Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

veru.nika
27.07.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh byl zajímavý a závěr doslova masakr. Ale musím přiznat, že Žena v kleci byla lepší.

mol378
26.07.2019 5 z 5

Vyšetřovatelé Carl a hlavně Asad jsou moji velcí oblíbenci, vnášejí do drsného a napínavého děje lidskou stránku. Jinak - ve zločincích z tohoto dílu série asi lépe ani lidi nehledat.

nicolettkaa
25.07.2019 4 z 5

Zabijáci se mi líbily o trochu míň než Žena v kleci, ale i tak je to dobré počtení, od kterého se nedá odtrhnout. Zajímalo by mě, kde Jussi čerpá inspiraci, protože konec byl teda dost masakr a hlavní aktéři se také dost vymykali tabulkám. Těším se na další díly.

Kortez
07.07.2019 2 z 5

Poslouchal jsem audioknihu, většinou v práci na noční. Nevím jestli mi nesedl rétor, nebo to způsobilo množství jmen ve kterých jsem se přestával orientovat, každopádně zklamání, konec sice ve snaze gradovat dej, no za mně jenom průměr.

tereza.c
04.07.2019 4 z 5

Tenhle autor mě prostě baví a sedí. Pro mě poměrně rychlý závěr, ale není na škodu. Hlavní dámská postava za mě výborně napsaná, dobře propracovaná. Hvězdičku stahuju z důvodu, že jsem před touto knihou četla Ženu v kleci a ta mi přišla o něco málo lepší. Ale jedno vím jistě: Carl a Asad mě budou bavit ještě hodně dlouho.

Pav
18.06.2019 4 z 5

Mohlo by to být kratší, ale případy oddělení Q jsou zajímavé a styl vyprávění mi vyhovuje. Líbí se mi také vtipné vsuvky.

Peřinka
29.05.2019 4 z 5

Olsen opět nezklamal, hvězdičku musím strhnout za trochu uspěchaný konec, propracování jednotlivých charakterů velmi oceňuji :-)

Bohemians
18.05.2019 3 z 5

AUDIOKNIHA, BEZ SPOILERŮ. Všechno bylo fajn, jen jsem se trošku ztrácel ve jménech, ale nebyl jsem úplně nadšen. Děj bych tak trochu předvídatelný, konec velmi rychlý a čekal jsem lepší zvrat. I tak nad Olsenem nezanevřu a půjdu do dalších dílů.

smardice
17.05.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl, dost surový a drastický příběh. Líbil se mi.

Greenfingers
09.05.2019 3 z 5

Vcelku solidně napsaný thriller, avšak rozhodně ho neřadím mezi své favority. To by musel být kratší (aby neměl hluchá místa) a hlavní postavy (detektivové) přesvědčivější. Nemohu si
pomoci, ale dvojici Mörck-Asad jsem ještě nepřišel na chuť ani po přečtení druhého dílu série. Autorova snaha o jemné náznaky humoru na mě nepůsobila.

diNov
28.04.2019 5 z 5

Se zvědavostí jsem vzala tuto knihu do ruky. O Olsenivi jsem již slyšela, ale nic od něj nečetla, pouze vidèla film.. Musím říct, že tato kniha byla mou první ze série s Carlem Morckem a přesvědčila mě k přečtení dalších.

Adelajda_4
20.04.2019 5 z 5

V pořadí druhý případ oddělení Q nás zavede mezi nejvyšší patra dánské společnosti. Carlovi na stole přistane případ, který je zdánlivě vyřešený, avšak není tomu tak. Carl zjišťuje, že něco je zde velmi špatně. Od začátku sice čtenář ví, kdo je vrah, kniha je ale napsána tak mistrně, že od začátku do konce se rozhodně nenudí, neboť během vyšetřování začínají na hladinu vyplouvat další brutální vraždy. Tento díl je docela šílený, je dost děsivé si představit, že někdo zabíjí a mučí zvířata a lidi jen proto, že se nudí.

Pauline23
12.04.2019 4 z 5

Tato kniha je zvláštní.... chvílemi za 5 hvězd, chvílemi na 3. Občas mě dělal žaludek kotrmelce z vražd zvířat a lidí. Jen pro zábavu či uspokojení svých choutek a zamaznuto prachy jako "drzhubne". Konec byl hustý....s hyenou v kleci. No teď si dám něco méně drastického:). Další díl čeká v knihovně. Autor mě baví i svým humorem.

Bacík
12.04.2019 5 z 5

Tato série kriminálek od Jussiho se prostě čte sama. Určitě hodnotím plným počtem bodů, tato zápletka je určitě šokující, stejně jako první díl, ale udržuji se pořád v tom, že je to jenom jako :-), určitě dočtu celou sérii!

welcomeboredom
03.04.2019 3 z 5

lepší než první díl, ale stále dost zdlouhavé a měřit s Keplerem nebo Larssonem se to prostě nemůže

CervenaVeronika
01.04.2019 5 z 5

Bylo těžké se od knihy odtrhnout. Běžím si pro pokračování.

Melodiel27
30.03.2019 3 z 5

Tady jsem proste nevedela, zda dat ctyri nebo dve hvezdy. Ale je to teprve druha kniha od nej a necham si rezervu. Byli casti kde bych dala i 5* ale i casti, kde dve nebo tri a tak nejak jsem to nechala v prumeru. Tema je velice dobre citelne, libily se mi i zvraty a plynuly dej. No a zaver ... zaver je asi ten co mi nedovolil dat tu ctvrtou hvezdu:) dalsi dil uz mam doma - vzkaz v lahvli a jdu na to:)

Mirin1349
20.03.2019 4 z 5

Moje první setkání se sérií případů oddělení Q, které rozhodně nezůstane posledním, protože severské detektivky představují jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Líbí se mi osvěžující pohled, kdy sledujeme vyřešení případu za okolností, kdy jsou pachatelé známí už na začátku. Slabším náturám bych asi doporučila jiné čtení, přeci jen míra krutosti a nechutnosti může být pro někoho za hranou. Mě ale čtení moc bavilo, ze zvědavosti dám asi šanci i filmovému zpracování.

Reat
14.03.2019 3 z 5

Tenhle kus ze mě udělal totálního schizofrenika....dokázal bych dát jednu, ale klidně i pět hvězd a měl bych pro obojí relevantní důvody. Ale on ten "průměr" tak nějak vychází a navíc jsem trošku škodolibě spokojen, že nemusím přehodnotit svou nechuť k "severské krimi", neboť po přečtení tohohle kusu od J.A.Olsena se jejím fanouškem (opět) nestanu. Až do půlky to jakžtakž šlo, potom jsem už jsem ale naprosto nechytal..ať už v postavách nebo v ději. Zkrátit o 100 stran, ubrat postav a hlavně jejich nepochopitelného chování, to by dle mého rozhodně prospělo. No co....určitě jiného Olsena ještě někdy zkusím, což o to, ale teď už se fakt těším na posledního Cartera. To je Vám tak blažená jistota........ ;-)

MirKop
11.03.2019 2 z 5

Tak já nevím - zde se po dlouhé době nemůžu ztotožnit s většinou čtenářů, protože jsem se knihou neskutečně prokousával, poněvadž je tam až příliš opravdu hluchých míst.

Navíc celou knihu víme, kdo je ten špatný, kdo mstitel a celá ta cesta po pomstě je tak nějak vydlážděná od samého začátku.

Zkrátka příliš mnoho odhalených karet mě pak neudržely v tom pomyslném napětí, ani žádný zásadní zvrat se v knize v mých očích nekonal.