Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2968 2968

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Makovník
30.08.2013 4 z 5

Sarkasmus, ironie, vtip... Paráda!
Výborné čtení, byl jsem napnutý od začátku až do konce. Nejvíce se mi líbily kapitoly s Carlem, ty byly strhující. Určitě bych pochválil detaily knihy (myslím například otravné masařky, občas záhadné chování Asada, jsem zvědavý, jak se to vyvine...). Oceňuju jak autor do kapitoly vkládal události dvacet let staré přesně ve správný okamžik, takže napětí rostlo...
Pro mě bylo v knize jediné negativum, a to přílišná absurdita (v kapitolách bez Carla a převážně v první polovině knihy). Nikdo, ale opravdu nikdo, si například nebude dávat na krabici vlas, aby poznal, jestli s tím někdo hnul nebo ne, nebo když už byl vrah tak opatrný, proč manželku prostě nezkontroloval, zda žije.
Ale to je jen malý detail, jinak super čtení.

Doporučuju! Já dávám cirka 90%...

evafort
29.08.2013 5 z 5

Napínavá, drsná, zatím nejhezčí o Carlu Mocrkovi!

Kateřina Marko
29.08.2013 5 z 5

výborný příběh, žádné nudné pasáže..myslím, že by to mohl být dobrý námět na film ;)

crazyjuan
27.08.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četl jako první z Olsenových knih, bez nějakých předešlých referencí, takže bez přehnaných očekávání. Kniha mě ale pohltila, četl jsem bez přestávky. Je skvěle napsaná (a přeložená), má spád, zajímavý děj, vtip i napětí. Rozhodně podle mě patří k tomu lepšímu, co nabízí severská krimi a pro mě rozhodně k tomu nejlepšímu.

Clea6P
25.08.2013 5 z 5

Tento roman si pravem zaslouzi skandinavske oceneni Skleneny klic. Vyborne vystavene napeti. Drasticke sceny jsou vyvazene humornymi situacemi s vtipne ujetymi postavami spolupracovniku komisare Morcka. Myslim, ze v budoucnu se jeste dockame prekvapeni treba pri odhaleni identity Asada. V dilech Olsena citim podobnou lidskost jako u Henninga Mankella, ale ten ma v knihach prece jen hlubsi poselstvi. Ale neco mi v knize preci jen vadilo: neprofesionalni postup komisare Morcka pusobi misty az jako naivita, napr. kdyz jde i do velmi nebezpecne situace bez pistole.

Nikar
22.08.2013 5 z 5

Autor opět nezklamal, i když pro mě je nej nej nej Žena v kleci, asi to bude tím, že jsem ji četla jako první. Nemohu se dočkat na podzim, kdy vychází další kniha od tohoto autora.

knihomol 61
21.08.2013 5 z 5

Musím řící,že to to bylo opět velmi povedené dílko.Nápad a další souběžný běh děje velice zajímavý,musímříci,že vybrané téma bezvadné, hodí se na dnešní dobu. Někdy mi bylo hrozně,když jsem si představila,jak se dokáže lidem "vymýt mozek " až mi z toho běhal mráz po zádech .Zápletka a rozuzlení ne jen tak jednoduché jako u některých jiných,myslím tím některé detektivky z amerického prostředí. Někdy mám u nich dojem,že si spisovatelé myslí,čím brutálnější zápletka a čím "vice krve z ní stříká" , tím lépe. Samozřejmě každému se líbí něco jiného,ale já si "více užiju" stou přidanou psychologií. Je však pravda,že ty způsoby psaní střídám i žánry,takže když mám moc psychologie,šáhnu ráda po něčem jiném,třeba i po té drsnější Americe nebo historickém románu. Myslím ,že i Olsen je knížku od knížky lepší a lepší. už se těším na novou až vyjde v říjnu" Složka 64". Hurá

Dumicek
21.08.2013 5 z 5

Opešt velice povedené dílo od Olsena..Miluji, že v jeho knihách je napínavý a strhující děj, ale také to, že autor to vše prokládá vtipnými dialogy u kterých se vždy zasměji :)Prostě od začátku až do konce jeho knih se rozhodně nenudim. Už se těším na další knihu, která nás opět určitě něčím překvapí. Doporučuji všem.

petrzel
18.08.2013 5 z 5

Výborná kniha napínavá od začátku do konce už se těším na další knihy tohoto autora.

anajov
12.08.2013 5 z 5

Nej kniha ze série, tedy ze zatím tří dílů.

MuFick
05.08.2013

Téma rozhodně zajímavé, pro rodiče noční můra...doufala jsem v podobně strhující čtení jako je Nesbo, ale to se bohužel nestalo. Nehážu však flintu do žita a určitě zkusím ještě jednu knihu:)

Pavo.Klima
31.07.2013 3 z 5

Typická severská detektivka, ve kterých už mě snad nic nepřekvapí... První dva díly série od Olsena pro mě byly zajímavější... Vzkaz v láhvi byl sice napínavý... ale v mnoha ohledech překombinovaný... někdy možná až nelogický... Párkrát jsem si musel připomenout, že je to jen krvavá pohádka pro dospělé... (při výtkách, že snad vyšetřování případu takového kalibru musí být více diskrétní...) Nelíbil se mi překlad do hovorových "bysme"... užití regionálního pojmu pazgřivec by mě snad ani nerušilo...
Jako největší uvolnění beru použití těch několika análně fekálních vtípků :)

Zázvor
14.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha! Nemohla jsem se odtrhnout a četla a četla.. :) Yrsa-Rose s Asadem mě neskutečně bavili a Carla jsem si ihned zamilovala.

michaela.kol
05.07.2013 5 z 5

Olsen opět nezklamal. Kniha mě pohltila a četla se jedním dechem. Jedna věc mě ale malinko mrzí. I když je příběh promyšlený, zajímavý a napínavý, trošku mi vadí, když už od začátku vím, kdo je vrahem.

natyne
24.06.2013 4 z 5

Slabší než dvě předchozí.

Eevina
20.05.2013 5 z 5

Nejlepší kniha od Adlera-Olsona, ještě lepší než Žena v kleci, i když mě trošičku zklamal konec, jsem z knihy nadšená.

myskula
07.05.2013 4 z 5

Velmi dobr

evelinaevelina
03.05.2013 5 z 5

Podle mě nejzdařilejší dílo Adler-Olsena. Možná bych měla pár výhrad k podružnostem jako Yrsa - Rose, ale to je tak vše.

Hella
18.04.2013 5 z 5

Absolutně dokonalá věc!!!!! Silný příběh, napětí, vtip a nadsázka. Rozhodně doporučuji!!!

makn
25.03.2013 5 z 5

Skvělá krimi! Po Ženě v kleci a Zabijácích Jussi Adler-Olsen nepolevil a opět servíruje dokonalý příběh s tím správným dávkováním napětí. Vyšetřovatele Carla, jeho parťáka Asada a pomocnici Rose si určitě zamilujete. :)