Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes

Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19387/ctyri-po-pulnoci-ii-policajt-z-knihovny-slunecni-pes-19387.jpg 4 718 74

Čtyři po půlnoci série

< 2. díl

Povídky a novely série

4. díl

Tento svazek je druhou částí knihy Čtyři po půlnoci, která u nás vyšla rozděleně. Obsahuje novely Policajt z knihovny a Sluneční pes. Policajt z knihovny je příběhem Sama Peeblese, realitního a pojišťovacího agenta, který si kvůli projevu v rotariánském klubu vypůjčí k knihovny v Junction City dvě knihy. Ale knihovnice je zlý přízrak a když Sam knihy včas nevrátí, pošle na něho knihovního policajta... Závěrečný souboj dobra se zlem je přesně ve stylu Stephena Kinga v té nejlepší formě. Kevin Delevan, hlavní hrdina novely Sluneční pes, dostane k patnáctým narozeninám vytoužený dárek - polaroid Sun 660. Jaké je ale jeho překvapení, když polaroid fotografuje stále stejný snímek - obrázek ošklivého psa. Překvapení se ale brzy začne měnit v děs, když s ukáže, že snímky nejsou až tak úplně stejné. Pes se totiž neustále přibližuje...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Four Past Midnight , 1990

Blekí
16.11.2013 4 z 5

Už mi docházejí nápady, co psát ke Kingovým knihám. King je prostě pan spisovatel. Miluju to, jak jsou jeho obyčejné, lidské, naprosto uvěřitelné. Mnohem víc tam jde o příběh, postavy jsou vedlejší. A ten příběh za to potom stojí.

Tuffy
31.07.2013 4 z 5

Policajt z knihovny se mi velmi líbil. Byl to čtivý, poutavý příběh, který mě nenudil. Naopak ze Slunečního psa jsem už takový dojem neměla. Děj se docela táhl a jak už tu bylo zmíněno přede mnou - až moc dlouhé popisy. Když jsem se tím ale prokousala, musím vyzdvihnout konec, který sice nebyl úplně až tak nečekaný, ale trochu pozvedl můj celkový názor na tuto povídku.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Nemohu se vyhnout srovnání s knihou předešlou, kde mě nadchly oba příběhy. Tady jsem měla z Policajta i ze Slunečního psa dost zvláštní pocity. Povídky nejsou špatné, jsou výborně napsány, ale chybí mi u nich to mrazení v zádech, které King tak moc dobře umí.
Více se mi líbil Sluneční pes, který se kousek po kousku chystá opustit své vězení na fotografii a rozhodně to není milý pouliční voříšek...

reykjavik
01.04.2013 4 z 5

K Policajtu z Knihovny: Výborný příběh, zasazený do pochmurného městečka, které má ještě pochmurnější knihovnu. Děj se nijak netáhl, nenudil, ba naopak, bylo to tak napínavé, že jsem se od ní nemohl odtrhnout. Knihu jsem četl spíš v pozdní večerní dobu a doporučoval bych to každému, protože v slunečné dopoledne by to vůbec nemělo tu mrazivou atmosféru.

K Slunečnímu psovi: Už to nebylo ono. Ne, že by mě to nebavilo, ale ty popisy částí fotoaparátu a vysvětlování jak se fotografuje mi připomínalo spíš jakéhosi strašidelného průvodce. Navíc jsem vůbec nepochopil, co chtěl autor říct tím tajemným slunečním psem. Ale abych jen nekritizoval, plusem příběhu byly dobře vyjádřené lidské pouta a vztahy k nadpřirozenu.

Takže za první příběh 5 hvězdiček za druhý 3 hvězdičky - 5+3 = 8 a 8:2 = 4 hvězdičky.

doktorking
11.01.2013 4 z 5

Tahle knížka dvou novel už je o poznání lepší než její kolegyně.Také celkově ze všech čtyř novel obsahuje tahle ,,pulka"nejlebší novelu a tím je pro mě POLICAJT Z KNIHOVNY která je dokonale Kingovská a co se týče SLUNEČNÍHO PSA aneb pokračování Nezbytných věcí,myslím že zde bylo vytěženo z minima maximum.Dávám ČTYŘI PLUS.

MM_Master
26.10.2012 5 z 5

"Políbím tě, holka, a obejmu tě, udělám s tebou všechno to, co jsem ti slíbil v hodině púlnoční." /Wilson Pickett/

Ikkju
24.10.2012 5 z 5

Dobré. Ale ten divný až osudový pocit z pozdě odevzdaných knih je horší než strach z medůzovitých knihovnic x)

fear
21.10.2012 5 z 5

V podstatě jsem od týhle knihy nic moc neočekávala, ale byla to první Kingovka na kterou jsem v knihovně hned u vchodu narazila,tak jsem si ji vzala a musim říct, že jsem opravdu mile překvapena.Super povídky !Hlavně Sluneční pes mě dostal.

Sysie von Kopri
22.04.2012 3 z 5

První povídka mě zaujala trochu víc, ale na druhou stranu teď asi hodně dlouho nevezmu do ruky foťák..

Calwen306
16.03.2012 4 z 5

Úroveň príbeho vysoká, kniha zaujala, ale určite by som to neradila medzi Kingove najlepšie kúsky. Prvý príbeh ma zaujal o čosi viac ako ten druhý, Policajta z knihovny preto doporučujem prečítať.

PanKérka
22.01.2012 5 z 5

Myslím, že první díl se mi líbil o kousíček víc, ale nemohu říct, že tohle by nebylo taky úžasné. Obě povídky se mi líbily.

WhiteWixin
29.03.2011 4 z 5

Policajt z knihovny byla dobrá povídka, ovšem Sluneční pes mě zaujal mnohem víc. Trochu to umocňoval fakt, že jsem v té době dostala plakát, na kterém byl jdoucí leopard. Každou noc jsem kontrolovala, jestli se náhodou nepohnul a nechystá se vyskočit :)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Zaujalo mne obojí. Bát se jít do knihovny, která je úplně normální, ale někdy taky ne? Bát vzít do ruky foťák? Tak to zkuste!

Jíťa
30.11.-0001 4 z 5

Policajt z knihovny mě až tak nezaujal, ale Sluneční pes je supr, hu, ještě teď se děsím foťáků, brr