Poslední weekend

Poslední weekend https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25679/bmid_posledni-weekend-Pbo-25679.jpeg 4 383 71

Hercule Poirot série

Detektivní román z venkovského anglického sídla vypráví o vraždě jednoho člena uzavřené víkendové společnosti. Psychologicky dobře propracované postavy tohoto dramatu podceňují příliš zřejmé motivy a složitými konstrukcemi se spíše vzdalují než přibližují vyřešení případu. Proslulý Hercule Poirot nejenže vypátrá vraha, ale svým pochopením pro tajná zákoutí lidské duše dokáže nenápadně dát nový směr životům, poznamenaným touto tragickou událostí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Josef Lukasík

Hollow , 1946

happy-smile
10.11.2018 4 z 5

Další typická a typická dobrá kniha Agathy Christie. Přechozí díl Pět malých prasátek mě moc nebavil, a tak se mi do dalších knih Agathy Christie moc nechtělo a vrátila jsem se k ní až v rámci čtenářské výzvy. A rozhodně nelituji, tento díl je velmi dobrý, pachatelů se nabízí hned několik a je jen na vás, ehm pardon na Herculovi Poirotovi, aby zjistil, kdo je ten pravý. Už se těším na další setkání s Herculem Poirotem, ještě že toho Agatha napsala tolik.

SilvieSisinka
14.10.2018 5 z 5

Příjemné čtení. Zamotana zápletka v rodině. Vraha chránili jeho bližní až dokonce.

Ivan F
04.10.2018 4 z 5

Také príjemné čítanie, ktoré je viac džentlmenské než detektívne. Okrem toho mi tentoraz Poirot prišiel ako nie práve podarený doplnok k divadelnej hre, ktorá by sa zaobišla aj bez neho. Asi mala pani spisovateľka zmluvu na detektíva s excelentnými mozgovými bunkami a niečo v šuplíku a tak to splácala dohromady. Ako oddychovka fajn, ale kvalít najlepších Poirotových príbehov nedosahuje.

dagmar5477
04.10.2018 5 z 5

Jako vždy není co vytknout.

TimeLord
22.09.2018 3 z 5

Slabšie než iné detektívky, ktoré som od Agathy Christie čítal. Polovičku knihy trvalo, než sa vôbec udiala vražda, a Poirot to začal vyšetrovať. Lenže v ďalšej polovičke boli zase len opisy a dialógy iných postáv, a Poirot sa mi tam zdal taký okrajový. Miesto popisu vyšetrovania tam boli zbytočné rozhovory medzi postavami, ktoré by kľudne mohli byť skrátené na tri stránky, a malo by to rovnaký účinok. Vôbec som sa nevedel dostať do takej detektívnej atmosféry, a po väčšinu knihy som sa nudil. Keď už tam aj bola časť s Poirotom, tak bola veľmi krátka, a ani moc nepriniesla. Za mňa je to tak 50%

Magdyla.8
20.09.2018 3 z 5

Zase parádní kniha z pera nejslavnější detektivní spisovatelky. Na rozdíl od jiných příběhu mi tam chybělo odhalení vraha od pana Poirota..čekala jsem, že jim všem vytře zrak. I tak to bylo super čtení

jiri9568
14.09.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení

mahdal
26.08.2018 4 z 5

Knihu hodnotím v rámci knih od A. Christie. Zajímavá detektivka, ostatně jako téměř každá od této autorky. Bohužel jsem knihu neměl možnost přečíst v menším časovém rozestupu, a tak jsem se do děje musel znovu a znovu vtahovat. (Což je vždy na škodu). Tato detektivka patří mezi ty lepší od autorky, a to především možnostmi vyřešením vraždy a nalezením vraha. Připadalo mi, jako by v této knize byl Poirot tak trochu v pozadí a odhalení vraždy bylo spíše ponecháno osudu, co mě trochu mrzelo. Neboť znát pochody malých šedých buněk u Poirota byl vždy zážitek. Ale i přes tuto menší nedokonalost knihu doporučuji.

Usignolo
01.05.2018 5 z 5

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)

pip11
11.04.2018 3 z 5

První půle byla velmi nezajímavá, příliš ,,rozlezlý" popis osob. Když už se začalo vyšetřovat, začalo to být konečně zajímavé.

petgona
05.03.2018 4 z 5

Mozno trochu slabsia z autorkinych knih, napriek tomu som ju zlhtla. Musim sa priznat, ze napriek tomu, ze vrazda bola zamotana a ja som nemala ani potuchy, kto je vrahom (zase!), najviac sa mi pod kozu zavrtali Henriettine myslienove pochody v uvode, ako tvorila a nasledne znicila Nausicu.

kratochwilova
03.03.2018 3 z 5

Strašný rozjezd. Raději jsem prvních dvacet stran přeskočila,pak to šlo. Jinak nic moc.Jak už tu někdo psal- slabší dílo.

medlovice
02.03.2018 4 z 5

Moje první kniha od Agathy Christie. A přiznám bez mučení a výslechu, vzdala jsem to , nedočetla. Nejdřív jsem se nadchla a pak uklidnila tím, že jedna z osob je Veronika a můžu ji zasadit do Čtenářské výzvy 2018 ale ne není to pro mě. Snad za dvacet let...

paulinschildie
02.02.2018 3 z 5

Autorčino slabší dílo. Poirot tady byl hodně nevýrazný, vyšetřování se vlastně téměř nezúčastnil. Bývalo by bylo lepší, kdyby v této knize Agatha vynechala HP úplně a o to více by zvýraznila toho druhého vyšetřovatele, který si vedl poměrně dobře.

Co se týče zápletky, ta se mi moc líbila. John - oběť vraha - byl tak neskutečně protivný, až se nedivím, že ho někdo zavraždil.

Monike
06.05.2017 5 z 5

Paradni zapletka ☺

konicekbily
24.04.2017 5 z 5

První polovina knihy působí jako psychologický román, po vraždě je to zamotané, možná až moc, ale závěr vše vyřešil. Důkladně.

JiříM
04.03.2017 3 z 5

Tohle je nejpodivnejsi příbeh který jsem od autorky zatím četl, a že už jsem něco prečetl. Zřejmě jistá autorčina averze k HP se zde velmi podepsala. Nevim zda to je ve všech vydáních, ale v mém vydani je oběti 24, což by později nedávalo smysl.

lenulitah
26.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. Tahle detektivka je sice trochu jiná než ostatní od Agathy - rozsáhlejší, víc psychologie.., ale to mi vůbec nevadilo, naopak. Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem to tušila..

natkaf
27.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha s nečekaným závěrem. Psychologie dělá vše.

Jahoda197
27.03.2016 4 z 5

Tak nějak se pořád nemůžu rozhodnout, jestli mám ráda detektivky. Postavy téhle knihy mi nijak zvlášť nesedly, ale hledání vraha se mi líbilo. Závěr jsem nečekala, ale vzhledem k tomu, že jsem neměla žádnou teorii, ani nikoho, koho bych jako vraha chtěla, tomu nemůžu nic vytknout.