Poslední weekend

Poslední weekend https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25679/bmid_posledni-weekend-Pbo-25679.jpeg 4 383 71

Hercule Poirot série

Detektivní román z venkovského anglického sídla vypráví o vraždě jednoho člena uzavřené víkendové společnosti. Psychologicky dobře propracované postavy tohoto dramatu podceňují příliš zřejmé motivy a složitými konstrukcemi se spíše vzdalují než přibližují vyřešení případu. Proslulý Hercule Poirot nejenže vypátrá vraha, ale svým pochopením pro tajná zákoutí lidské duše dokáže nenápadně dát nový směr životům, poznamenaným touto tragickou událostí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Josef Lukasík

Hollow , 1946

Dodi
20.03.2016 5 z 5

Uplne ina na ake knihy som od Christie s Poirotom zvyknuta. Jeho vysetrovanie bolo v uzadi a ani sa nespraval tak povysenecky ako obycajne. Nie je to pre mna len detektivka, ale aj psychologicky skvela kniha.

MarekG
29.02.2016 5 z 5

Tuto úžasnou knihu jsem přečetl jedním dechem.Úplně jiný tip zápletky, než jsem u A. Christie zvyklí.

Mona.Lisa
31.01.2016 2 z 5

Tak jsem se rozhodla přečíst si dílo této uznávané spisovatelky na mnohá doporučení, ale hlavně to sama považuji za všeobecnou znalost ohledně literatury. Bohužel jsem byla hluboce zklamaná. Poirot mi vůbec nepřišel jako nějak výjimečný detektiv, postrádala jsem šokující objevení a pozoruhodné zápletky, skvělou dedukci detektiva a tak dále... Asi jsem moc zmlsaná Sherlockem...

eiramka
11.12.2015

Stará dobrá Agatha - perfektně vykreslené postavy - manžel Narcis a jeho manželka submisivní až k pláči, mile trhlá Lady a její služebnictvo, milostný trojuhelník a otázka vezmou se, nevezmou se ? :) Poirot je tady tak trochu v pozadí, ale to nevadí, Mám přečtěnou skoro celou Agathu a sama pro sebe jsem si tuhle její knihu zařadila tak doprostřed spektra - většinou u ní víte, co kupujete, a tohle rozhodně nebylo zklamání.

derminator
05.12.2015 3 z 5

Tahle Agatha mě sice moc nebavila, ale je to zajímavá detektivka i když rozuzlení tentokrát nic moc. Nevím ale je zde mnoho keců okolo a kniha tím ztrácí na kvalitě za mě 50%.

ELMA
05.11.2015 3 z 5

Když mě celá ta Angkatellovic famílie děsně lezla na nervy...
PS: Agatha jinak nezklamala :-)

Evik30
12.10.2015 3 z 5

Po shlédnutí tohoto příběhu v televizi mi tato kniha připadá mírně lepší. Více propracovanější a rozvíjející vaši představivost. Stejně jako u čtenářky Pavucika mi přišlo že Poirot se v příběhu vyskytoval dost málo. Příběh byl zamotaný a vrah do poslední chvíle byl chráněn osobami z jeho blízkosti. Kniha se čte dobře jako téměř všechny od Agathy a určitě brzy zase na některou šáhnu.

Sebasti
13.07.2015 5 z 5

Velice poutavý a dojemný příběh. Detektivka je opět smotaná s trochou lásky. Hrozně mě bavily úžasné postavy. Také jsem zjistil, že Agatha měla smysl pro humor, nečekal jsem, že se u hledání vraha zasměji. Zápletka je opravdu zajímavá, snad i originální. Jedna z mých oblíbených knih od Královny zločinu.

Henriette
22.06.2015 3 z 5

První polovina knihy byla dosti nezáživná, samý rozbor duší a myslí.... pak však přišel na scénu Poirot a příběh dostal ten správný spád.

pavucik
21.06.2015 3 z 5

Celkom dobra oddychovka. Dala by som hodnotenie 3.5. Prostredie fajn, postavy OK (aj ked jedna ci dve my celkom liezli krkom), len Poirota tam na moj vkus bolo malo. Ak ked bol svedkom vrazdy (cize jeho nastup v pribehu celkom skoro), pocas vysetrovania ho uz bolo menej, skor tak v uzadi. Preto pravdepodobne nizsie hodnotenie ako zvyknem poirotovkam davat. Tesne pred touto som docitala Macka medzi holubmi, a i ked v tejto prisiel Poirot na scenu skoro az pri konci, pacila sa mi viac.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Vsaďte se, že ani tentokrát nerozluštíte, kdo je vrahem. Ale až to Poirot udělá za vás, budete pořádně překvapeni.