Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2684 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

SilvieSisinka
02.11.2018 5 z 5

Silně drsná kniha. Parta mladých lidí mají opravdu drsné koníčky.

Šárka345
30.10.2018 5 z 5

Opět perfektní počteníčko, jdu na Vzkaz v láhvi :0))))

Kacenak
18.10.2018 5 z 5

Adler-Olsen bude patřit mezi mé oblíbence, po Ženě v kleci další dobrej případ. Hodně mě to bavilo a těším se na další. Až se mi přestalo stýskat po Harrym a Joonovi. :)

monte
07.10.2018 5 z 5

Super detektivka

cukrovka
07.10.2018 5 z 5

Opět strhující děj, tentokrát o partičce s pokřivenými charaktery a touhou po násilí. I když mám u severských autorů vždy problém se zorientovat ve jménech postav nic mi nezabrání se tím proklestit, protože zatím jsem vždy narazila na skvělý příběh.

Lolila
04.10.2018 5 z 5

Opäť dobrá kniha. Do oddelenia Q pribudla zaujímavá postavička Rose, ktorá spolu s Asadom dáva Carlovi "zabrať" svojským prístupom.:-) Aj keď je tu viac brutality (veď je to severské krimi):-), príbeh je zaujímavý so skvelou zápletkou. Určite stojí za prečítanie.

SanFrancisco2
28.09.2018 2 z 5

Zbytečně kruté. Mám pocit, že se severští autoři předhánějí, kdo stvoří krvavější a sadističtější příběh. Kam se poděla stará dobrá detektivka?

Jimm1
27.09.2018 3 z 5

Tak nějak nevím jak to pojmout. Kniha asi byla dobrá, ale nezanechala v mé mysli takovou vzpomínku jako Žena v kleci. Takže asi takový průměr. Četla si mi dobře, ale děj byl ze začátku hodně roztříštěný a tím, že člověk věděl vše od začátku mi vcelku vadilo a ubíralo na zážitku.
Druhá kniha od tohoto spisovatele dostává pouhý střed.

Macicekh
21.09.2018 5 z 5

Další z velmi vydařených severských krimi.

Zouharka
10.09.2018 4 z 5

Jak už tu bylo psáno, nejprve jsem měla trochu galimatiáš ve jmenech a četlo se mi pomalu, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Mam doma i další knihy ze série, které si jistě ráda také přečtu.
Knihu doporočuji

Janicga88
10.09.2018 5 z 5

Opět další napínavý příběh.. Chvílemi je to nechutné, ale i tak se mi moc líbila:)

PaniJani
26.08.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od Olsena. Tenhle styl je pro mě naprosto dokonalý, připomíná mi Larse Keplera;)

Jolina
15.08.2018 4 z 5

Detektivky tohoto autora jsou velmi čtivé. Prostředí internátní školy jako téma velmi lákavé. Zabijáci potřebují vzrušení, které jim může přinést jenom lov. Hlavní hrdina Kimmie se snaží skrývat, ale zároveň splatit to, co na ní tehdy spáchali. A oni se nedají. Začíná boj, do kterého vstupuje oddělení Q. Doporučuji jako oddychovku (i když tedy trochu násilnou).

lucy.sankova
09.08.2018 4 z 5

Ještě v první třetině knihy jsem se trochu ztrácela, moc jmen, moc osob... ovšem poté děj nabral nevídaný sráz a konec byl z mého pohledu hodně nečekaný. Autora ovšem musím pochválit za nevšední popis hlavní hrdinky Kimmie.. byla jako ztělesnění dvou protichůdných osob v jedné (dobro - zlo). Doporučuji.

astra3
03.08.2018 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Trochu mě děsí představa partičky psychopatů, vybírající si náhodné oběti. Jinak Carl, Asad i Rose nezklamali.

Merlinit
29.07.2018 4 z 5

Chvilku trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale jinak opravdu dobrý kus.

xxiixxi
27.07.2018 5 z 5

Knihy ze série jsem četla na přeskáčku, ale i tak se mi celá série moc líbí, je tam napětí, i moment překvapení a nejvíc se mi líbí, že se i o samotném pachateli dozvíme víc - často mi ho (v tomto případě jí) bylo i líto, můžeme i tak trochu pochopit, proč se zachoval, tak jak zachoval. V některých jiných detektivkách takový pocit nemám, tam je to prostě padouch a basta. Adler-Olsen je v současné době můj nejoblíbenější autor detektivek.

Abia
17.07.2018 5 z 5

Mě prostě Carl baví, baví mě i Asad. Nemůžu se od knihy odtrhnout, střídání postav mě neustále vtahuje do děje a pořád si říkám, ještě kousek a už jdu, ještě kousek a 150 stran je přečtených.

NADEI
02.07.2018 4 z 5

Další případ oddělení Q. Partička prominentních studentů šikanuje psychotickou spolužačku a nejen to. Protože s jídlem roste chuť všechny hrůzné skutky poletech vyplouvají na povrch a končí vyšetřováním kterého se ujímá Carl s Asadem. Kniha se čte dobře, nechybí jí napětí, spád ani humor.

pollyanna
01.07.2018 3 z 5

První díl byl jednoznačně lepší. Tento spíš zklamání. Přišel mi nějak vulgárnější... a příliš mnoho mrtvých. Ještě zkusím třetí díl a uvidíme, jestli budu v sérii pokračovat.