Zlámané kosti

Zlámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398994/bmid_zlamane-kosti-icz-398994.jpg 5 1356 307

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se. Zavražděná prostitutka a opuštěné dítě – dva nálezy během jedné zimní noci odstartují další zneklidňující vyšetřování detektiva inspektorky Kim Stoneové. Další, které jí donutí čelit tváří v tvář někomu z jejího hrůzného dětství. Když poté v rychlém sledu někdo v Black Country zabije další tři osoby živící se sexem, každou brutálněji než tu předešlou, je jasné, že první oběť patrně započala řadu „úlovků“ sériového vraha. Ve stejnou dobu se rozběhne pátrání po zoufalé ženě, která nechala své novorozené dítě na stanici. I tento zprvu jasný nešťastný případ odloženého dítěte se však dočká děsivého zvratu... a neméně děsivého odhalení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Broken Bones , 2017

ewisek22
05.01.2021 5 z 5

Tentokráte to nebylo na 100 % dokonalost. Vytkla bych jedinou věc - dvě linky vyšetřování. Každé to vyšetřování by vydalo na samostatnou knihu. Problematika imigrantů a prostituce, to jsou témata, která by si zasloužila rozvinout. Díky tomu mi přišlo, že to bylo "odfláknuté". Docela pěkně se to rozjíždělo a najednou pár stránek do konce a útrum. Doteď nechápu...proč zlámané kosti? Kde zmizely a jak skončily ty holky????? Za to bych dala 4,5 hvězdiček.

Lumír23
10.12.2020 3 z 5

Eéééé, nevím přesně proč, ale ne. Nadhodnoceno, děj je překombinován a nějak mi uniká logika. A uniká mi i dotažení všech případů. Tohle mi prostě nesedlo.

EvikU.
03.12.2020 5 z 5

Tak tenhle díl já nemám co napsat. Tak hrozně moc mě bavil. Chybí mi hvězdy navíc. To je prostě písmenková nádhera. Jsem napnutá jak kšandy. Skvěle promyšlené. Vrah mě nenapadl ani vzdáleně. Fakt super. A líbí se mi docela i dvě linky vyšetřování. Stace s Dawsonem jsou také skvělý. Je vidět, že už je to sedmý díl. Už je to prostě pecka. A já musím doporučit!!!

Mišák240
02.12.2020 5 z 5

Opět napínavý příběh, autorka a její hlavní postava Kim nikdy nezklamou, řeší se tu dva případy. Kimina parta je rozdělena na dva týmy, které postupně rozplétají další napínavý příběh. Konec byl pro mě překvapivý.

bigben
01.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená Kim Stone, tady není co...jako vždy plný počet hvězdiček

georginaa
18.11.2020 4 z 5

Tak jako každý milovník Kim, v další knize nic neubírá na akčnosti a opět tu máme svou policajtku, která ač se zdá tvrdá na venek, uvnitř to vře emocemi. Jenže u tohoto dílu jsem si musela zvykat na přeskakování dějových linek a to mě docela rušilo, protože kapitolky byly tak krátké, že jsem se párkrát musela vracet a pročítat znovu co mi asi uniklo. Myslím, že by to vyšetřování více případů šlo lépe propojit, protože takhle mi vyvstal docela zmatek. Závěr byl docela překvapující, ale to se dalo čekat, že to nebude tak předvídatelné. Dám si pár dní oddych od Kim a pak se opět vrhnu na další díl.

knihomolka78
17.11.2020 4 z 5

Hurá, stará dobrá Kim se svým týmem je zase zpátky a s ní opět i výborně promyšlená zápletka.
Autorka se v několika posledních knihách věnuje sociálním tématům a pracuje s nimi zajímavě. Smrt prostitutek, opuštěné miminko, život imigrantů. Řekli byste, že ty ženské ví, do čeho jdou. Matka, co klidně opustí své dítě a holky, co se bez problému prodají za pár korun. Ale co my víme, co se za tím skrývá, co všechno jsme ze zoufalství schopni udělat. Popsáno myslím celkem reálně.
Ale stále mi vadí, že je zde rozjetých několik dějových linek. Ty se navíc po každé kapitole střídají. A protože jsou kapitoly krátké, tak než se stihnete do jedné začíst, už přeskočíte do jiné. Nápad na vytvoření 2 vyšetřovatelských dvojic nezávisle na sobě sice má zřejmě ukázat na kvality ostatních členů týmu, ale kdyby pracovaly na jednom případu, byla by kniha přehlednější. Vždyť nemusí všechnu smetanu slíznout vždycky Kim. I když já osobně ji miluju. Přestože vypadá jako chladná tvrďačka, v tomhle díle opět dokázala, že to tak není. Nerozlišuje, jestli o život přišla holka z ulice nebo zbohatlík. Jde jí o to, aby každá oběť měla jméno a našla klid a ona zase jejich vraha. A udělá pro to cokoliv. Takže u mě má velký obdiv. Jen stále nemůžu pochopit, proč angličtí policajti nenosí zbraně. Vždyť už jí šlo tolikrát o život a ona zase půjde na dva úchyly neozbrojená?
Po tomhle díle konečně začínám mít ráda i Keva. Asi každého po přečtení předchozích dílů napadlo, co Kev po večerech asi dělá a proč chodí domů tak pozdě. Tohle ale asi nikoho nenapadlo a mě si tím získal.
Ještě bych měla výtku k závěru knihy. Zatímco první část je dotažena k logickému závěru (tedy až na odpověď na to, co se stalo se všemi těmi dívkami, jestli se je podařilo vypátrat a zda je vůbec někdo hledal…), ve druhé mi závěr chybí. Nicméně, vrah prostitutek mě trochu šokoval, protože mi byl docela sympatický.

Miriva
10.11.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, jako všechny ostatní knihy autorky

kolacky
05.11.2020 4 z 5

Tak tenhle pachatel by mě nenapadl!

Kočičáci
30.10.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka! Dokonale vystavěný příběh, který se postupně rozplétá a zaskočí nás překvapivým závěrem.
Co stojí za nešťastnými osudy prostitutek? Jak moc drsné pozadí mají zdánlivě bezproblémové životy rumunských imigrantů? Co ze svého dětství nám ještě Kim neřekla? Neváhejte, čtěte! Já jsem dostala svoji porci napětí a kvalitního čtení

Hope80
30.10.2020 5 z 5

Opět další výborný díl. Příběhy s Kim nikdy nezklamou.

jana1941
28.10.2020 4 z 5

Oproti několika předchozím dílům byl tenhle trochu lepší, ale i tak mi bohužel přijde, že jsou autorčiny knihy tak nějak lehce předvídatelné a navzájem sobě dost podobné. Možná to je tím, že čtu všechny knihy hned po sobě a už se mi to přejedlo, těžko říct. Každopádně zbývající díly přečtu časem určitě taky.

hanzmb
27.10.2020 5 z 5

Autorka si zjevně vybrala slabší chvilku v minulém díle a tak tady máme starou dobrou Kim se svou partou v plné parádě. I nápad na vytvoření 2 vyšetřovatelských dvojic nezávisle na sobě dobře přispívá k celkovému vyznění knihy. Bohužel vždy se najde nějaká vada na kráse. Takže, zatímco první část je dotažena k logickému (až na prodej Angličanky na Ukrajinu) závěru, ve druhé přichází vysloveně Boží osvícení. Takovou berličku bych od autorky nečekal.

vera4669
24.10.2020 3 z 5

Opět více případů, nakonec se četlo dobře, ale jinak u téhle série mi nějak chybí napětí nebo nějaký konečný wau efekt. Takže neurazí ale ani nenadchne

sabuska
18.10.2020 3 z 5

Knížka neurazí ale ani nenadchne. Policistka vyšetřuje vraždy prostitutek a nepochopitelně půlka jejího týmu hledá nalezenemu miminku mámu.

TeaPeter
17.10.2020 5 z 5

Výborná detektivka. Dvě dějové linie se docela dobře doplňují a Kim se chová (převážně) jako výkonná policistka cílevědomě vedoucí svůj tým. Už i empatie se u ní dá pozorovat. Jen tak dál.

sabca
12.10.2020 5 z 5

Tak já musím dát plný počet hvězdiček. Kniha se moc dobře četla, vyhovují mě hlavně krátké kapitoly. Kim je mi sympatická a vůbec mi nevadilo, že se řešilo několik případů najednou. Doporučuji

Monis46
08.10.2020 4 z 5

Přečetla jsem zatím od paní Marsonsove dvě knihy. Moc dobře se čtou a baví mě....jen jsem zatím byla vždy zklamaná z konce,prostě stručný a "odflakly"....

onyx84
29.09.2020 4 z 5

Už mě vážně nebaví každý díl chválit,ale jinak to prostě nejde...na druhou stranu rumunská linka mě tady moc nebavilo,proto o hvězdu míň...ve výsledku ale opět smekám...

Lenka.Vílka
24.09.2020 4 z 5

Na začátku je jedna vražda a nalezenec před policejní stanicí. Ale nic nebude takové, jak to na první pohled vypadalo...

Kim a její tým se tedy rozdělí na dvě skupiny. Jedna vyšetřuje, kdo odložil malé dítě, což je zavede do temných zákoutí rumunských ilegálních pracovnic. A druhé je dostane na ulici (kde to všechno začíná a většinou i končí) s vyšetřováním vraždy prostitutky. A to je teprve začátek.

Obě linky byly zajímavé (já prostě raději ulici než zlatou lžičku) a na konci opět překvapení. U autorky vždy typuju, zda nakonec spolu linky mají něco společného nebo nemají...

Jako vždy dobře napsané. I přes fakt, že je to spíš lehčí čtení, Angela opět nic neodflákla, jako to dělají jiní autoři. Za mě opět spokojenost. Přestože mi občas přijde, že průměr 350 je málo na to, co vždy do jedné knihy narve. Ale zase mám rychle přečteno.

Souhlasím s nápisem na knize: "Krimisérie, která neztrácí dech". Ale i tak, dnes mi něco chybělo k 5☆.

PS: Kalibr začal dělat knihy kvalitnější?!!??! Kniha se mi tentokrát rozlomila až na straně 87! Gratuluju! Moje smůla na zmetkové vydání právě tohohle vydavatele je už na hraně únosnosti :(