Zlámané kosti

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 5 1367 1367

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Broken Bones , 2017

munka
16.03.2020 5 z 5

Napínavý príbeh, ktorý si má hneď získal a rozuzlenie na záver, ktoré som vôbec nečakala. Super.

Dada077
14.03.2020 5 z 5

hodnotím vysoko, prečítala som za dva večery,
dobrá krimi s rýchlym spádom.
obchod s bielym mäsom žiaľ stále ostáva témou, o ktorej je čo písať.

Jamra
14.03.2020 4 z 5

Fajn, čtivé jako všechny knihy v sérii, ale konci chyběla nějaká třešnička, nějaká bomba, která by nás posadila na posledních stránkách na zadek.

ivoiro
11.03.2020 5 z 5

Další skvělá kniha za plný počet hvězdiček. Přečetl jsem bleskově.

Jiparis
11.03.2020 5 z 5

Příběh , který se díky autorčině svěžímu jazyku lehce čte. Problémy prostituce a levné, zneužívané pracovní síly z východu je asi hodně pravdivý.

pastelka53
09.03.2020 5 z 5

Kim už není taková tvrďačka jak ji známe. Autorka nám umožňuje nahlédnout do jejího nitra a poznat ji jako člověka a ne jen jako detektiva.
Opět napínavé čtení, od kterého se nelze odtrhnout.
Imigrace, prostitutky, obchod s bílým masem a vrzající vztahy mezi matkou a dospívající dcerou. Tvrdý oříšek, s kterým se autorka poprala se vztyčenou hlavou a vylouskla perfektní příběh.

ufounek17
29.02.2020 5 z 5

Dobré čtení ...

rodak
28.02.2020 5 z 5

Moc dobrá série.

Lindulinek
27.02.2020 4 z 5

Slabší než předchozí díly. Konec se táhl.

FillaSFC
27.02.2020 4 z 5

Dlouho jsem si myslel, že to bude konečně na pět hvězd. Tuhle sérii mám hrozně rád, a tak jsem k jejím nedostatkům kritičtější než u jiných knih. Oproti předešlému dílu mě tento příběh zase vtáhl do čtení od úvodních stran a skvělé byly všechny dějové linie, které nutily číst dál a dál. Tohle mají ostatně všechny knihy s Kim společné.

K dokonalosti chyběl jen lepší závěr. Jak už tu napsali mnozí přede mnou, něco tomu chybělo. Pátou hvězdu si tak ještě na chvíli pošetřím. Věřím, že příště už to klapne. :-)

Lavender756
15.02.2020 4 z 5

První dvě třetiny opravdu pěkné, napínavé, nutilo to ke čtení. Postavy sympatické, i Kim se o dost zlepšila. Ovšem poslední třetina mě nudila a dost jsem přeskakovala. To, kdo byl vrahem už bylo trochu patetické. Připad s Rumuny zabral kus knihy, ale jinak byl hlavnímu tématu úplně k ničemu.

konicekbily
09.02.2020 5 z 5

Autorka si vzala pořádné sousto: ilegální imigrace, konfliktní vztahy mezi matkami a dospívajícími dcerami, prostituci, obchod s bílým masem a zamotané příběhy z okolí hlavní hrdinky. Tak jsem si říkal: "holka- jak z toho vybruslíš?". Podle mne dobře, podstatné dotáhla do konce a něco opomenula dovysvětlit. Možná to bude v dalším díle. Každopádně je to pěkné čtení!

Bulldog
05.02.2020 5 z 5

Tak mám za sebou další díl a opět hodnotím velmi kladně...má to prostě šmrnc a žádná zbytečná omáčka kolem..doufám, že Angelu Marsons bude ještě dlouho držet literární múza a já společně s Kim prožiju ještě pár příběhů..

vivula
04.02.2020 2 z 5

Všechny knížky s Kim jsem četla jedním dechem a každý další díl byl lepší a lepší. Ale tohle? Spoustu věcí nebylo vysvětlených a zápletka možná až překombinovaná. Poprvé jsem se ztrácela v postavách a poprvé jsem se do čtení musela nutit. První půlkou jsem se musela prokousat a nebýt všech těch dílů před tím, asi bych ani nepokračovala. Druhá polovina začla být zajímavá, ale ten konec... Za mě nejslabší díl.

bacouch
03.02.2020 5 z 5

Další díl ze série s Kim Stone si stále drží vysokou kvalitu. Tentokrát motorkářka řeší obchod s bílým masem a novodobé otroctví. Moc se mi to líbilo a už se těším na další díl.

swixl
01.02.2020 5 z 5

Tento díl byl trochu jiný než ostatní, co jsem doposud od autorky četla, někdy mi nějaké věci neseděli, ale i tak dávám plný počet hvězdiček, protože i tak mne to oslovilo více než jiné knihy z poslední doby.

Ajrad1981
30.01.2020 3 z 5

Musím říct, že jsem zklamaná. A přitom to tak vůbec nevypadalo!! Skoro po celou dobu jsem myslela, že dám 4-5*, ale ten konec, ten mě neuspokojil. Ano, pachatelé byli odhaleni, ale to člověk u detektivky tak jaksi očekává, aspoň jsem zatím ještě neslyšela o žádné, kde by byl na konci pachatel neznámý. Pachatelé byli i zatčeni, což sice není tak úplně pravidlem, ale většinou to tak dopadá.

Jenže to, co mě zajímalo, tam nakonec vůbec nebylo! Hlavně mi tam chyběly výslechy těch dvou, co se s Kim střetli u letadla. To by dalo nějaké odpovědi. Např. co se stalo se všemi těmi dívkami? Podařilo se je vypátrat? A hledal je vůbec někdo?!

Dále:Jeden z těch pachatelů je vyčůraný parchant, který má všechno stokrát posichrované, to mám věřit, že se nechá jen tak zabásnout? Že to nehodí na triko někomu jinému, že se nepokusí s pomocí právníků vyklouznout? Vždyť Kim na něj měla spadeno nějakou dobu a nedostala se mu na kobylku, a najednou že by jí jen tak spadl do klína?

Osobu, která vraždila, bych teda netipla ani náhodou, nedocvaklo mi to ani po té větě, která nakopla Kim. Navíc, ten motiv, hm... Vždyť to by ten dotyčný člověk už musel jen vraždit (kdyby ho nechytili) a na vlastní řemeslo by mu nezbýval čas! Nějak se mi to nepozdává.

A totálně to zabila poslední kapitola. Takový sentimentální výlev bych skousla v případě, že by se jednalo o poslední díl série. A zazvonil konec, pohádky je konec. Ale tady mě to akorát otrávilo.

A že "rumunská story" taky není podle mého názoru uspokojivě ukončena, je asi už jen detail...

aja0661
27.01.2020 5 z 5

Dalsi skvely dil tymu vysetrovatelky Kim!

tatiana7769
25.01.2020 5 z 5

Moja oblubena spisovatelka opat nesklamala. Precitala som ju jednym dychom. Tema novodobeho otrokarstva a prostitucie ,ktore nieje v dnesnej dobe tabu. Odporucam precitat..

m.valova
21.01.2020 5 z 5

S každou další knihou je Kim a její tým lepší.Opravdu obdivuhodná série..snad nám spisovatelka ještě pár dílů nabídne..