Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1010 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

DavidKeller
20.03.2020 4 z 5

Adler zase napsal něco co mě bavilo, ale trochu mi přijde že to uteklo uplně někam jinam, než dosavadni připady. Až si řikám jestli by dalš díl už neměl být posledni . Protože v mé prvni topce je stále Marco a Složka 64 ;)

Jančislava
20.03.2020 4 z 5

Konečně znám i Asaduv příběh ze kterého jsem místy měla husí kůži, zvláště z toho co prožila jeho rodina. Někdo mi říkal, že v knize je jen Asad, ale není, nebojte. Je tam ještě menší zápletka na okraji. Celkově jsem s knihou spokojena a jsem nervózní z toho, že se blíží konec série.

dalia1769
16.03.2020 2 z 5

Dočetla jsem a závěr byl napínavý, ale jinak už několik posledních dílů série mi připadá o dost slabších než bylo prvních 4-5 dílů. Málo Carlova sarkasmu a humoru, málo samotné detektivní práce a vyšetřování... V tomto díle bylo sice fajn, že jsme se dozvěděli více o Asadově minulosti, nicméně části s teroristy už mne dost nudily... Bylo to celé takové zdlouhavé a přehnaně patetické... Celkově mi připadá, že tato série má sestupnou tendenci.

lenka2557
14.03.2020 5 z 5

Jussi Adler-Olsen mě ještě nikdy nezklamal. Tak proč by s tím teď začínal? Kniha ubíhá svižně, 500 stránek za 4 dny přečteno jako nic. Dobře, pár věcí bylo nelogických, zejména některé zvraty (no spoilers). Ale pro JAO mám prostě slabost a nikdy to nebude jinak. Mimochodem, poslední věta celého románu mě upřímně rozesmála. :)

jurass1976
12.03.2020 4 z 5

Pomalu se den rozbíhá, ale konec je dobrý.

janastok
11.03.2020 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak svižné a napínavé. ALE kam se podělo mé milované oddělení Q? A hvězdu dolů za to, že Asad celou knihu probrečel!

Ales.BD
11.03.2020 2 z 5

Co je moc, je moc. Kdyby se Asadovi a jeho rodině tohle všechno stalo, skončili by komplet ve cvokárně. Zbytečně překombinované, zdlouhavé. A postavě schopného a zábavného imigranta to spíš uškodilo. Kdyby u toho qčkaři aspoň okrajově nestihli pořešit narušeného pařana s katanou, snad by to nebylo ani na 2 hvězdy.

Barticek
11.03.2020 2 z 5

Nejslabší knížka ze série oddělení Q, dočetla jsem ji na sílu jen díky čtenářské výzvě.

PetraChvílová
09.03.2020 5 z 5

Dějová linka, která pojí všechny díly a vždy stála v pozadí detektivnímu příběhu, se dostává do hlavní role a psychopat a mord ke v roli vedlejší. Příjemná změna, kniha neztratila nic ze svého stylu. Opět čtivě, napínavé a oba příběhy gradují až na konci.

Didi15
09.03.2020 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila. A nezklamala mě. Téma velice aktuální a skvěle zpracováne. Ale o krapinek víc me bavila dejova linka s Alexandrem.
Za mě prostě super a budu se těšit na další.

Peťulka3
08.03.2020 5 z 5

Zase super. To jak to bylo propojený! A konečně jsme se dozvědeli něco o Asadovi. Prostě ať už je další.

astra3
07.03.2020 5 z 5

Konečně známe příběh Asada. Rose se taky vzpamatovala. Číst to v době, kdy se tisíce migrantů snaží dostat do Řecka je trochu deprimující. Jinak suprové čtení.

Arlienen
06.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Konečně jsme se dočkali Asadova příběhu o jeho minulosti. Bylo mi ho líto. Autor mě potěšil, když to nakonec dopadlo tak dobře. Doufám, že to tak bude i v pokračování. Chci pro Asada šťastný konec, stejně jako pro Carla a Rose.

nicolettkaa
04.03.2020 5 z 5

!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!!

Jussi opět nezklamal. Konečně jsme se dočkali toho, na co jsme skoro všichni čekali od prvního dílu - vše o Asadovi.
Kniha je čtivá, témata opět aktuální, ať už se jedná o uprchlíky, teroristické útoky, závislost na počítačových hrách a pocit, že když useknu náhodným lidem hlavu, vyřeším tím své problémy. Jen téma osobní msty mi přišlo trochu mimo, ale ve výsledku mi to tam vůbec nevadilo.
Doufám, že v dalším dílem se už konečně vyřeší případ, který je otevřený od prvního dílu.

kokosek
03.03.2020 4 z 5

Tentokrát je to hodně o Asadovi. A i když to vypadá, že se někdo snaží těžit z momentální uprchlické krize, ale není to jen o tom. A nebojte i Carl se tady vyskytuje a vůbec ne málo.
Hodně spletitý příběh a opět si oba hrdinové vytrpí své. Skoro by se dalo říct, že autor nemá rád detektivy.

Bakana
03.03.2020 3 z 5

Za mě asi zatím nejslabší kniha celé série. To už mě víc bavila linka s Alexandrem, než s teroristy. Teroristé jsou sice super nápad, ale ta osobní rovina, která do toho byla zapletená, mi zkrátka připadala až moc nepravděpodobná. Celý Ghalibův plán byl překombinovaný a vůbec to celé bylo přitažené za vlasy...

kure91
03.03.2020 4 z 5

Docela jsem zvažoval, jak knížku hodnotit a asi rovnou na úvod napíšu, že chybějící hvězdička do plného počtu je zejména za styl, kdy se nejedná o klasické Případy oddělení Q, ale spíše takový spin-of, který odhaluje pozadí a historii Asada, která se promítá do aktuálních událostí. No a s tím se váže druhá výtka, že mi moc neseděl celý závěr v Berlíně, na poměry této série šlo až o nezvykle velký akčňák a rozstřel. Jinak není knížce moc co vytknout, řemeslně zpracovaná super, děj po počátečních pár desítkách stran začne pořádně odsýpat a kniha se čte skoro sama.

Kristulda
27.02.2020 5 z 5

Mám celou serii, miluju knihy od tohoto spisovatele, dávám plný počet hvězdiček, i přes to, že nemám ráda téma terorismus a musela sem se trochu přemahat číst. Né , že by to nebylo čtivé to rozhodně ne, ale právě kvůli tom jaké téma bylo v knize zvoleno. Chápu, že bylo potřeba objasnit osud Asada, ale nějak se vytratilo kouzlo oddělení Q snad se v dalších dílech zase vratíme plně na oddělení a doufám že Rose bude součastí, chyběla by mi.

hanzmb
26.02.2020 4 z 5

Z mého pohledu asi nejslabší díl série. Ano, je to strašně napínavé, nechybí nic co pořádná detektivka potřebuje. Takových je ale na trhu spousta. Z tohoto dílu se zcela vytratilo to kouzlo oddělení Q. To, proč jsem vždy netrpělivě čekal na další díl. Navíc závěrečná řešení až příliš náhodná, nereálná.

mispul_vispul
23.02.2020 3 z 5

Sice me zajimalo vice informaci o Asadovi, konecne! coz je pozitivni vec. Nicmene za me zacatek dost roztahany a nez se zacalo neco poradneho dit, tak byla pulka knizky pryc.
Jinak zaver byl dost napinavy, ale jinak celkove to nebylo to uplne ono.
Dej s pubosem zavisleho na pocitacovych hrach byl trochu mimo a zbytecny.