Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1551 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

PetraBery
15.10.2018 4 z 5

Další z případů inspektorky Kim a jejího týmu. Dobrá detektivní práce, návrat sociopatky Alex do děje a výborné vykreslení manipulace s lidmi. Série si drží vysokou úroveň, takže se těším na přečtení dalšího dílu.

Hella
14.10.2018 3 z 5

Angela Marsons rozhodně psát umí. A poutavě. Ale tenhle příběh mi narozdíl od všech předchozích nijak k srdci nepřirostl, velmi mi tam vadila všemocná Alex a její schopnosti zpoza mříží. Taky Kim byla zvláštně vykolejená a nepůsobilo to na mě věrohodně.

atevi4
11.10.2018 4 z 5

Pro mě jedna z nejlepších z řady. Dočteno jedním dechem.

Knižní střípky
10.10.2018 5 z 5

Já si opět nemohu stěžovat, tato série mě prostě baví a tento díl nebyl výjimkou. Kim mi přirostla k srdce. Je to drsná ženská s velkým srdcem a takové hrdinky mám moc ráda.

Alexxxka
10.10.2018 5 z 5

Další díl s přehnanou mrchou Alexandrou... Moc jsem se na něj těšila a opět jsem spokojená. Knížky od A.M. mě opravdu moc baví.

maxx
09.10.2018 5 z 5

Doporučuji

k.m.h
09.10.2018 5 z 5

Moje poslední Kim, dočtená před pár dny. Rozhodně nezklamala, ale ostatní se mi líbily více.

lenuskav
05.10.2018 5 z 5

zase neco neuveritelnyho. celou knížku sem opet prozivala v napeti. Těšim se na dalsi :)

Herča76
03.10.2018 5 z 5

Šla jsem po jistotě - napínavý děj, zajímavá zápletka, sympatická Kim (klidně bych ji brala za kámošku .-)) a hlavně napětí až do konce, protože až do konce nevíte, kdo je vrah. Všechno jsem v této knize našla a pro mě TOP autorka.

Jane417
03.10.2018 5 z 5

"Pokrevní pouta" jsou, za mě, zatím nejlepší knížkou ze série s inspektorkou detektivem Kim Stone! Proč? Kim znovu řeší vraždy. Řeší vraždy složité, kdy oběti spolu nemají nic společného, "jen" způsob, jakým byly zabity. Co mrtvé spojuje a existuje vůbec nějaké pojítko? Tak to se snaží detektivka se svým týmem zjistit. Detektivní zápletka je dobrá, já vraha absolutně neodhadla, ani náznakem! Konec je velmi napínavý a akční. Nenudíte se během celého čtení, ale na konci nemůžete přestat číst. Jenže je tady ještě jedna dějová linka... ta, která se táhne už z předchozích dílů, ale teď je jí věnováno asi nejvíce prostoru. Je to linka, která nám ukazuje soukromí Kim, její strachy a to, jak je poznamenaná z šíleného dětství. Doporučuji tuto sérii číst od prvního dílu, protože osud Kim se vypráví postupně a je dobré ho znát od začátku se všemi detaily. Ke všemu se také znovu setkáváme s psycholožkou Alex, která se objevuje už v Ďábelských hrách a na svoje působení v ději navazuje. Angela Marsons Alex vymyslela a napsala tak, že ji opravdu nesnáším a nedá se nazvat jinak, než je to hrozná svině! Omlouvám se za ten výraz, ale musela jsem to takto napsat, protože to prostě vystihuje povahu Alex... Musím přiznat, že tato část příběhů o osudu Kim a teď i Alex, mě v tomto díle opravdu hodně bavila. Tak, jak mi byla inspektorka v prvním díle nesympatická, tak teď ji mám opravdu ráda. Ve chvílích, kdy není v přímé konfrontaci s nějakým psychopatem nebo vrahem, tak mi místy připomíná Gracie Hartovou!

sramkovamichala
23.09.2018 5 z 5

Případy Kim jsou neskutečně čtivé! Opět přečteno jedním dechem!!

SilvieSisinka
23.09.2018 5 z 5

Máme tu další skvělou knihu od A.MARSONS.Stala za koupeni, za výborné čtení. Dávám 5 hvězdiček. Jsem velice ráda že má ještě určitě 11 knih napsat. Dává nám to po malých dávkách :-) Těším se na další várku :-)

perpe2a
22.09.2018 4 z 5

Já mám ráda Kim Stoneovou a líbí se mi celá série. Ani tato mě nezklamala, spíše naopak. Za mě rozhodně doporučuji.

zuziosi
18.09.2018 5 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl, kde byla až spousta náhod. Ale! 2 různé linky (vraždy + Alex), které by vydaly každá na jednu knihu, to by bylo mnohem lepší - linka s Alex pak byla najednou utnutá, jakože je všechno v pohodě a easy, což by v reálném životě nebylo.... Ale ať jen nekritizuji, tak kniha měla opět spád, krásně do sebe jednotlivé komponenty zapadaly a kdyby tam byla alespoň malá provázanost obou linek, bylo by to na 10/10

kyssling
16.09.2018 5 z 5

Opravdu nevím co bych tomu románu vytkl, snad jen, že by mohl být delší ... Několikavrstvý příběh, napětí, další podrobnosti o vztazích hlavních postav. Skvělé !(evidentně autorka před psaním nejprve tvoří pořádný příběh, nezbývá mě nežli povzdechnout nad Douglasem Prestonem a Lincolnem Childem ... :-( ).

Mandlevest
16.09.2018 4 z 5

Další příběh z této čtivě napsané detektivní série. Což o to, čte se to stále výborně, ale proč skoro celou knihu Kim netuší vůbec nic a několik stránek před koncem "cvak", vše je najednou jasné a rychle se to dořeší. No a potom zase ty děti! V této knize sice ubylo zneužívání, ale zase tam jsou a zase to není nic pěkného. Ale možná je to můj problém, prostě pocit, že jsem četla mnoho lepších detektivních příběhů, kterým nebyla dána taková reklama a tak mají menší čtenářskou základnu.

Kája_95
16.09.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Miluji připady s Kim Stoneovou. Další perfektní díl. Opět jsem nedokázala odhalit vraha, nechápu, jak to paní A. Marsons dělá. :) Tento příběh se točí okolo Kim, její matky a sociopatky doktorky Thorneové. Bála jsem se, že to bude stále to samé, ale co kniha, to snad ještě lepší příběh. Doufám, že bude brzy další díl přeložen do češtiny.

veveronka
15.09.2018 5 z 5

Výborná jako vždy,navazuje to na předchozí díl,a osobně bych Alex nikdy nechtěla potkat.Už se těším na další díl

harena
14.09.2018 4 z 5

Angela Marsons je výborná spisovatelka detektivek nebo spíš thrillerů. I její pátý díl série je napínavý a akční. Kim se stále snaží vyšetřit sérii vražd, ale co mě tady mnohem víc zaujalo, byla výborně vykreslená psychopatky Alex, kterou už známe z dřívějška. A s napětím čekám jestli Angela opravdu napíše slíbených 16 dílů.

Marosusu
13.09.2018 5 z 5

Milujem túto sériu a táto cast super ..mne sa páči aj dej s Alex :-) teším sa na ďalšie knihy od autorky :-)