Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2356 463

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

Mandlevest
21.09.2019 5 z 5

Já tuto sérii prostě miluju! Tahle parta vyšetřovatelů Carl, Asad a Rose prostě nemá chybu. Detektivní zápletka, jak je u tohoto autora zvykem, originální, ač ty závěry nejsou, dle mého, nijak šokující, knížka má napětí, spád a čte se skvěle. A navíc inteligentní, sarkastický humor, který výborně koresponduje s touhle nevšední policejní partičkou. Ač detektivka, několikrát jsem se hlasitě smála :-). Skvělé čtení.

fsada
21.09.2019

Kde začít? No mě prostě nepřestává udivovat Pan spisovatel Jussi Adler-Olsen, to jak píše to je prostě super.Mě se to čte samo,jedním dechem.Severské autory mám rád a Tento je jedním z nich.Takže, tu máme další parádní díl Složka 64.

vera4669
08.09.2019 5 z 5

Další bomba zhltnutá na posezení. Napínavá kniha s tématikou o které se nečte snadno. Konec, který jsem vůbec nečekala a to se často nestává, že by mi spadla brada. Proste pecka. A asi nebudu jediná, kdo už by se rád víc dozvěděl o životě Asada, takže jsem zvědavá co mě čeká v dalším díle

bozkoffka
04.09.2019 5 z 5

super, napínavé až do konce ...

nicolettkaa
03.09.2019 5 z 5

!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Téma hlavního vyšetřovaného příběhu je opravdu hodně drsné a temné. Nejhorší na tom je, že se podstatná část zakláda na pravdě. Nepochopím, jak si někteří jedinci mohou myslet, že jsou více než někdo jiný a rozhodovat o jeho bytí či nebytí.
Na konci mi stejně jako většině komentujících spadla brada. Nečekala jsem takový obrat.
Hvězda dolů za to, že Jussi s některých postav v příběhu dělá superhrdiny :D
A doufám, že v další knize se dozvím něco o životě Asada a dva naťuknuté případy se už vyřeší. Hlavně ten co dal za vznik celému oddělení Q.

Ulala
19.08.2019 5 z 5

Případy oddělení Q umístěného ve sklepních prostorách policejního komisařství a netěšící se zvláštní oblibě u ostatních, jsou pro některé čtenáře asi vážně návykové. Pro mě určitě. Po každé knížce si říkám, že to bude stejný styl, podobné případy a pokaždé musím uznat, že styl je stejný (protože autor je stejný), ale obsah je zajímavý a určitě k doporučení. Z těchto mrazivých případů se dá poznat, jak se vyvíjela např. dánská kultura, ale také autor citlivě odhaluje změny osobnosti lidí ať byli na straně utiskovaných či na straně těch, kteří měli moc.

Haneez
08.08.2019 5 z 5

Čtení jedním dechem

Radunka78
01.08.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Adlera Olsena. Ačkoliv v ní v průběhu nebylo tolik drásajícího nervy napětí jako v předchozích knihách,hltala jsem stránku za stránkou.A ten konec? tak ten bych tedy vůbec nečekala.Tleskám a dávám knížce plný počet.

Pááája
06.07.2019 5 z 5

Skvělý thriller, líbil se mi stejně, jako předchozí díly. Napínavé a čtivé, těším se na další.

Adelajda_4
05.07.2019 5 z 5

Jedná se o čtvrtý případ oddělení Q a to náz zde opět nezklamalo, v knize můžeme zase nalézt napětí vyvážené vtipnými dialogy a velmi překvapivý konec. V tomto díle se Olsen věnuje černým kaňkám severského sociálního systému, na paškál si zde bere chování ke "slabomyslným" ženám, které byly nedobrovolné deportovány na dánský ostrov Sporgo. Hlavní hrdinkou je zde Nete Hermansenová, které se sice podařilo dostat se z ostrova pryč, ale stíny z minulosti ji strašily neustále. Rozhodla se jim tedy radikálním způsobem pomstít, což se jí částečně povedlo. Do případu záhadných úmrtí se tedy vkládá oddělení Q, vyšetřování je pak zavede až k samým špičkám dánské politiky.

Bulldog
26.06.2019 5 z 5

Jak jsem už psala série s Carlem je hodně čtivá a dobrý...

malazluta
18.06.2019 5 z 5

Tento díl jsem přečetla jedním dechem... a takový konec jsem opravdu nečekala.

Arwen777
15.06.2019 4 z 5

Velmi slušné pokračování série. Stále stejný sarkasmus a vtipné hlášky. Příběh je dobře vymyšlený, složitý a jeho postupné rozkrývání drží čtenáře v napětí. V závěru se pak tempo stupňuje a rozuzlení je překvapivé. Prostě dobrá kvalitní detektivka. Předpokládám, že příběh vychází ze skutečné historie a člověku z toho běhá mráz po zádech. Doporučuji.

smardice
17.05.2019 4 z 5

Další díl s výborným nápadem, i když mě tento díl bavil o malinko méně než předcházející.

Pauline23
17.05.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Minulost která má dopad na současnost a ohrožuje budoucnost. Co se dělo na ostrově byl děs a hrůza. Konec jsem nečekala. Pozor! :) Na této sérii vzniká závislost. Musím si objednat další díly. Carl s Asadem mě baví svými komentáři. Jen tak dál...

Němka138
10.05.2019 5 z 5

Celou dobu jsem si říkala, že je přece jasné, jak kniha dopadne. No. Opak je pravdou. Skvělá knížka, poutavý příběh. :)

Skalara
04.05.2019 5 z 5

Jako vždy, příběhy od tohoto autora mají logiku, spád a jsou zajímavé. Myslela, jsem že mě nelze překvapit, ale evidentně to jde :D Velice zajímavý příběh :)

diNov
28.04.2019 5 z 5

Poutavý příběh, který stojí za to přečíst.

Raada
21.04.2019 5 z 5

ROzhodně stojí za přečtení. Kniha vtáhne do děje a jen nerada jsem dělala přestávky ve čtení. Neotřelý nápad a zajímavý exkurz do historie.

Olava
28.03.2019 5 z 5

Jussi se mi dostal pod kůži. Carl s Assadem jsou tak správně nesourodá dvojka, kterou doplňuje lehce švihlá Rose. Tahle kombinace mě neuvěřitelně baví. Knihu doporučuji, napínavý příběh s výborným námětem, který Vás donutí přemýšlet...