Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1551 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

studentice
10.09.2018 4 z 5

Další pěkný díl, jen se mi nelíbila dějova linie s Alex. Doufám, že se k autorka už nebude vracet.

misaC
09.09.2018 4 z 5

Kniha mě potěšila, četla se pěkně - jako všechny knihy s Kim. Trošku zklamání a pocit nedokončenosti s dějovou linkou Alex.

anetka.repova
08.09.2018

Na vyšetřovatelku Kim Stoneovou jsem se tolik těšila. Nezklamala, byla to zase ta stará dobrá Kim, jako jsem ji poznala v předchozích dílech.

Další báječný případ a další skvělá akce.

Miluju Angelu Marsons a její Kim Stoneovou.

ArwenAragorn
07.09.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, ale zase tak úplně odvázaná z ní nejsem. Má spád, napětí, ale nějak to postrádá tu potřebnou atmosféru a emoce. Ale milovníkům Angely Marsons ji doporučím.

Didi15
05.09.2018 5 z 5

Titulní strana- Britská krimi nejvyšší kvality. Naprostý souhlas. Angela fakt jede. Kim jako vyšetřovatelka je naprosto úžasná, k tomu super tým. Přečteno naprosto jedním dechem. No sakra, už aby vyšla další :)

Ticiana
03.09.2018 5 z 5

Zas jedno skvele zamotane a i rozmotane. Nejvic mne bavi vzdy posledni tretina knih. Rychle, ma to spad a vsechny souvislosti davaji smysl. Tesim se az v prosinci vyjde novy dil.

Alča I.
31.08.2018 5 z 5

Zase super čtení. Napětí, skvělý děj, spád kniha nemá chybu, tak jako ostatně vše co tato spisovatelka píše.

Dumicek
31.08.2018 5 z 5

Jo Angela je prostě spisovatelka s velkým S. Ty její knihy nemají chybu. Vtáhnou Vás do děje a nepustí. Kniha má spád, drží Vás v neustálém napětí a odhalit pachatele je v této knize téměř nemožné. Aspoň já jsem teda koukala kdo za tím nakonec stál. Kim je pro mě jedna z nejlépe vytvořených postav detektiva. Mám ji prostě ráda a i její vyšetřovací tým. Nemám co bych knize vytkla. Jen tak dál Angelo :)

tulip131
30.08.2018 4 z 5

Opět skvělé čtivo, dobře zapletené, akce a odhalení v závěru, jak jinak. To jak se do života Kim vrátila Alex, jak měla dlouhé prsty i z vězení a to jak to zkoušela s Kiminou matkou. Mě to bavilo.

Erlif
29.08.2018 5 z 5

Co kniha, to poklad, na tuto autorku nedám dopustit a další kniha mě v tom jen utvrdila. Mám opravdu velmi čtivý styl psaní, nechybí napětí ani ty myšlenky "udělám studenou večeři, jen abych si mohla číst a knihu dala co nejméně z ruky" :)
Vrací se z předchozí knihy záporačka Thorneová - i ta mě baví a opravdu člověk spíše víc hltá, co se děje s hlavní představitelkou, než co se řeší za vraždu. Kniha je od začátku do konce plná akce, závěr nezklamal a budu vyhlížet další pokračování.

rodak
26.08.2018 5 z 5

Mé první setkání se spisovatelkou.A hned velké překvapení.Ačkoliv neznám předchozí souvislosti považuji tuto knihu za velmi velmi povedenou.S napětím jsem příběh hltal a užíval si děj.Už si sháním předešlé knihy z této série.

Tynule
26.08.2018 5 z 5

Tak, kdy výjde dálší Kim?!
Angela Marsons je prostě skvělá spisovatelka!!!
Ani tentokrát kniha nezklamala!

Ajrad1981
25.08.2018 5 z 5

Po většinu knihy mi byla vražda absolutně ukradená. mnohem víc mě zajímala Alex. Po zjištění třetí oběti se moje pozornost upnula znovu k hledání vraha, nicméně Alex mě nepřestávala udivovat. Skoro až nepředstavitelné, co všechno dokázala vymyslet, z vězení to zorganizovat, kolik lidí dokázala zmanipulovat...

Brembelik745
21.08.2018 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od spisovatelky a nikdy nedala míň než 5* až na tuhle knihu. Alex mě opravdu nebaví. Jediná kniha od spisovatelky, ve které se stránky táhly a nebavilo mě se ke knize vracet....což je mi to opravdu líto, protože A. Marsons je pro mně paní spisovatelka....tahle kniha je hlavně o linii Alex versus Kim, vyšetřování jde stranou což je vážně škoda...tentokrát pouze za 3*

Tereziee
20.08.2018 4 z 5

Tohle pro mě byl o stupínek slabší díl, než díly předchozí. Moc mě nebavily pasáže s psychopatkou Alex, kvůli kterým šlo řešení hlavního případu trochu bokem. Některé věci mi přišly nedotažené.

Danago
16.08.2018 3 z 5

Četla jsem první díl a kniha mě nijak neoslovila, proto jsem se do dalších dílů nepouštěla. Tuto knihu jsem vyhrála, měla skvělé ohlasy, tak jsem si řekla, dám autorce ještě jednu šanci.
Ale knížka mě nějak nebavila. Příběh mi připadal, tak nějak chladný, nijak mě emočně nezasáhl a nebyla jsem vtažena do děje, nebyla jsem nijak napjatá a s klidem jsem knihu odkládala.
Vyšetřování mě připadalo, tak nějak bez šťávy, bez napětí, Kim je dost chladná a negativistická, tvrdá a mě nebyla nijak sympatická.
Co se týká závěru motiv mi připadal hodně slabý a celkem nevěrohodný. Pasáže z vězení mě taky nijak neoslovily.
Je pravda, že tím, že jsem nečetla předchozí díly mi unikal smysl vedlejšího příběhu.
Knížka není přímo hrozná, ale ujistila jsem se, že pro mě tato série není.

Reat
16.08.2018 2 z 5

Ach jo. Když vidím nadšení a hodnocení zdejších uživatelů, je mi jasné, že budu za osla, ale v duchu Jiráskovského: "Proti všem" prostě nemůžu jinak než to, že tohle mě nechytlo a nebavilo. Podotýkám, že si to tak trošku dávám za vinu i sám, neboť je to má první kniha od madam Marsonsové a přitom jsem byl upozorněn, že je tento díl provázaný s dřívějším autorčiným románem a nebral to v potaz, takže možná částečně i proto. Přímo se nabízí porovnání s R. Bryndzou....téměř totožný typ inspektorky, prostředí, situací i spisovatelského stylu, ale jak moc to oproti Bryndzovi kulhá!!! Je to studené, bez emocí, bez sympatií k jednotlivým postavám a vlastně i bez chuti se začíst, zakousnout, obracet stránky. Možná jsem zmlsaný peckami čtenými předtím, od Dána, Cobena a pod, ale prostě nyní u mě za podprůměr. Ovšem vyjadřuji jen svůj pohled a názor....

helcab
12.08.2018 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala a přišla s dalším velmi zamotaným případem. Pro mě každopádně velmi nečekané rozuzlení a za sebe mohu jen a jen doporučit.

Dela111
09.08.2018 5 z 5

Výborná série, jedna z nejlepších v současné době.
Autorka sestavila tým vyšetřovatelů, který se dobře doplňuje. Jejich šéfka Kim je silná osobnost, na první pohled působí jako taková drsňačka, ale přes zdánlivou tvrdost je citlivá. Dokáže obrovsky soucítit s oběťmi zločinů i s jejich pozůstalými.
V tomto díle vyšetřuje chladnokrevné vraždy, kde vrah nezanechává žádné stopy. Navíc se jí z vězení opět připomíná Alex - na první pohled okouzlující žena, ve skutečnosti mistryně přetvářky a hlavně nevyzpytatelná sociopatka.
Autorka slíbila 16 dílů, pokud bude psát dál stejně skvěle, tak ať jich zkusí napsat i víc... :-)

aja0661
08.08.2018 5 z 5