Černočerná tma

Černočerná tma https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/mid_cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4 1611 295

Povídky a novely série

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Full Dark, No Stars , 2010

Mikik
21.09.2021 5 z 5

Jedná z nejlepších povídkových knih. Povídky byly místy pořádně brutální, šokující a napínavé. Přesně jak jsem u Kinga zvyklá. Velký řidič mě bude pronásledovat ještě hodně dlouho. Mrazí mě z toho, co má pan spisovatel v hlavě a na hrotu pera...

DK_Ronie
26.08.2021 5 z 5

Poslední rok jsem Kingovi docela podlehl a přečetl několik knih. Toto byly moje první povídky. Rozhodně nezklamaly. Velmi záživné a napínavé. Často člověk i cítil, jak autor musel naprosto přesně vystihnout některé pocity postav (např. u Velkého řidiče). Nejslabší za mě asi Prodlužování času. Zajímavá myšlenka, nečetlo se špatně, ale přišlo mi to jako by nevytěžený potenciál. Dobré manželství za mě asi nejlepší.

Petulla72
16.08.2021 5 z 5

Když sáhnu po jakékoliv knize Kinga, tak vím, že nebudu zklamaná. Nicméně, jeho povídky jsou prostě něco neskutečného.
U všech čtyřech povídek jsem měla husí kůži, každá byla dokonalá a strašidelná jiným způsobem, řekla bych, že každá svým způsobem popisuje temné zákoutí lidské mysli či povah.
Moje nejoblíbenější? Nedokážu přesně určit, která z nich mě dostala nejvíce, jelikož každá mi nahnala strach jiným způsobem, Touha po majetku, ten pocit "co z toho budu mít já" a potřeba zadostiučinění. Vypůjčení si času od někoho jiného. Fakt, že s někým žijete takovou dobu a vlastně ho ani neznáte.

LuckaLO
31.07.2021 5 z 5

Za mě nejlepší povídková kniha od Kinga. Četla jsem ji už několikrát a určitě si ji někdy přečtu znovu.

MilanCFC
05.06.2021 4 z 5

Prakticky všechny čtyři povídky začaly výborně a tím napětím dokázaly pořádně vtáhnout do děje. Jenže bohužel, na můj vkus si tu vysokou laťku udržely až do konce jen příběhy dva, a to ještě stěží. Což je hrozná škoda vzhledem k těm prvním stránkám těch dalších dvou povídek. Jsem ale jinak rád za takovou tu reálnou hrozbu v této knize, že se to opravdu (bohužel) může stát. Můj osobní vítěz je ta poslední o manželství, ale kdyby vypadala poslední třetina jinak, byl by to jednoznačně Velký řidič.

klarkys
12.05.2021 4 z 5

1922 byla strašně brutální i na mě. Vím stoprocentně, že ten hnus si už nikdy nechci přečíst znova. Zbytek knížky byl ten King jak ho známe a máme rádi :-)

TaNya_
08.04.2021

Všechny čtyři stály za to. Klasický King, kvalita zde zaručena. Morbidní je každá, ale kupodivu mi nejzajímavější přišla Fair Extensions, taková se špetkou Gaimana.

KnihoSny
05.04.2021 5 z 5

Miluju ty povídky sice první mě moc nezaujala ale zbytek už byl super napínavé az do konce doporučuju♥️

Auguri
05.02.2021 5 z 5

Moc hezké a napínavé.

Andrée
26.01.2021 5 z 5

Dodnes mě z téhle sbírky povídek mrazí.
Nejsilnější zážitek je jednoznačně povídka 1922.

Roseblood
08.01.2021 5 z 5

Povídky mě moc bavily. Přečtené na jeden zátah, mohu doporučit.

Hodnocení: 5/5*

Radkas87
03.01.2021 5 z 5

Tahle sbirka povidek se mi moc libila. Ukazuje nejtemnejsich zakouti lidske mysli. Nejsem schopna na tuhle knizku prestat myslet. Vazne skvele napsane.

Django
27.12.2020 5 z 5

Přečteno takřka jedním dechem a opět naprostá spokojenost. Povídky jsou vyvážené, žádná není vyloženě špatná. Za mě naprosto nejlepší hned ta první, na druhém místě Velký řidič. Vyprávění nenechá člověka oddechnout, dokud není na konci povídky a opravdu mě mrzelo, když jsem si četl závěrečnou řeč a záviděl svému minulému já, že měl tuto sbírku teprve před sebou.

Limetkasknihou
09.10.2020 5 z 5

Černočerná tma mě velmi bavila,sice ta první povídka mě moc nebavila ale od druhé jsem se nemohla odtrhnout:) konce mě dost překvapily ale dali se očekavat:)

Maki21
04.10.2020 5 z 5

Opět výborná kniha od mistra hororů. U povídky 1922 jsem se opravdu bála. Stephen King je mistrem detailů a pokud jste strašpytel jako já tak se vám o těch detailech v noci zdá :D. Kniha mě přesvědčila že i když mám vždy husí kůži u Kingových knih určitě si přečtu i další.

lucina6497
02.10.2020

Co napsat! Opět BRAVO! U velkého řidiče a 1922 jsem měla husí kůži a to prostě chceš! :-)

Tina.orl
19.09.2020 4 z 5

Moje teprve druhá kniha od Kinga a můžu říct, že čtení to bylo teda zajímavé. O čem teda svědčí i to, že jsem si říkala, že musím příběh dočíst, abych věděla, jak to dopadne. ALE nebyla to kniha, u které mi bylo smutno, když jsem na ni neměla čas, takže asi tak.

Každopádně, příběhy jsou zajímavé, čtivé a strašidelné. Obzvlášť, když se člověk zamyslí nad tím, že třeba takový Velký řidič nebo BD nebo jiný záporák z knihy, by mohl být Pepa z vedlejšího vchodu, ulice, vesnice. V každém z nás se skrývá cizinec...

MichelleKing
16.08.2020 5 z 5

Miluji první příšerný příběh - „1922“ - a návrh, že chamtivost a krutost se vždy vracejí, aby vás pronásledovaly. Doslova. Zbytek byl taky děsivý, i když jsem si užívala zastřašující téma zkoumání temnoty, která se skrývá pod povrchem každého.

Jsem ráda, že jsem se nakonec v autorském doslovu chytla Kinga za ruku, aby mě odvedl zpátky na denní světlo z těch příšerně mrazivých temnot.
Otázka ale zní: Kolik z vás se nechalo strhnout tam dolů - do pekla???

hanakk
09.07.2020 5 z 5

Výborná povídková kniha. Bavili mě všechny příběhy, nejslabší povídka pro mě byla Prodlužování času. Z povídky Velký řidič mi opravdu šel mráz po zádech. Knihu bych doporučila, je v ní krásně vykresleno lidské zlo.

Greenfingers
07.07.2020 4 z 5

Že čtyř povídek výběru se mi nejvíce líbila ta "řidičská", ale i ostatní měly svou kvalitu.