Zlámané kosti

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 5 1356 307

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Broken Bones , 2017

zandu
16.06.2020 5 z 5

Co napsat. Skvělá, jako všechny předchozí...

Pája699
09.06.2020 5 z 5

Další perfektní díl z pera autorky. Odložené miminko, imigranti jako pracovní síla, prostituce a prodej bílého masa. To je vše náplní této skvělé knihy. Nemám co vytknout...Kim a její skvělý tým opět nezklamali, vtáhli mě do děje. Kniha plná napětí se čte sama. Přečteno za dva večery.

cedos
03.06.2020 5 z 5

Angela Marsons mě nikdy nezklame, její knihy mají spád, napínavý děj a je potěšující, že nejsou s dalšími díly stejné a stejné.

Dumicek
31.05.2020 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení. Kim a její parta je prostě skvělá. Skvěle se doplňují a tvoří sehraný tým. Jinak námět byl velice dobrý až dosti pravdivý. Facebook a jeho skryté hrozby..bohužel to tak je....dále imigranti..no prostě přišlo mi to tak reálné až hrůza. Prostě kniha se četla sama a tak lehce, že není co jí vytknout. Angela je prostě skvělá spisovatelka!

martineknatasa
21.05.2020 5 z 5

Kniha se hezky čte, kdo po ní sáhne, nebude litovat.

iška
20.05.2020 5 z 5

Vlastně už tu v předchozích komentářích bylo vše napsáno. Bezvadně se to četlo. Už mám připraveny Skryté karty a do měsíce by se měl ukázat v knihkupectvích další titul, tak hurá ... je na co se těšit.

mol378
13.05.2020 4 z 5

Po minulém díle jsem chtěla dát Kim na nějakou dobu k ledu, protože všeho moc škodí, ale nevydržela jsem. Prostituce - dobrovolná i nucená, motivace k ní, novodobé otroctví ať už sexuální nebo pracovní, to je tématem tohoto dílu. Popsáno myslím celkem realisticky. Autorka se ráda věnuje sociálním tématům a pracuje s nimi zajímavě. Postupně se vyvíjejí i ostatní členové týmu, pořád mě to baví. Je to sice jen lehký žánr, ale při četbě o životě ve vyloučených lokalitách si člověk uvědomí, jaké měl štěstí, že se do takového prostředí nenarodil. Ale taky si udělá obrázek o sociálním systému, který štědrou politikou dávek umožňuje snadný život tomu, kdo například místo aby se něco naučil a pracoval, raději prodává vlastní dítě. Standardně dobrý čtivý díl, napětí tam je, zřejmě výjimečně dočtu celou sérii.

Lilit15
13.05.2020 5 z 5

Nevím jak začít.. každý se dívá, vždy jen na kousek skládačky a z toho vyvodí to, co si myslí. Říká se, že nic není takové jak se na první pohled zdá. Začneme s Kevem. Každého napadlo co Kev po večerech může dělat a proč chodí domu tak pozdě.. vtip je v tom, že to na co jsme pomyslely nebyla pravda. Matka opustí své dítě.. jaký to musí být krutý člověk, když to udělá co? A zase se pleteme. Nebo vrah..kolik lidí přišlo na to, že zatím stal tenhle vrah? Já teda rozhodně ne. Na světě je spousta lidí, co se diví proč čtu zrovna detektivky. S klidným srdcem můžu říct, že kvůli ní. Kvůli někomu jako je Kim Stoneové. Ona je někdo kdo se nevzdá a to se mi na ní líbí. kdokoliv kdo čte tuhle kriminálku nemůžu ani slovem ceknout o tom, že Kim je chladná, protože právě v tomhle díle dokázala, že to tak není a vlastně ne jen v tomhle díle. Ona nerozlišuje jestli o život přišla prostitutka nebo bohatý cápek. Jde jí o to aby každá její oběť co byla zavražděna našla klid. A ona jejich vraha. A to mě strašně bere za srdce. Ještě jsem se nesetkala v knížce s detektivem ,který by proto udělal cokoliv. jsem si totiž jistá ,že by prodala i svou duši kdyby za to mohla zachránit něčí život. Takže u mě má velký obdiv. Její tým je dokonale sehraný. A já můžu jen žasnout :DD takže pokračuji dál!!! A samozřejmě se můžu jen těšit jakého vraha najde příště!! :)))))

lenkaabooks
10.05.2020 4 z 5

Smrt prostitutek, opuštěné miminko. Chtělo by se říci - ty ženské vědí do čeho lezou, mrcha matka co opustí dítě. Ale co my víme co se za tím skrývá, co ze zoufalství jsme schopni udělat, čeho se vzdát. Kim a její parta mají zase co dělat, podezřelých je víc než dost. Při čtení mi nebylo nejlépe, obzvláště u kapitol s Ellie, tento děj jsem i povyprávěla z určitého důvodu dospívající dceři. Kdo si přečte, pochopí.

Lída27
08.05.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka od Marsons...Mohu jen doporučit.

careras.c
04.05.2020 5 z 5

...myslím, že i protentokrát stojí za to, tenhle díl číst...

muchomurka
28.04.2020 3 z 5

Nevím, čím začít dřív v hodnocení. Asi to vezmu od konce - ten byl dost rychlý a až odbytý. Chtěla jsem, aby padouši byli potrestaní. Chtěla jsem vědět, co Ellie. Chtěla jsem vědět co to miminko. Ale v podstatě odbyto pár větami. Po takovém budování atmosféry je to dost zklamání.
Co se týče děje, opravdu bych se obešla bez toho, aby tam byly popisy ze strany Ellie. Stačilo by, kdyby to retrospektivně odvyprávěla, pár stran a hotovo. Takto mě to vytáčelo.
Další věc je, že autorka do jedné knížky narvala tolik témat, která by si zasloužila více prostoru. Takto to bylo akorát dost otravné, děj skákal mezi jednotlivými vyšetřováními, plus kapitoly Ellie.
Jinak napsáno věrohodně, běhal mi mráz po zádech, neměla jsem daleko k slzám. Váhala jsem, zda knihu dočítat a radši ji neodložit. Vydržela jsem, ale ty pocity a ta nespravedlnost, co některé potká, to mě drásalo.

SimonaP
25.04.2020 3 z 5

Stejně jako předchozí kniha Pohřbená pravda je politicky a morálně zaměřená. Jenom nechápu proč si autorka vybrala za ilegální přistěhovalce zrovna Rumuny? Vždyť v době děje byly Británie i Rumunsko členy EU, tzn . volný pohyb osob i volný trh práce. Nevím, nějak se mi to celé nezdálo. Ale čtivé to bylo, to zas jo.

PADA123
19.04.2020 5 z 5

Opět další díl ze série. Dobře napsané a děj rychle ubíhá dopředu. Čtenář na konci zjistí jak to vlastně bylo. Doporučuji k přečtení.

niknikita
17.04.2020 3 z 5

Nesnáším ten typ knih, kdy se autor snaží hrát se čtenáři hry...někde kolem sté strany jsem měla pocit, že mám před sebou kód Enigmy.
V pavučině postav jsem si připadala jako moucha a nebavilo mne neustále zjišťovat kdo je kdo.
Ani portrét Kim Stoneové mne nenadchl. Sebestředná vševědoucí a nesympatická, bez ohledu na její komplikovanou minulost.
Uf...zase jsem tady za rebelku.

Princezna_V
14.04.2020 4 z 5

Zatím nejlepší z celé série, hvězda dolů pouze za (a teď přijde možná spoiler) jak mohla Kim vědět, kam vrah zavleče svoji poslední oběť, když všechny ostatní vraždil na náhodných místech? A jakým pohledem do hvězd došla k závěru, že k prodeji děvčete dojde přímo ten den a nedošlo k němu třeba včera?

-markéta-
11.04.2020 5 z 5

A jsme zase u toho, další díl Kim byl úžasný! Musím říct, že tento díl se mi líbil asi nejvíce svým dějem. Prostitutky, práce, kde se k zaměstnancům chovají jako ke zvířatům, opuštěné miminko, aby mělo lepší život. Skvělá a důležitá témata.
Příběh byl opět napínavý a čtivý. "Ještě jednu kapitolu", klasika u této knihy a pak jsem byla u konce ani nevím jak.
Až jednou tato série skončí, tak budu velmi smutná, protože tohle je doopravdy to, co miluji!

PetraBery
27.03.2020 4 z 5

Již sedmá kniha ze série a stále si autorka drží svůj standard. Případ zavražděných prostitutek a odloženého miminka šetří tým v čele s Kim Stoneovou. Stejně jako předchozí díly opravdu čtivé, napínavé a další díl si nenechám ujít.

munka
16.03.2020 5 z 5

Napínavý príbeh, ktorý si má hneď získal a rozuzlenie na záver, ktoré som vôbec nečakala. Super.

Dada077
14.03.2020 5 z 5

hodnotím vysoko, prečítala som za dva večery,
dobrá krimi s rýchlym spádom.
obchod s bielym mäsom žiaľ stále ostáva témou, o ktorej je čo písať.