Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1010 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

střapatá
03.05.2020 4 z 5

Tentokrát mě bavila spíše linie s Rose a Gordonem - zde mě ale zklamal konec. Bylo znát, že autor poté, co ukončil hlavní zápletku s Asadem, chtěl co nejrychleji ukončit i tuto vedlejší linii - konec mi tak přišel uspěchaný a odfláklý. Naproti tomu hlavní příběh s Asadem v čele měl pro mě pomalý rozjezd, ale konec byl super. Jsem ráda, že se Asadova minulost vyřešila a v dalším díle snad už zase bude Asad veselý a plný vtipu, protože toto mi v knize velmi chybělo.

kyssling
28.04.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování, líbí se mě, že autor nevykrádá sám sebe a posunuje postavy kupředu. I přes plný počet hvězd a pochopení že se jedná o beletrii, stejně musím napsat mírné zklamání ze závěru knihy ... Oba hrdinové začínají "Pendergastět" - stávat se nezničitelnými a nesmrtelnými, dále vyústění honby je imho přitažené za vlasy ... Snad nás něčím Jussi příště více překvapí. A dodám, jako již dřívě někdo napsal, humoru mohlo být více...

blebuska
26.04.2020 5 z 5

Miluji Případy oddělení Q a všechny hlavní postavy. Navíc tady se rozpletá zapeklitý příběh života Asada, kousky skládačky zapadly na své místo a je ukázáno jak silné přátelství je mezi Asadem a Carlem. Bavilo mě to moc... Už aby byl další díl...

ber
23.04.2020 5 z 5

Tak už konečně vím, jak to bylo s Asadem. Děj byl napínavý, i když tento díl byl trošku jiný, než předchozí. Docela mi chyběl jejich humor, ale Carlova tchýně to trochu napravila. Doufám, že se dočkám dalšího pokračování a nějakých přirovnáních s velbloudy.

ivis77
16.04.2020 5 z 5

Paráda! Druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem za odpoledne a nemohla se odtrhnout. Ještěže jsem to nenechala na večer.
Bavily mě obě dějové linky, jen ta teroristická byla trochu nepochopitelně osobní a tím méně uvěřitelná... i když kdo ví, co se takovým fanatikům v hlavách děje.
Snad bude ještě pokračování, oddělení Q mi bude chybět.

Niu
16.04.2020 3 z 5

Mně osobně se tato kniha ze série zdála nejméně povedená. Možná mi nesedl příběh. Je super, že jsem se dozvěděla o Asadově minulosti a šel z toho mráz po zádech, ale tak nějak to nebyl příběh, na jaké jsem z oddělení Q zvyklá. Hlavní děj bych ještě akceptovala, ale ten s Alexandrem bych ráda oželela. Ráda čtu tuto sérii i kvůli humoru, tady ho ale bylo opravdu velmi málo. Knihu jsem často odkládala a nechtěla jsem se k ní moc vracet. Dočteno díky pevné vůli a s vědomím, že knihy vždy dočítám.

Robie
13.04.2020 5 z 5

Výborná a napínavá severská detektivka. Dvojice na první pohled nesourodých detektivů funguje dokonale. Asi jsem začal číst tuto sérii od konce, ale příběhy jsou samostatné, takže to asi nevadí. Snad jenom jsem se dozvěděl něco o hlavních postavách co by se mělo vyvíjet postupně. Rob

Lee7
09.04.2020 4 z 5

Konečně jsem měla čas dočíst.. byla napínavá a tentokrát dost na tělo.. Konečně víme o životě Ashada. A navíc druhá linka děje.. skvělý díl

ydnac
08.04.2020 5 z 5

Do poloviny knihy jsem si říkala, čím to je, že mi to připadá moc rozvleklé a dokonce jsem mezitím přečetla jinou knihu...a najednou jako kdybych začala číst úplně něco jiného. Děj dostal spád, začalo to být strašně napínavé, otáčela jsem stranu za stranou abych už věděla jak to dopadne a samozřejmě doufala v dobrý konec...:-) Soucítila jsem s hlavními hrdiny, bála se, dojímala. Adler Olsen opět dokázal, že je brilantní spisovatel a těším se na jeho další knihy:-)

Briv
05.04.2020 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala a už vím co je Asad zač. Kniha je čtivá, ale přesto jiná. Přijde mi, že je zde mnohem méně humoru, což je trochu škoda, protože to vždycky přidávalo "šťávu". Tento díl je vleklejší a zároveň temný a vážný. Je to tím, že autor otevírá problematiku přistěhovalectví, radikalismu a terorismu, až z toho mrazilo. Otevírá se spousta starých bolestí a křivd. Místy dojemné a smutné čtení. Budu ráda, když se další díl vrátí do starých kolejí.

felia
01.04.2020

Kniha mě zklamala. Olsena mám rád, až na Washingtonský dekret. Asad mi byl sympatický, ale od doby, co z něho autor vyrobil tajného agenta se super schopnostmi, moje náklonnost poklesla. Souhlasím s názorem, že autora postihla tvůrčí krize a úroveň knih setrvale klesá a klesá i vtipnost jednotlivých postav. Normálně čtu knihu za den, ale touto jsem se týden prokousával a pro uklidnění jsem si musel dopřát pár knih se skvělým humorem

soupik2012
31.03.2020 4 z 5

Úroveň příběhů má sestupnou tendenci. Od počátečního nadšení jsem se propracovala až k rutině. U této série mě drželo neodkryté tajemství vyšetřovatelů z oddělení Q a také humor, který teď považuji za to nejlepší co tato série nabízí. Jenomže to je trochu málo. V minulém příběhu se odhalila minulost Rose a v této knize zase Asadova. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a tak já kdybych byla autorem, tak tuto sérii opustím. Tato kniha má dvě dějové linky. Ta hlavní se věnuje terorismu a je místy zbytečně zdlouhavá, až nudná. Naproti tomu, velice nenápadná drobná dějová linka o vyšinutém chlapci je podle mě hodně vydařená, ale kniha se jí bohužel věnuje pouze okrajově. Na konci mi dost vadilo, že se musel vrátit Carl, aby vyřešil i tento případ. Jinak jsou tam všichni blbci? To bylo zbytečné. Celou tuto sérii čte naprosto bravurně pan Igor Bareš.

saez
30.03.2020 5 z 5

Konečně známe Asadův příběh. Jak já si přála heppáč....

happy-smile
26.03.2020 4 z 5

Jsem ráda, že konečně znám Asadův osud, na druhou stranu je teď po tajemnu, už nebudeme moct pokradmu nahlížet Asadovi do karet. Tento díl se tradiční Jussiho tvorbě vymykal. Neřešíme odložený případ, ale chystaný teroristický úrok. Navíc zde není tolik humoru, na kolik jsme ho zvyklí. Chápu, že podobný díl, kde se podíváme Asadovi zblízka na zoubek, musel přijít. A taky to taky beru. Ale byla bych raději za starou dobrou Carlovu partu při lovu na odložené případy.

Danago
25.03.2020 3 z 5

Knížka tak trochu vybočila z toho na co jsem v této sérii zvyklá. Příběh Asada mě zajímal , ale úplně mi nesedl. Toho terorismu tam bylo únavně moc , místy mě to nebavilo , bylo to zdlouhavé, uměle natahované, nezáživné. Zápletka byla zajímavá , ale chybělo tomu tempo a hlavně chytrý humor a sarkasmus, který jsem na této sérii měla hodně ráda. Vyšetřování bylo trošku upozaděno, skoro vedlejší příběh a při tom byl na tom všem nejlepší.

Allena24
23.03.2020 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou p.Barešem. Dovolím si ji doporučit.

Tazi78
23.03.2020 5 z 5

Adler Olsen opět nezklamal :-)

vyvodka
22.03.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. A díky tomu jsem ji"přečetla" až do konce. Tento díl byl pro mě zklamáním. Děj byl takový jednotvárný, oddělení Q se rozpadlo z týmu na jedince,... Asi nejzajímavější byla pro mě dějová linka týkající se mladíka hrajícího hru po internetu. No co už, ne vždycky je oblíbený a ověřený autor za 5 *. Snad příště.

raty
22.03.2020 5 z 5

Na další příběhy oddělení Q jsem se moc těšila a jsem velmi spokojená. Budu se opakovat, ale moc mě baví, že každý díl je z úplně jiného prostředí.

Lotka
22.03.2020 3 z 5

Trochu to v první polovině pokulhávalo, jakoby autor úplně nevěděl co si s tím počít. Tápání mezi tím, jestli je to je detektivka, komedie nebo co vlastně...