie hned na začátku koupe svého malého vnuka Stephana ale pak v knížce o děťátku není ani zmínka a ještě nevím proč se knížka jmenuje Ďábel na jaře když byl Gabriel spíš Anděl...no možná s kopýtkem????

lucie.dc
06.05.2020 4 z 5

Pandora se mi líbila ve všech předchozích dílech a na její příběh jsem se moc těšila, o to víc mě mrzí, že jsem neměla na knihu moc čas a větší časové prodlevy tak pokazily celkový dojem z celé knihy.

To střežené tajemství Gabriela mě vůbec neoslovilo, protože mu nebyl dán prostor, a vypadalo to tak nadějně...

Autorka opět přidala pro mě zajímavou poznámku, kde se dozvíte, že se inspirovala skutečnou osobou, a to Elizabeth Magie, která vymyslela deskovou hru - předchůdce Monopolu

Ála1968
01.05.2020 4 z 5

Nejlepší ze série.Ale stále myslím,že autorka měla lepší.

Irenka8
18.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha.

Zelvicka03
06.02.2020 4 z 5

Prostě super.

biki
30.12.2019 5 z 5

Seznámení obou hlavních hrdinů zatím v této sérii nejvíc odpovídá klasické romanci. Jenže Pandora je opravdu svéráz, no a Gabriel je pravý syn svého otce - tady se mi moc líbilo připomenutí starší série "čekanek". Sice krátká, ale napínavá linka příběhu pak dá opět větší prostor i Garrett (její život zachraňující chirurgický zákrok ani dnes není úplně jednoduchý).

moudivlacek
15.12.2019 5 z 5

Romantické, vtipné, dobrodružné, napínavé od začátku do konce, hrdinové ze série Čekanky skvěle doplňují hrdiny této série. V Gabrielovi hodně vidím jeho otce Sebastiana. V Pandoře pak nezkrotnou živelnou osůbku, která přes to všechno má velké srdce plné lásky.
Na odreagování moc hezký příběh.

JanaSustr
25.10.2019 5 z 5

Velice hezky se to cetlo. Láska, sex, humor. Ja jsem spokojená.