Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1551 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

zdehan
21.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila jako všechny knihy co napsala napínavá až do konce.

esfinge
17.12.2018 3 z 5

Tak za mě průměr. Tak nějak mi přišlo přitažené za vlasy, že by mohla mít Alex takový vliv na dění ve věznici a mimo věznici. Víceméně jsem dočetla pouze z důvodu zvědavosti, kdo je vrahem. A to jsem tedy překvapená byla.

DominaCZ
14.12.2018 2 z 5

Éhm .. no jasně, citovečka, ale bohužel několikátý díl, takže jsem mnohé nechápala.
Do 3/4 to šlo, i když to bylo zaplácaný nepodstatnostma.
Pak se to ve finiši ale pokazilo a dorazil to konec o nakupování, protože "tak to přátelé dělají." Tečka, konec useknutý.
To mě zklamalo.
Takže prostě ve finále nic moc. Tuna zbytečností, dvakrát "náhled" do vrahovy mysli a flashbacky z dětství.
Vážně by bylo tak snadné přimět někoho k vraždění pomocí techniky zrcadlení a souhlasného přikyvování jakože "vcítění" ?? ...
Přehršel psychotechnik mě moc nebrala, nejsme v příručce pro studující psychouše na vejšce že ano.
Ač tam byly vraždy, nepřišly mi potíže tak nějak ... tak hrůzné a šokující.

Zajímavé bylo, že zde dětičky uvažovaly nesmírně dospěle.
Od pěti-šesti let uvažovaly o smrti a způsobu, jak zemřít, a to také odborně provedly.
Vážně má šestileťák znalosti, jak efektivně bodnout strýce tak, aby ihned zesnul ...?
No takže i kvůli obálce hvězdy dvě.

Princezna22
12.12.2018 4 z 5

Opět perfektní,čtivé a napínavé. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout! Velice pěkná kniha,už se těším na další díl.. :)))

Zdenas5
10.12.2018 5 z 5

Napínavý čtivý příběh. hlavní hrdinka je silná a velmi citlivá žena. Kniha se mi líbila mohu doporučit.

roman9276
10.12.2018 5 z 5

YES!! Zase naprosto boží díl. Objevuje se tady moje oblíbená záporačka a sociopatka Alex, která neuvěřitelně zase zamíchala všim možnym. Vyšetřování, který hezky pomalu gradovalo až na konci jsem čuměl jak péro z gauče. Mega skvělý a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Viviana-Mori
04.12.2018 5 z 5

Tentokrát jsem se vraha ani nenamáhala hádat. Prostě jsem se nechala unášet příběhem a čekala, co se z toho vyvine.
Alex je opravdu odpudivá mrcha, jen si nejsem jistá, jestli není místo sociopatky rovnou psychopatka. To je fuk, každopadáně doufám, že už ji v knize nikdy nebudu číst. :D
Kniha jako vždy dobře čtivá, v druhé půlce se děj správně rozjel a jelo to jak po másle. Knihy s Kim jsem si oblíbila a jestli autorka opravdu plánuje šestnáct dílů, tak si je rozhodně všechny přečtu.

MonikaK
04.12.2018 5 z 5

Tak jo, prvně nějak nevím, co napsat. Kniha se mi líbila, byla velmi čtivá, ale bohužel jsem četla všech 5 dílů po sobě a trochu mi začíná vadit onen počet bezcitných psychopatů a psychopatek v knize. Chápu, že zločin přitahuje tyto lidi, bohužel tím kniha trochu zklouzává k černobílosti a já opravdu doufala, že se to této sérii nestane, navíc si jsou pak trochu všechny příběhy velmi podobné. Je pak někdy snadné objevit vzorec toho, kdo je vrah, kdo je do toho zaplatený a kdo není. Musím uznat, že se mi ale vcelku líbilo, kdo byl vrahem a jeho důvody, protože to krásně ukázalo, jak iracionálně se takový člověk může chovat, přestože v detektivkách pracujeme s logikou. To bylo na knize velmi osvěžující, i když mě to v první chvíli spíše naštvalo. Moje problémy s knihou však nepramení ani tak se samotným dílem, ale spíše s tím, že jsem četla příliš mnoho knih od autorky v příliš krátkém čase. Pokud se tedy zkusím od toho oprosit, tak byla kniha velmi čtivá a napínavá, navíc se mi zde líbila linka s Alex a matkou Kim. Opravdu jsem napnutá čekala, jak tohle dopadne. Chtělo by to ale v dalších dílech méně psychopatů a více osobního, partnerského života Kim. Moc se těším na 6. knihu.

MíšaS.
30.11.2018 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale opět perfektní. Vraha jsem neodhalila, takže další hvězda navíc, kdyby to šlo :)

Lukana82
19.11.2018 5 z 5

Perfektní jako vždy!

Atak
11.11.2018 5 z 5

Moc se mi líbí jak vše postupuje k mé naprosté spokojenosti ;)

katka.oo
09.11.2018 5 z 5

Kim mám moc ráda a kniha super, ostatně tak jak všechny ostatní. Jen doufám, že Alex už v dalším pokračování nepotkám, tu fakt nemusím. Jinak doporučuji a těším se na další.

karantena
03.11.2018 4 z 5

Je až neuvěřitelné jak někdo dokáže manipulovat s lidmi.Kniha nepostrádá napětí a je čtivá.

Katulinka69
28.10.2018 5 z 5

Co napsat?? Už se nemůžu dočkat dalšího dílu,miluju Kim a její tým.

nicole1990
27.10.2018 5 z 5

Opět luxusní čtení a přečteno jedním dechem,četla jsem rychle tak jsem se někdy vracela v různých kapitolách. Opět Kim nezklamala. Opět hodně vracení do minulosti k její matce. A zase na scéně sociopatka Alex. A vrah teda hodně překvapil. Určitě doporučuji a dávám plný počet hvězd

nadenka13
25.10.2018

úžasná série doporučuji

PADA123
25.10.2018 5 z 5

Další strhující příběh Kim Stoneové. Autorka se knihou od knihy jen lepší a její příběhy jsou moc dobré Žádné hluché místa a hlavní hrdinka je velmi dobře popsaná. Už se těším na další díl.

monte
24.10.2018 5 z 5

Super čtení, napínavý děj. Hned se pouštím do další detektivky s Kim a jejím týmem.

lenka7679
22.10.2018 3 z 5

Tenhle díl byl pro mě přešlap, ke čtení jsem se musela nutit a celkově mi v něm vadil návrat k Alex. Těším se na další díl, určitě ho přečtu, ale budu se tiše modlit, aby to zajelo do starých Kiminých kolejí. Alex mi nesedla už v předchozím dílem, ale byla to změna od předešlých dílů, proto jsem přečetla a bylo to opravdu zajímavé a osvěžující. Bohužel návrat Alex, dle mého, knize neprospěl. Opravdu se mi špatně četla a dokonce jsem i přeskakovala, což nikdy nedělám, tady se to jinak nedalo.

ZuK1
19.10.2018 4 z 5

Kniha hned od prvních stran vtáhne do děje, je akční a napínavá a už jen zjištění, že mimo vyšetřovaného případu do hry znovu vstupuje i sociopatická Alex vzbuzuje oprávněné obavy ...
Určitě mohu doporučit a budu se těšit na další díl.