Krásné tajemství

Krásné tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386412/bmid_krasne-tajemstvi-p4T-386412.jpg 4 305 106

V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá „krásné tajemství“. Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí hlavního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sûreté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru, musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi. Krásné tajemství vyneslo kanadské bestsellerové autorce Louise Pennyové hned trojí prestižní ocenění: Agatha Award, Anthony Award a Macavity Award.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Beautiful Mystery , 2012

zuzana2599
28.10.2018 5 z 5

Svatý Gilbert mezi vlky. To je název kláštera pro muže, do kterého nás tentokrát zavede vyšetřování vraždy převora. Miluji tuto sérii knih s komisařem Gamachem, vždy se těším na vesničku Three Pines, kde obyčejně komisař působí. V tomto díle tomu tak nebylo, ale snad příště. I tak se mi Krásné tajemství líbilo. Prostředí kláštera bylo velmi atraktivní a já si čtení užila. Ještě teď slyším mužský sbor mnichů, kteří zpívají nádherné gregoriánské chorály. Dokonalé blaho !!

amenta
26.10.2018 3 z 5

Slabší ze série, spád dostala až poslední třetina knihy.

nadenka13
08.10.2018

Miluji všechny a moc doporučuji

emamat
05.10.2018 5 z 5

sláva, další pokračování - už jsem se nemohla dočkat.Rozhodně doporučuji - a pěkně od 1. dílu.

KnihoMorka
02.10.2018 5 z 5

prahnu po další

Arwen777
01.10.2018 5 z 5

Knihy Louise Pennyové mám moc ráda a ani tato nezklamala. Autorka pro změnu opustila prostředí vesničky Three Pines a její obyvatele a vyměnila ho za odlehlý izolovaný klášter.. Příběh je čtivý jako vždy, kromě hlavní zápletky se řeší i problém z minulosti. Mě osobně jen mrzí špatný vývoj vztahu vyšetřovatelů. Fanouškům rozhodně doporučuji, pro nováčky bude lepší nejdříve se seznámit s předchozími díly.