Ocelový polibek

Ocelový polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302104/mid_ocelovy-polibek-feq-302104.jpg 4 582 137

Případy Lincolna Rhyma série

Vražednou zbraní se může stát cokoli. Když to umíte náležitě použít. Amélie Sachsová pronásleduje muže podezřelého z vraždy. Jde mu v patách až do nákupního centra, a zatímco podezřelý v klidu popíjí kávu, Sachsová přivolá posily a přemýšlí, jak ho zatknout, aniž by vyvolala rozruch. Její snaha ale přijde vniveč: centrem se vzápětí rozlehne zoufalý křik, protože kohosi rozdrtil porouchaný eskalátor, a v nastalém zmatku podezřelý uprchne. Zpočátku to vypadalo jako nešťastná shoda okolností s tragickým následkem. Brzy se ale začnou vynořovat skutečnosti, které smrt z eskalátoru staví do zcela jiného světa. Ne, nebyla to náhoda, ale první ze série vražedných útoků. Zdá se, že vyšetřovatelé mají co do činění s nadmíru inteligentním zabijákem, který za svou vražednou zbraň zvolil předměty každodenní potřeby. Je zcela zjevné, že pachatel plní jakousi záhadnou misi. Co chce světu krvavě sdělit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než Amélie Sachsová a Lincoln Rhyme odhalí jeho úmysly a identitu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Steel Kiss , 2016

Alex_Jura
23.12.2018 3 z 5

Kdykoliv vstupuju na jedoucí eskalátor, na tuhle knížku si vzpomenu :)) Perfektně postavený příběh, velmi aktuální (internet věcí)...

jaja1989
21.12.2018 odpad!

Nejhorší díl hrozná nuda.

Ishir
06.11.2018 5 z 5

Autor opět nezklamal. Doporučuji.

derminator
04.11.2018 3 z 5

Mám Deavera rád, ale s touto knihou jsem se opravdu mořil. Nejsem z těch kdo knihu když ho nebaví odloží to já si jí pěně dočtu! Kniha mě teda jak píši ze začátku vůbec nebavila, je pravda že pořádný děj se rozjede až od půlky knihy, kniha je příliš dlouhá! Pokud by jí byla půlka a byla zajímavá už od začátku dostala by 70% takto hodnotím slabších 55%. Ale na Deavera určitě nezapomenu a vrátím se k jeho dalším a doufám, že lepším knihám!

Merlinit
01.10.2018 5 z 5

Výborné! Zábavné, překvapivé, jen houšť a větší kapky!

wiana82
09.09.2018 4 z 5

Dobré to bylo. Lincoln a Amélie mě stále nepřestávají bavit, i postava J. Archerové mě zaujala - zvlášť šachová partie, kterou si zahrála s Lincolnem...až bude příležitost někoho porazit, schválně vyzkouším:-)

Gibis
01.09.2018 4 z 5

Opět nám všem dobře známý Jeffery Deaver a jeho Lincoln Rhyme s Amélií se svými vyšetřovacími metodami, které jsou založeny výhradně na sběru důkazního materiálu.
Tentokrát mě ovšem prvních cca 150 stran docela uspávalo....ne že bych se nedozvěděla ráda něco o fungování eskalátorů v nákupních centrech, ale myslím, že zkrácení o 100 stran by tomu docela prospělo.
Potom už ale příběh nabral spád a napínavost a četlo se moc dobře. Těším se na další případy s Rhymem a Sachsovou, protože tahle dvojice se Deavrovi povedla nejlépe.

wally
21.05.2018 4 z 5

Nemělo to ten správný náboj jako předchozí díly...chyběla mi tam spousta ´známých´, které jsem si oblíbil z předchozích knížek a teď se tam jen mihli nebo nebyli vůbec... Propletenost mi tentokrát víc vadila než bavila.

mysce
09.05.2018 5 z 5

Už po dvanácté potřebuje kriminalista Lincoln Rhyme tabule, plynový chromatograf a hmotnostní spektrometr. Musí totiž odhalit pachatele, který zabíjí své oběti předměty denní potřeby – nabourává se do ovladačů chytrých moderních přístrojů, jako je například profesionální pila, mikrovlnná trouba nebo plynový sporák a obrací je proti jejich majitelům. S hrůzou vidíme, jaké peklo by nám mohly udělat ze života vynálezy, které nám dosud pokojně sloužily.
Autor přivádí na scénu dvě nové zajímavé postavy – jednu zcela novou a jednu z Améliiny minulosti.
Jako vždy jsem se těšila na sympaticky nabručeného Lincolna Rhyma, jehož ironické, vtipem sršící dialogy s ošetřovatelem Tomem by někdo mohl tesat do kamene... :-) A jako vždy mě nezklamali!

moničina
08.05.2018 4 z 5

Trošku moc zdĺhavá, ale ako vždy zápletky nad zápletkami a všetko je nakoniec ináč.

Niu
19.02.2018 5 z 5

Konečně jsem se dostala k zatím (doufám) poslednímu dílu s Lincolnem. Jo, nechyběl tam onen klasicky Deaverovský styl, který odkryje vše až na několika posledních stránkách a ukáže, jak jste se pletli v chápání příběhu. Drzý Rhyme, rychlá Amélie, zábavné staré i nové postavy, které dodaly příběhu ten pravý šmrnc. Trochu mi tam chyběl ten vztah Sachsové s Rhymem, jak jsem bývala zvyklá, ale ke konci se to vrátilo do starých kolejí. V knize se vyloupla jedna z postav se jménem Sandy (Sandra), takže šup s tím do Čtenářské výzvy :o). Knihu pro Lincolnovy fanoušky doporučuju.

MonikaSt.
26.01.2018 4 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se zacetla, ale příběh byl dobrý.

dalia1769
15.01.2018 4 z 5

Klasický Lincoln Rhyme, je milé setkat se se starými známými postavami, kniha je čtivá a nenudí. Je ale pravda, že čím více knih z tohoto cyklu člověk přečte, tím více si uvědomuje, jak jsou všechny stavěny podle přesně stejného schématu. Přesto je to fajn oddechovka.

pavlina9305
11.01.2018 4 z 5

Super zápletka, závity se mi vařili ale zase jsem to neodhadla.. Jak píše níže uživatel soukroma, kdyby měla kniha o 200 stran méně, čtenář by si libově početl a proto dávám 4hvězdičky.
PS: Děkuji za Lona, už jsem se po Sběrateli kůží obávala, co s ním je :) tak jsem ráda, že je v rámci možností v pořádku.

Klára2216
10.01.2018 4 z 5

Určitě jedna z těch lepších Rhymovek, ale zase ne úplný top. Líbila se mi postava vraha, ale z kraje mě nebavil právnický spor, až poté co se to slilo dohromady to začalo být velmi dobré. Samozřejmě zaujme v mé knihovně čestné místo hned vedle ostatních :) Opět jsem neodhadla komplice...:D Zajímavé, určitě stojí za přečtení.

soukroma
06.01.2018 4 z 5

Do poloviny jsem si pěkně početla, výborný námět (jak bezpečnostní rizika čehokoli připojeného na internet, tak příprava na soudní při o náhradu škody), pak mi začaly vadit vložené a souběžné případy, které byly až do konce značně nadbytečné (Nick, Ron) i zbytečné vsuvky jako šachová partie, která nic nepřinesla do vyšetřování ani čtenáři, který pro tento "sport" nehoruje. Ta kniha má 656! stran, pokud by se vyhodily - dle mého zbytečné - vsuvky, zůstane hlavní napínavý obsah na mnohem přijatelnějších 400+ stranách, které by čtenář jako já opravdu přečetl s chutí na jeden zátah...

MatyMaty
01.01.2018 3 z 5

Asi nejslabší z celé série. Jinak Lincolna doslova hltám.

Kerberos
14.11.2017 4 z 5

Jeden ze slabších dílů,trochu zdlouhavé.

makyla
03.11.2017 5 z 5

Až po zakoupení jsem zjistila,že je to již dvanáctý případ Lincolna a Amélie. Za mě naprosto super a jdu si vytisknout seznam předešlých jedenácti případů. No a napsat Ježískovi :-)

Apanka
23.10.2017 4 z 5

Občas mám období, kdy se mi nechce vůbec nic číst, až mě to štve. A pak si otevřu Deavra a něm se vždycky krásně rozečtu a pak jedu jak mašina. Já ho mám prostě ráda, ať je to jakákoliv kniha. Vždycky mu to všechno sežeru i s navijákem a pak čučím jak puk, kdo je vrahem. Určitě má Deaver bombastičtěší příběhy, ale já ho mám ráda, díky za tlusté knihy.
PS: teď když jedu po eskalátorech, tak mám docela respekt.