Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes

Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pes https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19387/ctyri-po-pulnoci-ii-policajt-z-knihovny-slunecni-pes-19387.jpg 4 718 74

Čtyři po půlnoci série

< 2. díl

Povídky a novely série

4. díl

Tento svazek je druhou částí knihy Čtyři po půlnoci, která u nás vyšla rozděleně. Obsahuje novely Policajt z knihovny a Sluneční pes. Policajt z knihovny je příběhem Sama Peeblese, realitního a pojišťovacího agenta, který si kvůli projevu v rotariánském klubu vypůjčí k knihovny v Junction City dvě knihy. Ale knihovnice je zlý přízrak a když Sam knihy včas nevrátí, pošle na něho knihovního policajta... Závěrečný souboj dobra se zlem je přesně ve stylu Stephena Kinga v té nejlepší formě. Kevin Delevan, hlavní hrdina novely Sluneční pes, dostane k patnáctým narozeninám vytoužený dárek - polaroid Sun 660. Jaké je ale jeho překvapení, když polaroid fotografuje stále stejný snímek - obrázek ošklivého psa. Překvapení se ale brzy začne měnit v děs, když s ukáže, že snímky nejsou až tak úplně stejné. Pes se totiž neustále přibližuje...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Four Past Midnight , 1990

evickakyticka
01.11.2017 4 z 5

Druhá část knihy Čtyři po půlnoci se líbila. Nejdřív jsem četla Slunečního psa, který byl kratší a nebylo to špatné, vrátilo mě to vzpomínkami na knihu Nezbytné věci. Druhou povídku, tedy Policajta z knihovny jsem si užila. Co může být strašidelnější než knihovna s šílenou knihovnicí a k tomu ty její pohádky pro děti. Zlatovláska a tři medvědi neměla chybu. Konec už v takovém Kingovském stylu - ale už jsem si zvykla.

missana
17.08.2017 4 z 5

Povídky jsem četla kdysi hodně dávno, v prvním vydání. Trochu mě zklamalo, že se od té doby (v novém vydání) aspoň trochu neaktualizoval překlad. Jinak příjemné vzpomínání na starého dobrého Kinga a hodiny v knihovně... :)

barlow
16.08.2017 4 z 5

Obě povídky jsou vcelku povedené, Policajt mírně lepší, ale nevím proč ve druhém vydání neupravila Beta překlad a foťák je tam stále přeložena jako kamera. Opravdu to při čtení ruší. Škoda.

Charmedka
13.08.2017 4 z 5

Policajt z knihovny si zaslouží plný počet hvězdiček, vážně se mi moc líbil. Naopak Sluneční pes je spíše průměr. Ve výsledku je ale tahle druhá část Čtyř po půlnoci určitě čtivější než část první.

Stidave
07.08.2017 4 z 5

Sluneční pes byl naprosto dokonalej! Pomaličku se to blíží a blíží.... Policajt byl bohužel naprosto nudnej.

MartinSt
13.07.2017 4 z 5

Policajt z knihovny bavil, i když tenhle typ čtení zrovna nemusím. Pes za mě určitě lepší, napínavý až do závěru, jako vždy :D

Shimy
18.10.2016 3 z 5

Trochu slabší knížka, než jsem u Kinga zvyklá, ale to neznamená, že špatná. Policajt z knihovny byl někdy až zbytečně zdlouhavý, ale i tak napínavý. Sluneční pes by mohl být podle mě taky o mnoho kratší, ale taky se mi svým způsobem líbil.

danny_21
30.05.2016 3 z 5

Druhá polovina novel Po půlnoci slabší než první polovina, zejména Policajt z knihovny mě nijak nenadchnul, podobný námět dětského strachu a jeho čerpání pro zrůdné entity už tu byl několikrát. Sluneční pes je o chloupek lepší, některým hláškách Táty Merrila/Kinga jsem se ze srdce zasmál, nicméně zakončení tohoto příběhu není z těch nejpovedenějších. Z těch všech povídkovo/novelových souborů, co jsem četl, jsou tyto 2 Mistrovy nejslabší - s přivřenýma očima - 50 %

Klacekzlesa
06.04.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila.. Ztracený čas to rozhodně nebyl.

marek6463
23.03.2016 3 z 5

Průměr - stejně jako první část knihy.

MikySkjaera
11.08.2015 5 z 5

Sluneční pes nebyl špatný, ale kdyby chtěl autor věnovat všechny stránky knihy jen Policajtovi z knihovny, nezlobil bych se. "Policajt" byl výborný nápad a napínavý příběh, který by si zasloužil být skutečnou knihou, nejen povídkou.

Philoun
11.05.2015 4 z 5

Policajt z knihovny se mi líbíl o něco více než Sluneční pes, ale jinak Kingův průměr, nic extrémně zajímavého ani nudného.

kristyna3688
05.05.2015 4 z 5

Bylo to...mrazivé...každý příběh jiným způsobem...

Terva
29.04.2015 4 z 5

Dvě velmi vyrovnané povídky, které by možná někdo mohl i natočit.

thesilentman
04.04.2015 5 z 5

Jestli se vám líbil Sluneční pes, zkuste taky povídku Mezzotinta od Montagua Rhodese Jamese. :-)

Skip
04.01.2015 2 z 5

Kniha obsahuje dvě novely. Policajt z knihovny má sice docela dobrou atmosféru, ale to je tak všechno. Zápletka vychází z toho, že se cosi, jakási podivná bytost, živí strachem malých dětí. No a když jedno takové dospěje a má ve své duševní výbavě jeden potlačený hrůzný zážitek z dětství, pak je ideálním kandidátem na to, aby se ona bytost mohla zase zhmotnit v lidské podobě. Zní to jako fantasmagorie? Ona to v podstatě je, ale King to umí napsat tak, že je to pro určitý okruh čtenářů zajímavé a ještě mu to slušně vydělává, za což klobouk dolů.
Druhá novela Sluneční pes je zas o tom, jak se „zblázní“ jeden polaroid a skrz něj se určitým způsobem dere z jiného světa do toho našeho velké a zabijácké zlo. Víc se o tom ve zkratce asi říct nedá. Není to úplně blbé, ale k nějakým skvostům literatury to rozhodně nepatří. A o to Kingovi ani nejde. Prostě jen chrlí na papír horory nebo mysteriózní příběhy a ono mu to nějak funguje.

Liana
24.11.2014 4 z 5

Dvojka je podľa mňa o niečo slabšia ako bola jednotka. Záhadný pes (Sun Dog) bol najslabší zo všetkých 4 príbehov. Policajt z knižnice to ale vyvážil, ten bol super a tak dávam celkovo 4 hviezdy. Čo dodať, niežeby som niekedy meškala s vracaním kníh do knižnice, ale po poslednom príbehu ich určite vždy vrátim načas :-))

ForiCZ
26.08.2014 3 z 5

Slabší než první díl, ale pořád dost dobrý King, který stojí za přečtení. Policajt z knihovny se mi líbil tedy o něco víc než Sluneční pes, ale myslím si, že obě ty povídky ve mně zanechali něco, co ve mně King zanechává běžně – asociace na běžné věci, které člověku připomenou popsané drobnosti. Ať už polární záři z časožroutů nebo plakát s červenou karkulkou.

bukiet
14.02.2014 5 z 5

Kniha rozdělená do dvou svazků. Kniha rozdělující Kingovy čtenáře na dva tábory. Podle toho, zda máte raději Kinga psychologicky hororového, nebo metafyzicky hororového. Těm prvním se bude asi více líbit první svazek s kingovsky nezvyklým SF příběhem, ve kterém je strašidelnější jeden magor se svou jedinou pravdou než titulní příšeráci a psychologická studie o rozpadu osobnosti, která až příliš připomíná román Temná půle. Těm druhým a mezi ně se hrdě počítám, více vyhovuje pocit tajemna a strachu z věcí nepoznaných a nejsoucích z tohoto světa, ať už se jedná o strašidlo z knihovny, či z paralelního polaroidového vesmíru. King má samozřejmě ještě třetí formu, hororově epickou, kam patří cyklus Temná věž.

popomala
26.12.2013 5 z 5

Jedna z mých prvních přečtených kingovek a rovnou takový nářez! King se opět vyžívá v líčení obyčejných lidí v neobyčejných situacích. Krásné dílo.