Složka 64

Složka 64 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/bmid_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 5 2362 2362

Případy oddělení Q série

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Journal 64 , 2010

Jolina
15.08.2018 5 z 5

Lepší než předchozí - především překvapivým závěrem, postupným gradováním příběhu, hledáním spojitostí i tématem nenarozených dětí a ostrova, kde probíhaly tajné události, které se snaží být ukryty navždy. Velké překvapení při odhalení Nete / Gitty. A nadhled hlavních vyšetřovatelů k tomu - čtivá kniha.

petra1394
26.07.2018 5 z 5

Moje první kniha autora a byla jsem nadšená. Na detektivku/thriller měla trochu větší počet stran, ale přesto jsem si do týdne přečetla a to jsem měla čas jen při cestování do práce/z práce. Nebylo potřeba žádných krváků (trochu změna oproti mému oblíbenému Carterovi) a přesto byl děj strhující a napínavý. Doporučuji všemi deseti!!

marketa6511
24.07.2018 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu namluvenou Igorem Barešem a zejména v závěru jsem si pořád hledala práci, při které bych mohla poslouchat. Příběh se mi líbil, jen díky poslouchání jsem se občas ztrácela v popisech jednotlivých osob, zejména těch, které se příběhem jen párkrát mihly. Ale téma je to určitě silné a nutné, protože se netýká zdaleka jen fikce.

kalimaskry
09.07.2018 5 z 5

Adler Olsen prostě umí psát... Nebo mně se líbí tento styl, vtipné, napínavé příběhy, co mají hlavu a patu.

harena
30.06.2018 5 z 5

Mně se moc líbí a stále mě příjemně překvapuje, jak Adler-Olsen naprosto lehce píše. Navíc i tento díl je napínavý, čtivý a možná je tu i víc vtipných dialogů a poznámek, než v předešlém, ale ještě tu dává k zvážení, co je vlastně nadřazená rasa. A také mě moc baví, jakým svérázným způsobem Carl vyšetřuje a víc a víc fandím a těším se, co provede tvrdohlavý Asad a rozpolcená Rose. Těším se na další díl.

AnetaKor
29.06.2018 5 z 5

Otázka nadřazenosti rasy je stále aktuální a stále se najdou jedinci, kteří si myslí, že je potřeba ji vyřešit. Kde se berou lidé, kteří si myslí, že zrovna oni přicházejí s konečným řešením? Co je k tomu vede? Proč má někdo pocit, že si může hrát na Boha a rozhodovat o životu a smrti jiných lidi?

NADEI
25.06.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Oddělení Q mě baví i když tohle téma bylo dost drsné. Co je to za lidi, kteří rozhodují o lidské rase, kdo má, nebo nemá nárok na život a rozhodují o lidském bytí v nelidských podmínkách. Dobře napsané, napínavé čtení a díky Asadovi chvílemi i humorné. Carla a Asada jsem si oblíbila a pokračuji knihou Zabijáci.

moudivlacek
16.05.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, na konci jsem brečela ostošest. Mým hrdinou je zde hlavně stále tajemný Asad.
Každopádně mám vztek a zároveň obavu nad motivem dílu - nadřazenost řasy, kdo má právo určovat, kdo má žít a kdo ne?!!!! Mrzí mě, že se to děje i ve skutečnosti a vždy se najdou fanatici, co to zkouší, je mi z toho opravdu zle.
Jsem ráda, že v tomto dílu dopadlo vše tak, jak má.
Jsem zvědavá na další díl. Tento mohu jen doporučit. Pro silné nervy!

Merlinit
13.05.2018 4 z 5

Slušná detektivka, Asad je můj kůň!

Kekik
03.05.2018 5 z 5

VÝBORNÉ. VÝBORNÉ. VÝBORNÉ.
DOPORUČUJI !!!

zuzad
01.05.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla a není špatná, ale s Adler Olsenem mám prostě problém. Jednak zbytečné protahování děje líčením dění na stanici,které mě nutí přeskakovat stránky, podstatné jsou cca 3/4 knihy. Dále styl psaní,který není tak elegantní jako u Kalenthofa, ale srovnávala bych se nesrovnatelné. Každému sedí něco jiného, tohle asi není autor úplně pro mě.

iLuciferie
14.04.2018 4 z 5

Za mě stále nejlepším dílem Žena v kleci. Trošku mě mrzí, že se vyšetřující trojice stává čím dál většími superhrdiny,ale i tak stojí za přečtení.

xxiixxi
11.04.2018 5 z 5

Nepěkné téma, nemohla jsem se úplně začíst, ale jak se blížil konec, tak se to opravdu rozjíždělo a závěr mě opravdu překvapil, protože tohle jsem tedy opravdu nečekala, ale takový je bohužel i opravdový život :-(

dominika2585
03.04.2018 4 z 5

Další zajímavý příběh z Olsenova pera. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale postupně jsem příběh začala hltat kapitolu po kapitole, až jsem zjistila, že je konec. Nete mi bylo mnohdy opravdu líto, prošla si hotovým peklem. Celkově si nedokážu představit čím si chovanky z ostrova museli projít. Čekala jsem, že nám autor trochu víc osvětlí Asadovu minulost, což se nestalo, takže snad v dalším díle.

JosefW
23.03.2018 4 z 5

Další případ pro oddělení Q, který se opět vyrovnává předchozím knihám. Příběh Nete byl zajímavý, ale trochu mne mrzelo, že nebylo věnováno více řádků vyšetřování Carla, ačkoli i na něj bylo v průběhu několikrát vzpomenuto. Ve výsledku však hodnotím velmi pozitivně a těším se na další případ, kterého se oddělení Q ujme.

kklepkaa
19.03.2018 3 z 5

Lepší tři hvězdičky, ale pár věcí se mi tam úplně nelíbilo. Ke konci jsem už tušila jak to dopadne a byla jsem trochu zklamaná. Autor na pozadí rozjel další linky týkající se Mørcka, které tak úplně nedotáhl. Jsem zvědavá co z toho bude. A Asad je fakt borec, i když stále zatim nevim, kdo to vlastně je. Jako nejlepší knihou v sérii bych to nenazvala... i když určitě dokáže čtenáře vtáhnout a i kolikrát uronit slzu za osudy některých postav.

Niu
16.03.2018 5 z 5

Tento příběh mě stejně jako Asada a Rose hodně vzal. Moje hlava občas nechápe, že se tohle děje. Jo, vím, je to kniha, ale přece jen - i příběhy občas na něčem stojí. A pokud jen připustím, že se tohle někdy někde dělo, tak se mi svírá srdce. To, že bych knihu nedočetla a nikdy se nedozvěděla, jak to dopadlo, nepřipadalo v úvahu. I když do některých pasáží se mi nechtělo. Kdo ví, co se honí hlavou lidem, které člověk potká. I ta slzička za Nete ukápla, když konečně potkala pár správných lidí. Tyhle detektivky umí chytit.

DJANKA
15.03.2018 4 z 5

Knížka se mi fakt líbila, téma zajímavé, psáno napínavě a s překvapením na konci (mě to teda vážně nenapadlo). Ale některé nelogičnosti mě trochu vadí, občas jsem se zarazila, ale pak si řekla "nešťourej do toho" a hltala řádky dál, abych věděla jak to dopadne.

MOmoMO
15.03.2018 5 z 5

Luxus .. Carla a Asada zbožňuju. Velice povedený případ. Byla jsem příjemně šokovaná a nemohla jsem přestat číst. Dobré znamení po přečtení knihy je, když je Vám líto, že je konec. Chystám se na další případy oddělení Q :)

Lee7
12.03.2018 4 z 5

Ten konec... Něco jsem čekala, ale tohle úplně ne. Vážně je mám ráda a jsem zvědavá jak si povedou v dalším boji.