Černočerná tma

Černočerná tma https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/mid_cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4 1611 295

Povídky a novely série

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel...... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Full Dark, No Stars , 2010

Milinka
30.11.2014 5 z 5

Dokonalé! Jedna povídka lepší než druhá!

kiki11
15.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha, nejlepší byly asi povídky 1922 a Dobré manželství.

Irika
13.11.2014

Nějak mě ty Kingovy povídky úplně neberou, i když tahle sbírka patří určitě k těm napínavějším a úvodní povídka byla víc než dobrá. Ale všechny jsem nepřečetla, víc mě nalákaly autorovy romány.

vysypanel
07.11.2014 5 z 5

Výborné, nic jiného jsem ani nečekal. Nejlepší asi poslední povídka :-)

vercaambrosova
21.10.2014 5 z 5

Povídky se mi velmi líbily. Nejvíce Prodlužování času.

markétka2002
20.10.2014

to bude krásná kniha už jenom podle toho obrázku na obálce to bude fakt pohádka pro děti :DD

Shimy
06.10.2014 4 z 5

Tuhle knihu jsem měla přečtenou rychle, od krátkých povídek se prostě odtrhnout nedá, to si furt řikam, že ještě dalších 10 stránek před spaním mě nezabije, a pak je povídka hned přečtená. Ale musím říct že nejmíň jsem se dokázala odtrhnout hned od první, 1922. Tu jsem přečetla jedním dechem, všechno bylo tak dobře vysvětlené, popsané, vylíčené, že mi až běhal mráz po zádech a mnoho částí jsem si musela přečíst i hned znovu, aby to stálo opravdu za to. Velký řidič byl taky skvělý. Prodlužování času už mě tak nenadchlo a od Dobrého manželství jsem čekala větší "zadostiučinění u padoucha" než kterého jsem se dočkala. Ale celkově knížka vůbec nezklamala, jsem spokojená.

debe
21.09.2014 5 z 5

Uf! Trvalo mi to, protože to dá autor čtenářovi dokonale sežrat! Já se k povídkám vracela se strachem a zvědavostí zároveň - může to být ještě horší? A bylo! A já si teď říkám, opravdu tohle je fikce, nebo jenom dobře převyprávěné pravdivé osudy? Jojo, tak dokonale to umí dát na papír jen Pan Spisovatel.

Karnager
18.08.2014 5 z 5

Výborný nápad dát povídku 1922 hned na začátek :) ještě teď mě cupitá mráz po zádech a strach mě lechtá svými vousky :)

ForiCZ
12.08.2014 5 z 5

Drsné a děsivé povídky, a co je horší, člověk v nich nalezne jakousi surovou uvěřitolnost, kdy si to vlastně umí celé docela živě představit, protože všechny postavy jsou tak... lidské, ano prostě lidské. Bylo to naprosto perfektní čtení, při němž se člověk místy bál. Jakoby chvilku slyšel klapání cedule MÁŠ HO RÁDA, MÁ TĚ RÁD (to mi v hlavě zní furt), jako by na něj odněkud měl vypadnout lístek "NETRPĚL", nebo jako by měl za zdmi slyšet pobíhat krysy. A nejděsivější na tom celém je, že člověk počínání hrdinů do určité míry chápe a objevuje tak svého Cizince. No zkrátka perfektní čtení, osobně mi nejvíc dostala povídka Dobré manželství, ale úžasné byly všechny.

gama
30.07.2014 3 z 5

DOBRÉ A ZAJÍMAVÉ ČTENÍ!

heavy66
27.07.2014 5 z 5

Všechny povídky jsou dobré, ale Dobré manželství je nejlepší !
Dobré manželství totiž napsal sám život, Mistr pouze redigoval.

dobama
12.07.2014 5 z 5

Kinga miluju! Jen u povídky "Prodlužování času" bych si konec představovala trošičku jinak. U první povídky "1922" jsem se bála a chvíli měla pocit, že slyším šustění nožek kdesi za zdí.

ph-m4367
08.07.2014 3 z 5

Tohle byla moje první kniha od Stephena Kinga a musím uznat že má úžasný styl psaní... ale... v některých částech knihy sem si říkala jestli na tohle vůbec mám žaludek ale zvládla jsem to. Když jsem knihu četla cítila jsem se strašně zvláštně jako bych začínala trochu bláznit stejně jako hrdinové knihy... Při čtení zadního popisku knihy jsem se trochu bála že se třeba taky proměním v psychoaptického vraha po přečtení knihy což se naštěstí nestalo :)

Restr
04.07.2014 5 z 5

Před touto knihou jsem četl jinou Kingovu sbírku, Za soumraku. Měla pár skvělých povídek, ale ve výsledku mi nesedla a já ztratil na delší dobu zájem o další Kingovi knihy. Pak ale přišla Černočerná tma a já jí dal šanci. A nezklamala. Všechny povídky v ní byly skvělé. No, možná až na podivně zakončené Prodlužování času. Nicméně zejména 1922 a Dobré manželství byly fantastické. Kingův návrat k povídkám a novelám nemohl být lepší

martinkaLLL
29.06.2014 2 z 5

S knížkou jsem byla nespokojena. První příběh byl nejhorší a ten poslední zas nejlepší. Nezaujala mě.

mailo-s
20.06.2014 5 z 5

Rychleji jsem snad knihu nepřečetl,výborné čtyři povídky každá na mě zapůsobyla . Doporučuji.

callahanh
15.05.2014 4 z 5

Soubor čtyř povídek v mnohém připomíná starého Kinga z vrcholné formy. Třeba první povídka 1922 je naprosto super, děsivá a fyzická podobně jako nejvrcholnější díla SK. Naturalistické popisky vraždy a následná hluboká psychologická sonda byly naprosto famózní (90%). Velký řidič je trochu krok zpátky a nějak extra mě nezaujal. Ano, popis znásilnění je super, ale tak nějak tomu celkově něco chybělo a zkrátka mi to přišlo slabší (60%). Prodlužování času je výborná povídka s mrazivým poselstvím o tom, že v každém z nás je kus pěkného hajzla. Bylo to krátké, úderné, sice malinko vykrádačka Nezbytných věcí, ale to nevadilo. Druhá nejlepší povídka (80%). Dobré manželství je taktéž výborné a poměrně originální. King se tady nezapře a nechá hrdinku projít soukromým peklem a všechno to napíše efektně a úderně. Závěr se stárnoucím policistou byl naprosto úchvatný. Nemám větších výtek. 80%

KiyomiAsuka
08.04.2014 5 z 5

Úžasná první povídka :) byla čtivá a zajímavá. Málokdo píše z pohledu vraha. Naopak druha povidka o znásilnění v autě mě osobně zklamala. I přesto kniha patří k těm lepším :)

radus
06.04.2014 5 z 5

Dobře napsané, King dokáže čtenáře udržet v napětí až do konce. Nejvíc se mi líbila povídka Dobré manželství, naopak u Prodloužení času mi něco chybělo...