Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1565 1565

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

alexis818
16.07.2018 5 z 5

Super a zase super.Prostě tahle autorka fakt umí,je to PANÍ spisovatelka.Příběh ,jako vždy,čtivý,napínavý a svižný.Přečteno jedním dechem.Už se těším na další díl,snad se dočkáme brzy.

zuzana2599
16.07.2018 4 z 5

Detektivky s Kim Stoneovou mě baví. V tomto díle se Kim znovu setkává se svou protivnicí doktorkou Alex. Podle mě dostalo toto spojenectví s Alex v knize hodně prostoru a samotné vyšetřování vražd bylo trochu v úzadí. Jednoznačně se mi líbí víc díly bez Alex. Jinak to bylo bezva čtení !

Trustty
15.07.2018 5 z 5

Angela Marsonsová umí napsat čtivou detektivku. Od začátku až do samého konce napínavé. Snad nám brzy předhodí nějaké další vydařené dílo :)

aleza1
15.07.2018 5 z 5

Úžasná další kniha v sérii. Děj, postavy, rozuzlení, vše má vždy ten pravý šmrnc!

okeey
14.07.2018 5 z 5

Další skvělý příběh s Kim Stoneovou. Nebojím se říct, že tato série je jedna z nejlepších detektivních příběhů, co jsem kdy četla. Perfektní, skvělý úžasný! Nečetl/a jsi? CHYBA, věř mi.

BlankaTr
14.07.2018

Zase briliantní dílo, co příběh to poklad. Zase jsem nejedla a nespala dokud jsem to celé nepřečetla. Výborná PANÍ spisovatelka, už se těším na další příběh. :)

klokan.1905
13.07.2018 5 z 5

Pokrevní pouta...
Nevím, jak to Angela Marsons dělá, ale její knížky, to je prostě jedna pecka za druhou...
Chytit vraha, který nezanechává žádné stopy? Další složitý případ pro Kim Stoneovou a její tým... Vražda sociální pracovnice, která byla zabita přesným bodnutím do srdce... Pár dní poté další vražda - provedena stejným způsobem, avšak obětí je mladá narkomanka... Jak tyhle dva případy spolu souvisí? Najde Kim Stoneová spojení?
Do toho všeho se Kim Stoneové z vězení připomíná doktorka Alex Thorneová, kterou v minulosti dostala Kim do vězení, a která za mřížemi plánuje pomstu...
Pokrevní pouta... Mě Angela Marsons připoutala ke svým knížkám... Jsou jedním slovem - skvělé... Potěšující je, že autorka slíbila šestnáct dílů této série... Já už se teď nesmírně těším na šesté pokračování...
Není nad čím váhat, u mě zcela jasných 5*...

amladar
11.07.2018 5 z 5

Vynikající, vynikající. Přečteno jedním dechem, z celé dosavadní série s inspektorkou Kim nejlepší. Perfektní zápletka, no prostě milovníci detektivek to si musíte přečíst.

ferda16
11.07.2018 5 z 5

Další úžasný a napínavý příběh. Kim a její tým je skvělý. Jen se bojím, co bude příště. V tomto díle se toho hodně uzavřelo....Ale věřím, že přijdou další skvělé díly a už se na ně těším. Jen by mohla psát rychleji. Knížka se čte jedním dechem a pak se musí jen čekat :-)

Peslik
09.07.2018 5 z 5

Tak moc jsem se těšila, až jsem se dočkala a vrhla se na čtení, opět není co vytknout, snad jen to opětovné náhlé prozření. Prostě Kim mě baví a zda má na vše patent a věšteckou kouli je mi asi fuk a s očekáváním budu tajně doufat, že bude ještě nějaké příště.
Za mě doporučuji.

georginaa
08.07.2018 5 z 5

Jak všichni píšete.....Angela je skvělá, takže budeme netrpělivě očekávat další díly této autorky, docela bych i chtěla, aby Kim konečně našla taky trochu toho štěstíčka v nějakém vztahu a připustila si někoho k tělu. Byl by to sice boj, ale asi by to stálo za to, nemyslíte?

Michaela91
08.07.2018 5 z 5

Nutně potřebuji další díl. Opět skvělé, napínaví a čtivé. Miluji Kim jako detektivku je to asi moje nejoblíbenější knižní postava současnosti. Už aby byl další díl.

ddkk
08.07.2018 5 z 5

Bravo, Kim, bravo, Angelo! Další povedený kousek hodný času vašich čtenářů. Mně se díky Pokrevním poutům zase podařilo přijít na chuť radosti ze čtení a zábavě, kterou mi skýtá. Líbí se mi vynalézavost , nápaditost a přitom i přehlednost a logičnost příběhů Kim Stone. Knižní klub dává této sérii i pohodlný formát, který se dobře čte...Za mne plný počet a doporučuji :-)

Anne123
07.07.2018 5 z 5

Kim je prostě sázka na jistotu. Hned jsem věděla, že knihu si oblíbím, jak všechny z téhle série. Úžasné čtení s úžasnou hlavní hrdinkou. Doufám, že v češtině vyjdou i další díly a já nebudu dlouho čekat na svou dávku.

Ajuszka
06.07.2018 5 z 5

To tady mam psat porad dokola to stejne??Angela Marsons proste vali a ja se ani u jedne knihy nenudila.Dokonale psychologicke intriky me nenechavaly chladnou,clovek az zasne. Za me je 5* sakra malo a doufam,ze si spisovatelka pohne a dalsi dil tu bude co nevidet!

Azmodan
06.07.2018 5 z 5

Kniha "Ďábelské hry" měla sice geniální nápad, ale velmi spackané provedení. Vůbec se mi nelíbila a ani dnes nenacházím důvod, proč ji někomu doporučit k přečtení.
Kniha "Pokrevní pouta" (a nebo pro mě "Ďábleské hry 2") se k tématu manipulace s lidmi a psychologii jejich chování vrací. Tentokrát to ale autorka vzala za správný konec a vytvořila geniální dílo! Příběh je propracovaný, napínavý a i ta manipulace působí cíleně (a ne náhodně jako "v prnvím dílu"). Prostě něco, co se čte samo, nutí vás to číst a nepustí vás to dokud to nedočtete! Zvědavost vám nedovolí knihu odložit.
Navíc já osobně z této knihy cítím jistou celistvost, něco, co mi u jiných knih chybělo. Byť byli zajímavé člověk po jejich dočtení cítil, že tomu něco chybí, byť něco prakticky neuchopitelného a těžko definovatelného.
Tato kniha se autorce velmi povedla! Těším se na další díl.

Denisa153
04.07.2018 5 z 5

Výborná kniha jako vždy... Kim nikdy nezklame.

petrarka72
03.07.2018 4 z 5

Opět výborně napsáno. A dvou věcí si obzvláště cením: důrazu na fakt, že i sebelepší vrchní vyšetřovatel je součástí týmu - a jisté britské klasičnosti v řešení (pachatel by u Agathy Christie působil jako klišé - tady je to překvapení a v kontextu kupodivu nezavání směšností).

FillaSFC
01.07.2018 4 z 5

Knihy s Kim prostě žeru. Zápletka jako vždy výborná, příběh poutavý a přečtený jedním dechem. Oceňuji, že se autorka nepouští do zdlouhavých popisů prostředí, ale dbá spíše na vykreslování charakteru jednotlivých hlavních postav, o kterých se tak v každém díle dozvídáme něco nového.

Jediné, co jsem vytýkal minulým dílům, bylo vždy to náhlé prozření, které přijde i zde. Skutečně – při větě "A najednou věděla, kdo byl vrah" by mi nejspíše, pokud bych před týdnem neprohrál sázku a nemusel jít dohola, vstaly vlasy hrůzou. Už zase! Opět totiž vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že vraždil ten, kdo vraždil, ale Kim to opět zničehonic věděla. A přitom by stačilo tuhle krátkou pasáž, v níž z ní autorka udělala vědmu, vynechat, jelikož vrah se následně sám zjevil a byl přistižen.

I díky tomu mě to tentokrát tak nenaštvalo, hvězdu za závěr tentokrát poprvé nestrhávám. Na druhou stranu – ačkoliv jsou Pokrevní pouta výborná, o nejlepší díl série nejde. Tudíž si pátou hvězdu pošetřím na příště, třeba už to Angela vybrousí k dokonalosti. :-) Už teď se nemůžu dočkat.

111moni
27.06.2018 5 z 5

Přečetla jsem první stránky a říkala si, tak to ne, jak je možné, že Alex má zase takovou moc a přiznávám, začala jsme se o Kim docela bát, manipulátoři jsou skvělí v tom, co dělají a pokud je k tomu sociopat, no..Do toho vraždy a vztahy a najednou velké finále a buch, konec a opona jde dolů a pak zase nahoru,aby Kim kráčela středem.Výborně poskládaný příběh,který má švih a jiskru.