Černočerná tma

Černočerná tma https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/mid_cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4 1612 295

Povídky a novely série

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Full Dark, No Stars , 2010

achilles
18.08.2015 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostal k povídkám a trefil jsem do toho nejlepšího. Měl jsem spíše dojem, že čtu další se skvělých hororových románů Stephena. Paráda. U mě nejlepší první a poslední, ale všechny zasluhují 5*.

Sorokin
16.08.2015 5 z 5

Jo jo,je to fajn si užívat Kinga dokud ještě čichám k fialkám shora.

Ebola
11.08.2015 4 z 5

Velice dobrá kniha, která se čte sama, bavilo mě si vše představovat..sžít se s příběhem není problém. Nejlepší na tom je, mít čtyři různé, ale stejně kvalitně napsané příběhy.

Edit
10.08.2015 5 z 5

První kniha, která mě donutila se nad příběhem zamyslet a vžít se do něj na 100% (co bych dělala já?) Možná to bylo momentální situací, nicméně to byl silný zážitek.
Velice dobře se četla. Doporučuji "na oddech" od dlouhých příběhů.

ovpana
12.06.2015 3 z 5

Moc zajímavá kniha,hezky se čte

zuzana13
19.04.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Strašidelná.
Ještě si jí někdy přečtu.Doporučuji.

Terva
19.04.2015 5 z 5

Soubor čtyř povídek pod taktovkou Stephena Kinga je velmi čtivá záležitost.
Doporučuji.
Zde názvy příběhů a několik citátů:

Povídka první: 1922

Zákon stojí na té straně, která ho platí.

Povídka druhá: Velký řidič

.....ležela mu schlíple v náručí, cítila se jako dívka v hororu,
kterou odnáší pryč Jason nebo Michael nebo Freddy nebo kdo ví kdo,
protože všichni ostatní už jsou povražděni.

Povídka třetí: Prodlužování času

Letadlo, v němž seděli dva členové rockové skupiny Blink-182, se zřítilo. Špatná zpráva zněla, že zahynuli čtyři lidé. Dobrá zpráva byla, že rockeři pro změnu přežili.... i když jeden z nich zemřel zanedlouho.

Povídka čtvrtá: Dobré manželství

Člověk nedokáže vypnout lásku.......

danka13
11.04.2015 5 z 5

Všechny příběhy jsou zajímavé, přečetla jsi ji jedním dechem, jak se říká. Těším se na další.

melonka

Všechny příběhy skvělé !

Tinoušek

Výborná kniha, jako ostatně všechny od Kinga :D

Veronty
26.03.2015 5 z 5

Kam se hrabou knihy s nadpřirozenem, tohle nahání hrůzu!

Looka2
24.03.2015 3 z 5

50% Bohužel jsem zjistil, že jsem z Kinga už asi vyrostl. Sice se to čte jak po másle, ale v hlavě toho po dočtení moc nezbude. Čtyři nepříliš nápadité povídky vyvařené už po x-té.

Smart.ik
17.03.2015 4 z 5

Toto je třetí kniha respektive sbírka několika povídek Kingovy tvorby, které jsem od tohoto autora přečetl. Ze začátku jsem jeho tvorbě nemohl přijít na chuť, ale touto knihou mě přesvědčil, a jeho díla budu vyhledávat dál a nejspíš se na nějaký čas zastavím jen u Stephenových knih. Všechny povídky v této knize jsou dobré, ale povídky 1922 a Dobré manželství jsou velmi povedené.

KateBeckett
20.01.2015 5 z 5

Moje první kniha od Mr. Kinga a super. Zhltla jsem jí za dva večery. Mohu doporučit.

martunka
14.01.2015 5 z 5

Tak tahle kniha povídek se mi moc líbí. Musím říct, že povídky moc často nečtu, ale tyhle jsou skvělé.

TessaJean
24.12.2014 5 z 5

Tato kniha je celkově úžasná. Letos jsem si jí půjčila z knihovny už podruhé a znovu jsem ji dychtivě přečetla za pár dnů.:) Nejvíce mě asi oslovila povídka Dobré manželství.

Bagriela
24.12.2014 4 z 5

Nejvíce mě zaujala povídka Dobré manželství, nejméně Prodlužování času. To se mi totiž zdálo nějakým způsobem odbyté, nic mi to neřeklo, nedalo. Byla i hodně krátká, ale já byla vlastně ráda, že už skončila.

Dávám tedy čtyři hvězdičky, zbylé povídky mě nadchly a pohltily natolik, že mi bylo líto, když jsem dočítala poslední slova.

K této knize se určitě ještě někdy vrátím.

eraserhead
14.12.2014 2 z 5

Se souvislým a pravidelným čtením Stephena Kinga jsem skončil někde roku 2004, když jsem zhnuseně dočetl čtvrtou část Temné věže. Od té doby jsem četl jen dvě jeho knihy, obě povídkové a z obou jsem dost zklamán (ač ta jedna - Po setmění - obsahuje jednu z jeho nejleších povídek). A Černočerná tma je ta druhá, která mě opět jen podpořila v obavách sahat po jeho současných knihách. Ano, King je grafoman, ale byly doby, kdy to dokázal kočírovat a tahat čtenáře za fusekli tak, že mu to nevadilo a bylo mu to jedno. Tahle kniha měla mít alespoň o sto stran méně. 1922 je sice fajn retro, ale prostě tomu něco chybí. Něco, co by mě po přečteníé nenutilo si povzdechnout: "To je jako všechno?". Velký řicič hrozně, ale opravdu hrozně, trpí Kingovým grafomanstvím. Místy to bylo až nepříjemné číst, jak se to nikam nehýbalo a babralo se to v nepodstatných a nedůležitých věcech. Absolutně nejhorší věc z knihy a jedna z nejhorších Kingových věcí vůbec. Prodlužování času mě docela chytlo, ale zklamalo na konci. Čekal jsem nějaký závěr, ne prosté nic. Nejlépe tak asi vychází Dobré manželství. I když, asi o něčem svědčí to, že mě z celé knihy nejvíce bavil doslov. Je to docela smutné. Po Holčičce, která měla ráda Toma Gordona druhá Kingova nejnudnější, nejnezáživnější a nejzbytečnější věc, co jsem měl v ruce.

Manyna
04.12.2014 5 z 5

První a poslední povídka byly superskvělé, navíc pokud je porovnám, jedná se 2x o vraždu manžela/ky, ovšem z různých popudů a s odlišnými dopady...Zrovna tak povídka druhá o znásilnění se povedla a dovedu si představit, že stát se to mně, uvažovala bych asi stejně jako hrdinka, otázkou je však proveditelnost. Prodlužování času bylo takové hodně sci-fi, ale dejme tomu, nejslabší článek knihy. Ps. Znáte dobře člověka, za kterého jste provdaná?

dennie3
01.12.2014 4 z 5

Další čtyři skvělé a čtivé povídky. Za mě je rozhodně nejlepší ta čtvrtá.. :)