Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Aligator805
27.01.2020 5 z 5

Doporučuji . Skvělá detektivka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Postavy vzbuzují silné emoce. Zejména Kimmie. Těším se na Vzkaz v láhvi.

Gilnien
17.01.2020 3 z 5

Za mě se děj moc věnoval podezřelým a motivu a méně hledání důkazů. Slabší, než ostatní příběhy oddělení Q.

HelenBarbora
17.01.2020 5 z 5

Neuvěřitelně napínavý děj, chvilkama jsem se fakt bála (přiznám se, hlavně na závěr, aby to těm třem nakonec neprošlo), a tak otřesné téma (kde jsou zapletené zvířata), chvílama mě mrazilo. Doufám, že je to jen fikce. Perfektní, doporučuji, dávám dalších extra pět hvězdiček a těším se na další knihu od tohoto autora.

oskli
13.01.2020 4 z 5

Tohle je jediný díl z těch klasických, které jsem dosud nečetla, protože jsem ho před časem viděla zfilmovaný. Film se mi nelíbil a měla jsem pocit, že knihu číst nepotřebuji. Ale pak jsem viděla film Vzkaz v láhvi (po přečtení knihy), který byl dočista jiný než kniha. Naznala jsem, že třeba to tak bude i se Zabijáky... a dala jsem jim šanci. Poslouchala jsem audioknihu.
Návrat ke starému dobrému Olsenovi potěšil, protože Selfies mě neuvěřitelně zklamaly. Tady je zase klasické blaho, když dojde na dialogy Asada a Carla, Rose v plné síle se k těm dvěma vřítí jako tajfun a nic nezůstane na svém místě. V ději samotném pak chybí pár vysvětlení, což mě docela naštvalo. Stejně tak přehnaný super akční závěr. Za to dávám hvězdu dolů.
Jinak má děj spád, výborně se čte, psychologie postav za mě na jedničku. Banda elitních spratků (a pak i dospěláků) vzbuzuje tak silné emoce, že se jednomu chce zvracet, když o nich čte. U Kimmie se přidává chvílemi soucit, ale na druhou stranu... i ona měla možnost volby.
Zabijáci prostě stojí za přečtení.

Česneksmedem
11.01.2020 4 z 5

Docela drsná detektivka, kde je hlavní vyšetřovatel Carl vcelku klaďas a jeho pomocník je ten zlý (teda skoro) a jmenuje se Asad.
Jedna z hlavních představitelek na straně padouchů se jmenuje Kimmie. Musím se přiznat, že mi tak trochu připomínala Lisbeth Salanderovou. A další skvělá žena na place se jmenovala Rose (důvěrně jsem ji při čtení říkal Four Roses). Byla hustá jak dvacetiletá trnková povidla, a ta byla pro změnu na straně zákona.
Závěr knihy byl fest přehnaný, takže jedna hvězda dolů. Knihu ale doporučuji!

Faila
11.01.2020 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená více, ale i Zabijáci jsou napínaví, nepředvídatelní, plní sympatických postav, hnusných záporáků, milého humoru a tak nějak všeho, co od dobré knihy očekávám.

Allla9
09.01.2020 5 z 5

Velká porce napětí, kniha nezklamala.

Martiiiik
29.12.2019 4 z 5

Kniha se mi docela líbila.. jen je na můj vkus trochu moc rozvláčná.. a i dost naivní až neuvěřitelná.. a hlavní hrdina už mi začal trochu lézt na nervy.. :-D ale i to má svoje kouzlo :-) tak hurá na další díl :-)

terimila
17.12.2019 4 z 5

U tohohle případu oddělení Q se mi otevírala kudla v kapse. Zatímco jindy jsou vraždy snad i pochopitelné, tady jsem nevěděla, kdo z té hnusné zbohatlické školní party je mi odpornější. Dokonce ani Kimmie, která to z nich na cestě ke spravedlnosti dotáhla asi nejdál a bohatě si to paktování s debilními kamarádíčky odtrpěla, mi nijak sympatická nebyla. A nebylo to tím, že je to duševně nemocná bezdomovkyně. Člověk, kterej se v mládí naučil bavit se násilím a později mu to zůstalo jako hlavní způsob řešení problémů, u mě moc sympatií nezíská.
Knížka, která ve mně takovéhle emoce k postavám vyvolá, je dobrá. Navíc to je skvěle napsáno, děj má spád, je tam pár překvapení a vůbec je to povedené. Závěr sice nebyl tak dechberoucí, jako Adler-Olsen občas umí, takže dávám "jen" čtyři hvězdy, ale pořád to je parádní detektivka. Celé to neochvějně drží vysoko ústřední trojice detektivů, která nemá chybu - cáklí Rose a Asad pod vedením v podstatě měkkosrdcatého Carla jsou skvělá parta.

miska2609
06.12.2019 5 z 5

Opravdu skvěle napsané, napínavé, ač místy nereálné, že by takto dlouho někomu bez povšimnutí procházely vraždy, ale kdo ví...každopádně kniha super!

Vera Silent
31.10.2019 5 z 5

Tak nejak ctu Carlovy pripady od prostredka po zpatku, coz mi trochu zpusobuje dejavu pocity, ale jinak dobry. Tyhle knihy jsou sazka na jistotu. Maji solidni a brutalni deje, napeti i nejake to prekvapeni. Ackoli se mi tenhle dil libil zatim nejmene z tech, co jsem cetla, i tak me to dost bavilo.

Jessybelle
23.10.2019 4 z 5

Bylo to fajne, jsem zvědavá, co se vyloupne z Asada, Rose je sympatická a "hubatá", což odd Q potřebuje...

Pája699
21.10.2019 5 z 5

Nedá se napsat nic jiného, než zase super kniha. Pro mě i lepší jak jednička :-) Nová kolegyně Rose, tomu dodala správný šmrc a zpestření. za me super

Art82
01.10.2019 5 z 5

Další napínavá detektivka z této série jen ten konec jsem čekal trochu jinak. Ale i tak super.

Janadvorackova
30.09.2019 1 z 5

Skupina lidí zjistí, že je baví zabíjet lidi. A tak to dělají. Zábavu berou jako lov a oběť, když nezabijí, dost brutálně zmrzačí.
No, jako námět detektivky to není špatné.
Nechybí zmatení vyšetřovatelé, jejich pomalejší práce. Naopak práce padouchů je svižná, krvavá a čvachtací. Oběti mají v očích děs a do všeho se zapojí i pouliční "podsvětí."
Jenomže i moje babička byla při zabíjení králíků, což mě mimochodem neskutečně bavilo sledovat, o mnoho drsnější. Jí jsem totiž věřila, že co chce udělat, udělá.

Partička hrdinů příběhu je tak "vostrá," až je to k smíchu.
První kniha ze série - Žena v kleci - byla o něco lepší, ale také jsem k ní měla připomínky. Tento díl mě vyloženě nebavil a doposlechla jsem ho jen abych měla čisté svědomí, že jsem knihu přečetla.
Zkusím od autora ještě nějakou další, ale do třetice a pak už ne.

Nevadí mi brutalita, která se severským krimi vyčítá. Asi proto, že je to drsnější, chce člověk kriminálky číst. Spíš styl, který ji líčí nereálně a hrdiny jako bandu blbounů.
Chybí mi v tom zkrátka trochu náročnější psychologie postav, což se povede popsat opravdu málo komu.

Lenka26
20.09.2019 4 z 5

Hodnotím jako poutavé, napínavé a gradující čtení. Přesto občas trochu víc zbytečné omáčky, ovšem ne na úkor děje. Kniha byla dobrá.

m.valova
05.09.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení,místy mi brutalita lidí ať už k lidem samotným a nebo zvířatům dělala opravdu špatně....nevím zda má autor takovou fantazii či čerpá z nějakých skutečných zdrojů,ale je to síla a film určitě vidět ani nechci..těším se na vývoj postav v dalších dílech..

vera4669
31.08.2019 5 z 5

Druhá kniha a opravdu mě Carl baví i s Asadem, to je dvojka :-D těším se na další díl

Haneez
18.08.2019 5 z 5

Top kniha, napinava

Ilirea25
07.08.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Nechybí napětí, energie i částečné zhnusení. Vidím a cítím, jak Rose dráždí a vytáčí Carla. Doufám, že to nespadne do klasického detektivního klišé. Očekávám další díl.