Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2359 465

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

Šárka345
19.11.2018 5 z 5

Skvělé čtivo!!! Krásně napsané, zápletka až do poslední stránky neodhalitelná. Už se těším na další knihu od Jussiho :0)))))))))

astra3
18.11.2018 5 z 5

Tento autor prostě umí psát. Víc než 500 stran drobným písmem a člověk to zhltne za víkend a už sahá po dalším dílu. Kniha napínavá, promyšlená do detailu a vyšetřovatelé jsou normální lidi se svými problémy. Super čtení!!!

jfialova
17.11.2018 4 z 5

Překvapivý závěr, který jsem neodhalila. Takže chválím! Zatím má série vzestupnou tendenci, tak uvidíme dál.

SilvieSisinka
09.11.2018 5 z 5

Skvělá napínavá kniha, až mě běhal mráz po zádech. Autor tedy opravdu ví jak psát. Každá jeho kniha je originální.

ren6939
04.11.2018 5 z 5

Velmi dobře seslaný detektivní thriller. Někdy se člověk diví, co všechno je možné, a děje se třeba i dnes.

hanka9238
04.11.2018 4 z 5

Zacatek mi popravde moc nebavil, ale pak jsem se zacetla, bylo to velice napinavy a i ten konec byl prekvapko, takze za me super????

pedroK
31.10.2018 5 z 5

Miluju Jussiho, tato knížka byla stejně skvělá jako ostatní. Bavila mě moc! Sociální přesah běžné detektivky je to, proč jsou jeho knížky tak poutavé. A téma ústavů a zbavování svéprávnosti je mrazivé.

cukrovka
27.10.2018 5 z 5

Autor píše úplně skvěle. Vše se rozvíjí postupně až to člověka vtáhne a nepustí. V každém díle zajímavá zápletka. Vše je hodně realistické. Až mě běhal mráz po zádech, že by se to mohlo dít ve skutečnosti. Někdo, kdo se povýší nad ostatní a určuje kdo může a kdo nemůže mít děti. Hrozné.
Doporučuji.

Lolila
22.10.2018 5 z 5

Spisovateľ nesklamal. Opäť výborné čítanie...... zaujímavá zápletka, sympatické hlavné postavy, napätie vyvážené vtipnými dialógmi, prekvapivý koniec.....Určite prečítam ďalší diel.

Abia
17.10.2018 5 z 5

Knihy tohoto autora mají vždy i nějaké společenské téma, od kterého se odvíjí. Tentokrát je to třídění lidí na dobrou a špatnou rasu v novodobé společnosti. To je samo o sobě hodně zajímavé, jak by mohla takováto organizace v rukou "slušných doktorů" vzniknout a fungovat. Zajímavý je i tábor na ostrově pro postižené, ze kterého se nedá dostat jinak než po sterilizaci.

Carl, Asad a Rose mě stále baví. Tentokrát byly skvělé i hlášky postav. Vedlejší linky příběhu vytvářejí pocit reálnosti, žádný policista neřeší jen jeden jediný příběh. Vždy knížku z této série zhltnu a pak mi je to líto, že už jsem ji přečetla.

kasavubu
05.10.2018 5 z 5

Hodně otřesné, pokud se něco takového opravdu stalo (a možné to klidně je). Nejhorší je, že vinu nenese jen tajná skupina fanatiků kolem Curta Wada, ale silně xenofobní společnost obecně. Když je někdo jiný a odlišuje se, šup s ním do ústavu nebo jinam do ústraní. To, kam to dovedl Curt Wad se svými kumpány, to už je pak jen špička ledovce. Kniha samotná se mi moc líbila, jen se místy trochu vlekla a rovněž vedlejší linie Carlova bratrance mi přišla v podstatě zbytečná, jen mě mátla. Zvažovala jsem původně dát jen 4 hvězdy, ale závěr mě hodně dostal, takže nakonec dávám plný počet.

Janicga88
02.10.2018 5 z 5

Tahle kniha byla ještě lepší než ty předchozí.. Parádní čtení.. Vřele doporučuji.

xxtom
24.09.2018 4 z 5

Hodně drsná detektivka o systematickém zneužívání žen a následné mstě. Kniha má hodně nečekaný konec.

zuzana4587
18.09.2018 5 z 5

Při čtení posledních 50 stran knihy jsem pomalu přemýšlela, jak ji na databázi knih zhodnotím. Ač mi násilí ve knihách přehnaně nevadí, tenhle díl oddělení Q byl poměrně silný šálek čaje i na mě. Když se chvili zastavíte a zapremyslite nad osudy postav, běhá vám mráz po zádech. Ale poslednich 30 stran knihy mě absolutně dostalo. Za mě nejlepší kniha, kterou jsem letos četla a jednoznačných 5*! Těším se na další díly série :-)

Skatty
11.09.2018 5 z 5

Moje oblíbená série s Carlem, Asadem a Rose. Kniha se mi moc líbila. Správný poměr napětí i vtipu. Asad vždycky pobaví :) Moc doporučuji!!!

BernardBlack
10.09.2018 5 z 5

Král je mrtev (Larsson) at žije král:)Nyní už mistr svého řemesla Olsen, nám ze svého šuplíku odtajnil složku obsahující jeho nejsilnější příběh, jenž navíc okořenil vrcholnou dávkou nejen cynického humoru (Carl), omamné exotiky (Asad) a žen (u Rose to množné číslo opravdu platí:) u kterých nezůstane jedno "prkýnko" suché a jako každou ji nelze nemilovat a nenávidět zároveň, navíc v dokonalém lidském a literárním spojení.

VerčaFF
10.09.2018 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha načtená vynikajícím Igorem Barešem. Kniha míchá současnost s minulostí a pohledy různých postav na události, které se jich týkají, což mi maximálně vyhovuje. Zároveň nás každé vyprávění posune v příběhu dále, takže se dokola neopakuje popis jednotlivých situací. Nakonec se vše spojí v logický celek a za sebe musím říct, že obdivuji tu promyšlenost, která rozhodně není samozřejmá u všech detektivek. Postavy jsou sympatické, policisté tvoří zajímavý kontrast (ironický, trochu omšelý šéf a čestný, naivní asistent, který ale používá netradiční metody) a padouši jsou uvěřitelní a mají skutečné názory a motivace, kvůli kterým dělají to, co dělají. Žádné, já jsem vrah, baví mě to a prostě to tak je... Zajímavý je také rozměr politický a sociální, který zasazuje příběh do skutečné doby. Jednu hvězdu bych ubrala za délku, protože v druhé půlce, když už víme, kam děj směřuje, jsou některé rozhovory vyloženě uspávající. Mínusem je podle mě taky označování kapitol ne názvem nebo číslem, ale rokem, kdy se události v nich popsané odehrály, takže si člověk musí dávat dobrý pozor, aby zachytil přeskakování děje mezi jednotlivými roky tam a zpět. Ale celkově výborná kniha.

broskev28
04.09.2018 4 z 5

Pokud jsou životní osudy chovanek z ostrova Sprogo pravdivé, pokud se toto všechno odehrávalo se souhlasem a pod taktovkou dánské vlády, více než 10 let po ukončení války, pak nemám slov. Vedle toho je vlastní detektivní příběh a záměr pobavit a zaujmout diváka jaksi přebytečný. Pro mě opravdu neuvěřitelná státní zvůle.

Lu_Si
01.09.2018 5 z 5

Opět výborné. I přes drsný příběh má kniha momenty, které vám zvednou koutky a někdy i rozesmějí. Je pro mě samotnou překvapující, jak autor dokáže vkusně zkombinovat vtipné příběhy vyšetřovatelů s dějovou linkou, ze které se vám dělá chvílemi až nevolno a je vám do breku. Na druhou stranu posledních 100 stránek se už trochu táhlo, ale i tak to mají Asad s Carlem za 5.

danielpernik
25.08.2018 4 z 5

Kniha pro mne byla ze začátku dost náročná a nepřehldná. Možná je to proto, že mé dosavadní zkušenosti s Olsenem byly pouze filmového charakteru. Bylo to svým způsobem drsné a zajímavé. Konec mě rovněž překvapil. Nečekejte ale divočinu ve stylu Larsona, nebo Keplerů - museli by jste pak zatlačit hvězdu jako já. Trochu mi teké přišlo, že Olsen občas zbytečně vynucuje humor. Já osobně bych si vystačil s jedním záchodovým dobrodružstvím Carla na stránku. :))