Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2968 2968

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

sioux
21.01.2014 5 z 5

Výborná věc. Po dlouhé době thriller, který jsem si vychutnal. Perfektně zpracované příběhy obětí i lumpa. Víc mě bavilo, když se psalo o nich, než o hlavním hrdinovi. Na rozdíl od jiných mi nepřišel jeho humor zábavný, spíš takový upracovaný a za každou cenu.
Ale to byla maličkost, celá kniha je skvělá věc a hned jsem si koupil Ženu v kleci. Doufám, že to bude na podobné úrovni.

Lucina88
20.01.2014 3 z 5

Co jsem poznala Jo Nesbo, tak mě dost detektivek přijdou poměrně laciné. Tuto knihu jsem bohužel četla s donucením (nedočetla). Kniha je od začátku moc zdlouhavá, píše dost nepodstatné věci, což mi přijde jako ztráta času. Třeba přijdu na chuť k jeho dalším knihám...

wolf91
17.01.2014 5 z 5

Jussi Adler-Olsen je můj oblíbenec a jeho popis postav je nepřekonatelný. Carl Morck a Asad jsou neskutečně propracované postavy. Vzkaz v láhvi je pro mě osobně zatím jeho nejlepší knihou. Tématika sekt je velmi zajímavá a kniha má spád. Nechybí ji příběh, napětí ani vtip. Humor Adlera-Olsena je mi velmi blízký a dle jeho slov má mít série s oddělením Q 10 knih, takže se máme na co těšit :)

Ronin Roujin
11.01.2014 5 z 5

Povedený mix krimi a thrilleru.

OcniBulva
09.01.2014 5 z 5

Přidám se k těm, kteří začali číst sérii také od prostředka. Vybral jsem si tuhle knížku podle názvu a o jiných jsem neměl tušení. Myslím, že mě to ale nijak neomezovalo. Musím říct, že nebýt povedeného tria vyšetřovatelů a jejich svérázného humoru byla by ta knížka dost pochmurná. Nedá se ale přesně určit jestli máte litovat obětí nebo vrahů. I se zápornou postavou musíte během čtení občas soucítit. Doporučuji k přečtení. Začnete a skončíte na konci.

Petr K.
07.01.2014 5 z 5

Hned na zacatku musim napsat - Perfektni ! Opet jsem mel trosicku obavy, protoze sektare nemam rad, ale treti dil me zatim bavil nejvice (a to jsem necekal :-)) Skoro se ted bojim cist ,,Slozku 64,, protoze latka byla vynesena hodne vysoko a tezko se bude prekonavat, ale muze zustat vyrovnana, uvidime :-)

Dale si trosku rypnu do dvou komentaru pod sebou. Myslim, ze kdyz nekdo zacina tretim dilem, nemuze dobre chapat veci, ktere se staly v predchozich dilech a vztahy mezi pracovniky i osobni zivot postav. Je skoda se o to ochuzovat a tato serie na sebe hodne navazuje.

Nevim, jestli je to prekladem, nebo se stejne frky vyskytuji i v originalu, ale ja se proste musim kazdou chvilku nahlas chechtat, je to opravdu komedie :-) Myslim, ze kniha je nejlepsi, protoze se v ni nejvic neco deje. Oproti ,,Zene v kleci,, ktera je z vetsi casti pouze vysetrovani. Tady se kniha rozjela uz na triceti procentech a jela az do konce. Jedina vec, se kterou porad bojuju, jsou nazvy mist a jmena, to je neco priserneho, ta danstina :-) Dalsi zajimavost ze vsech tri knizek je, ze se vzdy v knize resi i jine pripady, ktere s hlavnim dejem nemaji nic spolecneho a s tim jsem se zatim nesetkal, ale je to zajimave a rozhodne to nicemu neskodi, citite se tak opravdu, jako na policejni stanici. Ale nejvic si uzijete (urcite, jako ja) nervy drasajici casti knihy s hlavnim padouchem a jeho obetma. Jasnejch 5 hvezdicek a nutnost precist. Ale poporade !! :-)

Flyte
02.01.2014 5 z 5

První Adler-Olsen a hned veliké nadšení. Kniha má všechno, co od thrilleru očekávám - napětí do poslední strany, spád, příjemným bonusem je ironický humor hlavního policajta. Líbilo, a těším se na další knihy od tohoto autora.

soukroma
26.12.2013 5 z 5

Moje první setkání s autorem a velmi příjemné - nikoli děsivým obsahem, ale čtivostí. Námět byl vskutku neotřelý a princip série zločinů skvěle vymyšlený. Severská nátura se projevuje v příběhu přiměřeně, nenásilně a spíše komicky než (typicky) depresivně, hlavně díky svébytným figurkám ve vyšetřovacím týmu.

černá puma
17.12.2013

Kniha začíná dějem který naznačuje kterým směrem se bude dál odvíjet .....a pak už je na vše málo času když se snažíte rychle něco udělat aby jste už už byli zpátky v ději,chci tím říct,že je napínavá ne celá to bych zase moc rychle přečetla....

MiaVanAcid
10.12.2013 5 z 5

Chtěla jsem tuto knihu číst pomalu, aby mi vydržela do vánoc, než budu mít Složku 64....snažila jsem se, ale prostě to nejde, čte se to samo :-))))Jako vždy , 5 hvězd.

sachista
01.12.2013 5 z 5

Třetí díl ve mně vyvolával otázky. Bude mít série mírně sestupnou tendenci, nebo naopak překvapí Olsen nějakým dalším zajímavým tématem, přibude nový zaměstnanec do oddělení Q, budu napjatý jako u předcházejících dvou dílů. Zpočátku, asi prvních sto stran jsem měl trochu zvláštní pocit, nějak jsem se do knihy nemohl začíst, začátek mi připadal zbytečně natahovaný. Pak se něco zlomilo a já jsem očima po písmenkách, slovech a řádcích doslova lítal. Moje prvotní otázky byly v podstatě všechny zodpovězeny. Série z mého pohledu nabrala opět vzestupnou tendenci, téma náboženských sekt je pro temný krimi thriller velmi vděčné. Po celou dobu jsem měl pocit, že vyšetřování je jakoby komplementární, zažral jsem se totiž do hlavní dějové linky pachatele, která byla vylíčena dostatečně poutavě a chytře vystavěna tak, že jsem nevěděl, v které časové rovině vlastně probíhá. Musím taky přiznat, že mě docela baví osobní peripetie Carla Morcka, jeho rodiny, milenky a přátel, stejně jako spousta otazníků v soukromí Asada a Rose. Budu se těšit na další případ, dokonce si myslím, že po Složce č. 64 sáhnu velmi brzy, pokud mi ji Ježíšek přinese.

Mucko
19.11.2013 5 z 5

Adler reálne nasadil autentické tempo vyšetrovania, hlavné postavy sú jedinečné svojou prirodzenosťou ...
Vynikajúci sarkazmus...Originálne, vtipné, napínavé...

Evik30
11.11.2013 4 z 5

Jako pro větší část zde píšících čtenářů i pro mě je tato kniha od Olsena nejpovedenější. Žena v kleci nebyla sice špatná, ale nijak zvlášť mě nenadchla a Zabijáci mě doslova nebavili. Musel ajsem se přemáhat abych ji dočetla.Nebyla to prostě moje krevní skupina. Na této knize mě nejvíce bavila satira, ironie a neotřelé nápady. A rozdvojená osobnost Rose tomu taky dodala šmrnc. Jinak sehraná dvojice Carl Morck a Asad knize dodávají ten správný nádech dobrodružství.

borknagar
09.10.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od Adlera Olsena. Je to napínavé, vtipné, čtivé. Super postavy a trojice z oddělení Q je prostě k sežrání. Jsem rád, že jsem si tuto sérii přečetl. Mé milované nakladatelství Host - hrňte na nás další díly, prosím :)

xNelly
06.10.2013 5 z 5

Úžasné! už se těším,co dalšího si od autora přečtu!

malazluta
30.09.2013 5 z 5

První dva díly o oddělení Q se mi moc líbily, třetí díl mě nadchnul.

Karcoolka2210
29.09.2013 5 z 5

Tretia Olsenova kniha a tretie hodnotenie piatimi hviezdickami. Vynikajuce krimi, Carl Morck a Asad sa stavaju mojimi oblubenymi vysetrovatelmi. Fakt, citalom tohto zanru odporucam:)

AAndulka
19.09.2013 5 z 5

Mohu jenom doporučit :-) po lehce slabší dvojce, na kterou jsem se moc těšila, protože jednička mě hodně chytla, se Adler-Olsen opět vytáhl a dokázal, že psát nezapomněl. DOPORUČUJI...teda pokud máte celý den volno, jelikož knihu nebudete chtít dát z ruky :-)

ondrash77
15.09.2013

Vydavatel na přebalu knihy uvádí, že Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize za nejlepší dánský detektivní román. V roce 2010 obdržel ocenění Glass Key. Můžete si o cenách a oceněních myslet cokoliv, ale faktem je, že pokud si nějaká detektivka zaslouží „medaili“, pak je to Vzkaz v láhvi. Nevzpomínám si, kdy jsem se naposledy setkal s tak precizně vystavěným dějem a skvěle vyfabulovanou zápletkou.

ugisha
08.09.2013 4 z 5

Moje první kniha tohoto autora, dobře se četla, vtipná, ironická, realistická. Určitě nebyla mým posledním setkáním s Olsenem ;)