Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1012 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

Jiparis
22.08.2020 3 z 5

Uf, přečteno! Musela jsem dost přemáhat, abych vydržela do konce.Ikdyž souhlasím, že otázka uprchlíků a terorismu je závážná, celý příběh na mě působil jako nesourodá směska událostí a neuvěřitelných činů. Velké zklamání!

DanK.
22.08.2020 4 z 5

Toužebně očekávaný exkurz do Asadovi tajemné minulosti má jedinou chybu, že se člověk celé tajemství dozví příliš brzy, na začátku knihy. Oběť je temnější a osudovější než poslední díly, je v ní méně humoru, ale nějak to vůbec nevadí, protože na tenhle příběh se každý čtenář už pár knih těšil. Finále je povedené a nabízí jednoho z nejlepších padouchů série. Řekl bych, že je to druhý nejlepší díl po Vzkazu v lahvi.

soukroma
18.08.2020 2 z 5

Je mi líto, ale tenhle díl (jediný z dosavadní série) zůstane nedočten. Taková autorova angažovanost, a výsledkem je splácanina všech "hybných" témat posledních desítek let - terorismus, Abú Ghraib, Fallúdža, Irák, migrace, únosy s nepravděpodobnými zápletkami dánských občanů a šéfů policie tehdy a navrch dnešní honičkou katalánského reportéra za senzací a vraždou...
Úplná hrůza, přeplácané, nevěrohodné, afektované - Asad plačtivý a divný, Rose děsná a Carl? Nebýt to tenhle autor, dala bych ještě méně. Opravdu doufám, že další díl bude za něco stát.

Miruš
15.08.2020 5 z 5

Opět bomba, Jussi je frajer!!!

Gibis
15.08.2020 5 z 5

Tak už víme. Konečně známe i Asadův životní příběh. I když jeho minulost není moc podrobně popsána, autor se více zaměřuje na zachraňování jeho rodiny v současnosti. Tak si říkám, co budeme odhalovat v dalším díle, pokud nějaký další díl přijde :) Snad zbývá jen vyřešení Hardyho případu.
Chybky by se tady určitě našly, mezi nimi i dost uspěchaný závěr, obzvlášť u případu, který tentokrát řeší Rose s Gordonem bez Carlovy pomoci, ale já chyby hledat nechci. Mám pro tuhle sérii slabost a proto dávám 5* a věřím, že autor oddělení Q neopustí a potěší nás dalším případem.

Akkiki
07.08.2020 5 z 5

Celou sérii naprosto zbožňuji a tahle kniha nebyla výjimkou. Asadův příběh mě dojal a ukázal Asada v jiném světle než doteď.
Rozhodně můžu knihu doporučit!

petrzel
06.08.2020 5 z 5

Kniha byla výborná, začátek trochu pomalejší, ale vůbec jí to neuškodilo.

Nestorkea
05.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla špatná, ale z oddělení Q se mi zdála slabší. Chvíli mi trvalo se začíst. Obě dějové linky plynuly příjemně, nicméně některé zvraty mi do příběhu nezapadaly. Samotné rozuzlení se mi zdálo trochu jednoduše vyřešené, pochybuji, že pomstychtivý atentátník by nakonec všechno neodpálil. A že by miloval dítě, jehož rodičem byl jeho úhlavní nepřítel? Asadův příběh zaujal, jsem zvědavá na pokračování. Myslím, že dcery budou po prožitých hrůzách nenávratně mimo..

TaLu
30.07.2020 4 z 5

Po delším čase jsem se vrátila na oddělení Q, abych zjistila, že si detektivové odžili kus knižního života. Rychle jsem si u kávy ( jen mé, ne Asadovy) , ujasnila kdo, kde a s kým a ponořila se do příběhu. Zprvu vyplavala neznámá oběť 2117. Dvě linky vyšetřování spolu nesoupeřily, krásně se doplňovaly. Odhalení Asadovy minulosti bylo překvapivé, tíživé a vyvolalo obavu, jak to s ním i všemi kolem bude dál. Jde jít vůbec dál po tom všem? Carl umí být opravdovým přítelem, tak si určitě osvojí i novou roli. Návrat Rose nemá chybu, a Gordona jsem si oblíbila hned. Tak ať jim to vydrží...ještě mnoho dílů.
Kniha má volnější tempo, ale ani trochu mi to nevadilo. Finále je strhující.

Pozor spoiler:
Ke komentářům - pozor na neoznačené spoilery, je škoda se připravit o napětí a zápletky.
A určitě si nemyslím, že Asad nehledal rodinu, několikráte je to v knize zmíněno, že všechny ty roky usilovně hledal a podnikal cesty do zahraničí, aby je našel. Ale až oběť 2117 přinesla čerstvou stopu, ve kterou už nedoufal.
Ale ano, myslím že to nemělo být tolik let, s napojením na zpravodajské služby by snad bylo možné utrpení obětí zkrátit a objevit je dříve. Přesto i v reálném světě v tomto prostředí lidé mizí beze stopy. Kéž by ne...
Radikalizace bez lásky udělá z každého náboženství pouhou karikaturu bez Boha. (pouze můj názor)

Petula.N
27.07.2020 5 z 5

K tomu není co dodat. Opět pecka !

Bulldog
27.07.2020 3 z 5

V této knize máme dva příběhy.. Příběh první je o Asadovi o jeho minulosti a o jeho lidech z Blízkého východu..k tomu napíšu jen jedno. Chraň nás pánbůh od všech fanatiků a uprchlíků. Příběh druhý se mi líbil moc a klidně bych mu věnovala celou knihu. Carl opět vtipné myšlenky i hlášky. No a Mona ? Ti co už četli, tak určitě taky
někteří protočili panenky jako já :))) to jako vážně joo? Jsem zvědavá jak to dopadne v dalším díle..

polednice1705
22.07.2020 5 z 5

Za mě opět skvělá kniha...plný počet*

Mája777
20.07.2020 5 z 5

Tak já, oproti některým, považuji tento díl za nejlepší z celé série. Nešlo přestat číst. Fandila jsem všem z oddělení Q. Jsem moc zvědavá jaká další tajemství nám autor rozkryje v dalších dílech. (20. 7. 20 - 17 232 - 42)

Dani25
18.07.2020 4 z 5

Zase dobrá kniha aj zápletka, len nepochopím prečo sa Asad nezaujímal 16 rokov ako žije jeho rodina. Gordona som si už tiež obľúbila :) Dúfam, že budú ďalšie diely.

adikpav
15.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Od začátku do konce to byla jízda.

SilvieSisinka
09.07.2020 4 z 5

Drsná to kniha. Jen mě udivuje, proč Asad nehledal svou rodinu dříve. Kolik let si myslel že jsou mrtví, vůbec to neměl zjištěno. To co jeho uhlavni nepřítel udělal jeho ženě a dceram... Tuhla mě krev v žilách při čtení. Nakonec to dopadlo nad mé očekávání celkem dobře.

jiri9568
06.07.2020 5 z 5

Opravdu mne opět tento román bavil a všem fandům oddělení Q doporučuji

iLuciferie
30.06.2020 2 z 5

Bohužel je tento díl spíše Asadovým životopisem. Knížka mě, až na pár posledních kapitol, moc nebavila. Škoda.

jasmína
30.06.2020 3 z 5

Bohuzel jsem vydržela jen do strany 185, pořád mi nešlo se začíst.....

Oproti minulým knihám autora velké zklamání......

smardice
29.06.2020 5 z 5

Co kniha, to jiný příběh a jiné téma. A i když zde bylo méně Asadova humoru, tak konečně jsme se dozvěděli něco více z jeho života a minulosti. Do této série se konečně vrátila i Rose, tak doufám, že všichni členové oddělení Q, včetně Asada, budou dále pokračovat ve zdárném ukončení nevyřešených případů.