Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

esfinge
11.05.2020 5 z 5

Prestoze jsou pachatelé známí od začátku, dej je napínavý.

ještěrka38
11.05.2020 2 z 5

Tento díl mě moc nebavil.

Polinka92
11.05.2020 4 z 5

Trvalo mi dýl se příběhem prokousat, ale ve výsledku se mi moc líbil.
Film ani za mák neodpovídá kvalitě tohoto díla!

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

Výborné, čtivé, napínavé. Za mě super série.

heavy66
03.05.2020 4 z 5

Pachatelé jsou známi od začátku, takže nejde o detektivku, ale kriminálku. Po fenomenálním úspěchu s Merete Lynggaardovou se kriminální oddělení Q rozšiřuje. Ke Carlovi a Asadovi přibývá Rose. Protože je pomalá, líná a neustále prudí, dobře do týmu zapadne. Jakmile oddělení pochválí i norská delegace, pustí se všichni tři do vyšetřování závadové mládeže, z které vyrostli bohatí a vlivní lidé. A když přijde čas případ uzavřít, člověk by řekl, že se poučí z minulého zatčení, které podělali, ale ne, je to ještě horší!
Zajímalo by mě, zda autor čerpal ze skutečných kriminálních kauz, nebo jde o vlastní fantazii? Je-li správně za b), nechtěl bych s ním sdílet stejnou domácnost!

Jája92
02.05.2020 5 z 5

Trochu jsem se obávala, že se mi další díl nebude tolik líbit, ale opak je pravdou. I když vrahy znáte od samého začátku, přesto jsem byla zvědavá, jak si Carl poradí s bývalými elitními žáky internátní školy. Zalíbila se mi i nová posila Rose a doufám, že v dalším díle dostane větší prostor. Bylo mi trochu líto Kimmie, i přesto, co vše měla na svědomí.

Loxias
12.04.2020 2 z 5

Druhy dil mi prisel jeste horsi nez prvni a se serii koncim. Tady me obtezovalo mnoho postav, kdy zadna nedostaval moc prostoru pro zapamotovani a jejich predstaveni bylo dosti povrchni. Dej se celou dobu dosti tahl a zaver nabidl misto vygradovani napeti spise grotesku. Je to beckova detektivka a i na teto urovni asi jen slabsi prumer.

AlbionFoxyFox
26.03.2020 5 z 5

Výborná kniha ve výborném stylu, jen ty části o zacházení se zvířaty mi nedělaly dobře :(

Tabby
22.03.2020 5 z 5

Autor skvěle pokračuje dalším případem v oddělení Q. Opět se setkáváme už se známým komisařem a jeho pomocníkem, nově k nim přibyla pomocnice Rose, která svými způsoby západne to týmu.
Nově se jim na stole záhadně objeví případ, za který je už někdo odsouzený. Při pátrání, jak se k nim tento případ dostal zjistí, že případ však neni úplně vyřešený a jsou tam další podezřelí. Jenže jsou i docela vlivní a dokáží našemu týmu házet klacky pod nohy a vyšetřování stěžovat.
V tomto díle už pomalu od začátku víte, kdo jsou ty zlí a je zábavné sledovat jejich dopadení a odkrývat další zločiny.
A to vše odlehčeno zábavnými dialogy. Skvělé a čtivé pokračování. :)

Anry63
22.03.2020 5 z 5

Propracované, čtivé. Hlavní postavy (jak detektivovové, tak záporáci) velmi dobře popsané, představené a jejich příběhy rozhodně zajímavé.
Druhá část Adler-Olsenovy série z prostředí rozmazlených a všehoschopných žáků soukromé, privilegované školy, později ovládajících sféru společenskou, zdravotní a komerční. Všechno věrné a realistické. Pouze Kimmie, poškozená a mstící se dívka mi občas připadala jako největší zabiják z thrilleru. Úplně ji vidím, jak za ní hoří domy a továrny, vybuchují auta a ona s chladem ve tváři a brokovnicí v ruce středem odchází. (nadsázka). Je to napínavé, čtivé, občas hodně překvapující a já mohu jen a jen doporučit všem. Čtyři a půl hvězdičky.

Efča59
15.03.2020 3 z 5

Slušná detektivka, ale Žena v kleci mi přišla o dost napínavější.

Tolerance37
11.03.2020 5 z 5

Kniha od první strany čtivá. Kdo začal s JAO určitě doporučuji.

Galadwen
09.03.2020 3 z 5

Kniha není špatně napsaná, ale do vkusu se mi netrefila. Za detektivku ji v podstatě nepokládám, spíše thriller, kde je pachatel zjevný od začátku.

linda2125
01.03.2020 4 z 5

Cca 80 % poslechnuto v audio verzi při dlouhé cestě autem a následně dočteno. Audio verze v provedení Igora Bareše je skvělá.

Typická severská detektivka. Syrová, drsná (někdy možná až trochu samoúčelně). Za mě ale lepší, než první díl. Trochu mi chybí více prostoru pro vedlejší dějové linky mimo samotnou detektivní zápletku.

Přiznaná autorova fascinace Mechanickým pomerančem mě přiměla si ho také povýšit na seznamu knih, které se chystám číst.

jprst
27.02.2020 4 z 5

Opět více než dobrá detektivka za poctivé čtyři hvězdy.

Lavender756
26.02.2020 4 z 5

Pro me velice zajímavá zápletka, konec take nebyl přemrštěný, ale vadilo mi hodně kapitol o lovu, které, kromě jedné, neměly moc co příběhu nabídnout. Carl v tomto kousku velmi vtipný, za mě jedna z lepších!

Lamanai
20.02.2020 3 z 5

Podobně jako první kniha, i tato se podle mě řadí k průměru v rámci severské krimi. Záporné postavy mi tady ale připadaly hodně ploché, zjednodušené. Na relax ok.

Mája777
19.02.2020 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení. Doporučuji.

gad
10.02.2020 5 z 5

Absolutní spokojenost. Drsné čtení, napínavé. Rozhodně doporučuji. A jdu na další pokračování.

husayn
03.02.2020 5 z 5

Podle mne jeden z nejlepších dílů.