Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6533 830

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Barbara182
19.01.2020 3 z 5

Zaklínač je poměrně čtivým hrdinským fantasy s elfy a tak, ale je pravda, že kdybych nejdřív neviděla seriál a nebyla poblázněná Henry Cavillem :-), asi by se mi kniha tolik nelíbila (proto dávám jenom tři hvězdy). Jako doplněk k seriálu je to ale skvělé a kniha dovysvětluje spoustu detailů a třeba Geraltovo první přání od džina bylo v knize vlastně neskutečně vtipné :-)

kikikrat
19.01.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla seriál. Nebyl špatný ale říkala jsem si, že přece tak krásný námět může mít i lepší zpracování. Tak jsem se tedy pustila do knížky a zamilovala se do světa zaklínače. Ten jazyk knížky je nádherný, každá kapitola má něco do sebe a seznamuje vás s něčím novým. Je to vtipné a kouzelné, je to i tvrdé a temné. Ano taková fantasy se mi líbí a ráda se pustím do dalších dílů...

Maki21
19.01.2020 5 z 5

Moc dobré a trefné fantasy povídky.

pavlina6482
18.01.2020 5 z 5

Super :)

elenai
17.01.2020 5 z 5

Nedalo mi to a po letech jsem ji vytáhla z knihovničky a znovu si ji přečetla. No, a teď se můžu rozčilovat nad tím, jak mě zklamal scénář seriálu. Ten Sapkáč je nesmírně nadutý pán, ale psát tedy umí. Polský mistr dialogu, řekla bych. Neskutečně jsem si čtení užívala a četla jsem povídky opravdu pečlivě, aby mi neunikl žádný detail. Skvělé!

Murphy722
16.01.2020 5 z 5

Pamatuji si ještě časy, když Zaklínače nikdo neznal. A potom se strhla docela lavina. Nu ale pojďme zpátky k hodnocení. Co se týče této první knihy, tak je to obrovský počátek zaklínačské ikonografie v plném slova smyslu. Povídky jsou bezvadné. Některé více a některé bohužel méně. Ale co byste také chtěli? Vždyť to byla prvotina. Dodnes si vzpomínám, jak studio CD Projekt Red vytvořilo první počítačovou hru o Zaklínači a mě běhal mráz po zádech, když jsem viděl první úvodní filmeček, kde do detailu, a dle knihy, je vylíčen Geraltův boj se Strigou. Nedám na knihu dopustit a už vůbec ne na slovanskou mytologii, která se v ní ukrývá.

Petruse21
15.01.2020 3 z 5

Nejsem z toho teda tak nadšená jako většina, ale Geralt má dobré hlody.

sebemi
14.01.2020 5 z 5

Kvůli seriálu mě manžel po letech konečně přemluvil k přečtení a nelituji! Jedině toho, že jsem nečetla už dřív, protože teď s mimčem jsem značně omezena ve čtení, jinak bych to zhltla raz dva. Geralta miluju, Marigolda zbožňuju a snad bude trocha času na další díly.

Merry001
13.01.2020 5 z 5

Mistrovské dílo! Psáno jednoduše a ctive. Dej je však zajímavý a napínavý, soubory povídek na sebe v první díle nenavazuji, což může lehce odrazovat.
Četl jsem zde někde v komentářích, ze první dík by se měl hodnotit až po přečtení dílu druhého. Protože pak člověk pochopí styl psaní mistra Sapkowskeho.
Jednoznacne pět hvězd pro zemi se zaklínači, carodeji, elfy, trpaslíky, druidy a mnoha dalšími bytostmi!

futsal11
11.01.2020 3 z 5

Pro milovníka Zaklinace zřejmě nutnost. Jinak celkem jednoduché a dětské povídky.

Fengr
10.01.2020 5 z 5

Jsme neskutečně rád, že jsem se k tomuhle skvostu dostal. Stačilo pár stránek a kniha mne úplně pohltila.
Tohle to má všechno. Přes výborný humor (při vzpomínce na zaklínadlo exorcismu se směju ještě teď), skvělé postavy, jedna povídka lepší jak druhá, vše do sebe pasuje. Musím ještě podotknout jednu věc, ilustrace tomu dodávají něco navíc.
Rozplýval bych se tady ještě hodně dlouho, ale nemůžu se dočkat druhého dílu.
Takže závěrem, tohle je jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. A to je teprve začátek.

Jacinda
10.01.2020 4 z 5

Audiokniha - v zásadě mistrovské zpracování v několika hlasech, kterému vévodí Jiří Plachý a vynikající Dvořák (přestože Fingera jsem si nakonec oblíbila ze všech nejvíc). Mezi nejlepší povídky řadím 1. Boj se strigou, 2. otázka ceny, 3. Poslední přání. Nejméně se mi naopak líbilo Zrnko pravdy (strašná nuda) a Menší zlo (mimořádně protivné postavy).

veronica 01
09.01.2020 5 z 5

Báječný úvod do světa zaklínačů, všemožných monster, čarodějek a magie! Geralta a zaklínačské povídky jsem si ihned zamilovala a bylo skutečně obtížné se od knihy odtrhnout! Pro mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!

Šárka_D
08.01.2020 4 z 5

Nebudu lhát, přečteno kvůli seriálu, abych si doplnila románovou sérii. Dobrý, čtivý, svérázný.

Snow-White
06.01.2020 4 z 5

Upřímně, myslela jsem, že se neprokoušu ani přes prolog, nějak jsem se v těch postavách ztrácela a ne a ne se začíst. Jakmile se ale na scéně objevil Geralt, kniha nabrala druhý (respektive první) dech.
Se Zaklínačem a dalšími postavami se seznamujeme prostřednictvím několika povídek, které zkouší čtenářovu pozornost tím, že se neodehrávají chronologicky za sebou. V příbězích se objevují jak známé fantastické bytosti (elfové), tak i méně známé příšery, částečně vycházející ze slovanských a dalších legend (třeba kikimora). Sympatické je zejména velké množství výrazných ženských postav, které mohou směle konkurovat hlavnímu hrdinovi. Za mě k těm nejzajímavějším patřila rozhodně královna Calanthé a doufám, že v dalších povídkách a příbězích se o ní dozvíme víc.
Celkově kniha cílí spíš na mladší čtenáře a působí neuceleně, nějaký hluboce propracovaný svět tady zatím chybí, o postavách a jejich motivacích se toho příliš nedozvíme. Rozhodně však knížce nechybí čtivost a vtip a počítám, že celý příběh se rozjede zejména ve třetí knize, která už není jen souborem povídek, ale v podstatě začátkem celé ságy. Tak uvidíme.

Turante
06.01.2020 4 z 5

Řekla jsem si, že bych si Zaklínače už taky mohla přečíst a nezklamal mě. Jen tedy mi úplně nesedl styl, jak jsou povídky poskládané. Teď se jdu vrhnout na pokračování.

adorjas
06.01.2020 3 z 5

Ach, veľký boom, kvôli Netflixovému seriálu chytil aj mňa. Pričom som tento diel začala čítať už pred 2 rokmi a po 50 stranách aj prestala, nakoľko mi poviedky vôbec nedávali zmysel a nevyznala som sa v postavách.

Knihe som dala novú šancu a vďaka seriálu mi mená postáv aj začali dávať zmysel, takže sa mi 1.diel čítal oveľa ľahšie. Ničmenej, kniha by sa mi asi viac páčila, keby som mala o 15 rokov menej, na mňa to bolo príliš jednoduché fantasy, aj keď som sa občas pousmiala nad vtipmi- viď Geraltove čarovanie v rámci exorcismu a jeho zvolanie voči džinovi :D

Whobey
05.01.2020 5 z 5

Začátek série Zaklínač se mi líbil. První kniha je sestavená jako soubor povídek, které jsou zárověň trochu propleteny dalšími povídkami, tentokrát trochu víc navazujícími.
Zpusob autorova psaní se mi líbil. Je to tak nějak akorát výpravné, tak akorát popisující, tak akorát dialogové. Je zde vyváženost příběhu, což mě jako čtenáře těší.
Hlavní postava mi byla sympatická, je prima, že autor se nebrání i negativním vlastnostem svých postav.

Celkově vzato skvělá knížka, o čemž svědčí i to, že nyní jdu číst druhý díl :)
Čtenářům fantasy mohu doporučit.

Siwan
05.01.2020 5 z 5

K přečtení mě motivovalo shlédnutí parádního seriálu od Netflixu. Většinu příhod jsem znala ze seriálu, ale vůbec to nevadilo. Naopak bych řekla, že se mi kniha tolik líbila i díky tomu, že postavy v knize byly v seriálu perfektně vystižené a s mojí představivostí naprosto souzní. Dokonce bych řekla, že postava zaklínače mi byla sympatičtější i díky zfilmované verzi. S nadšením se pouštím do celé knižní série. Vždycky jsem měla zaklínače - mylně - spojeného jen se zabíjením monster, ale o tom, nebo snad jen o tom, knihy opravdu nejsou. Naopak. Těším se na objevení další parádní ságy. Ještě bych dodala, že prolínání minulosti a přítomnosti na mě vůbec nepůsobí neuceleně, ale naopak děj zpestřuje. Působí jako úvod do uceleného světa a dějů, které se budou rozvíjet v dalších knihách.

Boby17
05.01.2020 4 z 5

Moje první setkání s literárním zaklínačem (příběhy zdařilého seriálu Netflixu vychází hodně z této knihy) bylo příjemné a hodně uspokojivé. K úplně nejvyššímu hodnocení mi ale něco málo, špatně definovatelného, chybělo. Proto dávám 4,3 hvězdy, tedy matematicky zaokrouhluji na čtyři.