Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6533 830

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Charlie119
08.07.2017 5 z 5

Prostě Geralt. A Geralt je Geralt.

Rudla333
07.07.2017 5 z 5

Tady není moc co dodávat, povídkový Zaklínač je zkrátka pecka. Je to úderné, napínavé a často i dost vtipné. Většina povídek má i nějaké poselství, tak to má být.

Stejně jako navazující Meč osudu jsem tuto knihu přečetl jedním dechem. Už jsem to řekl a řeknu to znova. Zaklínač měl zůstat u povídek.

Aniday
03.07.2017 5 z 5

vtipné, zajímavé, originální... prostě pecka!

rosalee3974
02.07.2017 5 z 5

Musím uznat, že jsem od toho také čekala něco víc, ale nakonec jsem se začetla. Nezbývá mi nic jiného, než hodnotit nejvyšším počtem hvězdiček, povídky se mi opravdu líbily, obzvlášť Menší zlo a Poslední přání. Těším se na další díly.

1259
29.06.2017 5 z 5

Super příběh, který vás nehorázně nadchne a nedopustí, aby jste se od něho odtrhli. Rozhodně doporučuji.

woodward
25.06.2017 5 z 5

Je to velká fantasy a velká literatura. Sapkowski se s tím nepárá, klidně do svých příběhů nastrká bájné postavy a postavičky ze starodávných příběhů a pohádek keltských, slovanských, germánských; lidé, města, hrady a království nosí jména ve všech možných jazycích, občas si něco vypůjčí z Tolkiena (a dokonce si ho tu a tam dovolí přímo citovat), ale celé to vyprávění je úžasně originální hlavně jiskrným jazykem a pestrým střídáním nálad od drsného ponurého hororu po třeskutou frašku. Jak jsem si všiml, v jednom komentáři k některé z knih o zaklínači si komentující stěžuje, že není jasné, co je to vlastě za styl. Má to někdo starosti! Tyhle svěží historky o lovci příšer přivádějí čtenáře do světa, který je docela jiný než ten náš, a při tom úplně stejný. Jsou tam draci, strigy, baziliškové a bůhvíjaká další havěť, ale vesnice, pole a příroda kolem nich je zdejší, středoevropská, a lidi, ať už se jmenují jakkoliv, mluví a jednají taky "po našem". Neumím polsky, takže neznám originál, ale věřím, že svůj podíl na kvalitě má i překladatel. Když Yarpen Zirgin a jeho ogaři vykládají a hromují "po ostravsku", člověk prostě vidí, že to nemůže být jinak. Čert vzal styl a jakékoliv škatulkování! Je to skvělé čtení a je to chytré čtení. Všichni ti američtí velkovýrobci nekonečných ság o válečnících, čarodějích a dracích nesahají Sapkowskému ani do půli ponožek.

AelinAshryver
25.06.2017 5 z 5

Musím říct, že já, velký milovník fantasy, jsem dlouhou dobu nemohla na žádnou dobrou fantasy narazit. Už dávno jsem měla očtený žánr sci-fi a romantiku. Hledala jsem a pátrala po správné knížce, která by uspokojila mé požadavky na dobrou fantasy, avšak nenalézala jsem žádnou. Znavena tímto marným počínáním vzdala jsem svou snahu.
A tu náhle, jako na zavolanou, jako slunce které prozáří mou šedou stísněnou mysl, přichází na scénu Zaklínač. Úžasná knížka a ta správná fantasy. Ó, jak se mi stýskalo po ježdění tryskem na koni, řešení zapeklitých hádanek, dávání někomu do zubů. Zaklínači, děkuji ti za to, že jsi navštívil mou maličkost v době největšího strádání. Děkuji ti, že jsi mne poctil svou úžasnou čtivostí, originalitou, propracovaností a vtipem. Nadosmrti ti to nezapomenu!!!
(Děkuji odvážným čtenářům, kteří můj komentář dočetli až sem a zároveň je prosím, aby jej brali s lehkou nadsázkou. Měla jsem zrovna tvůrčí náladu. :D)

Milkacek
22.06.2017 5 z 5

Težko říct, jestli jsou lepší povídky nebo románová série, určitě za přečtení stojí oboje. Výborné čtení.

SmoulikCZ
18.06.2017 5 z 5

No jo.... Opět já a moje fantasy. Mágové, druidy, nepřirozená stvoření a magie. To je moje. Jsem rád, že jsem začal číst tuhle sérii. Akorát mě trochu štve, že nezačínám první knihou, která má ihned dějovou posloupnost s dalšími díly. Jsou to jen povídky z jeho cest. Na druhou stranu je zase dobře, že poznám zaklínače a co si prožil. Poté bude mnohem příjemnější se zakousnout do dějové linie celé série. Doufám, že další díl už tak bude. Pokud ne, nevadí. I s povídkami bych si vystačil.
Jednoznačně 5*

Natyna3
14.06.2017 3 z 5

Je to škoda, ale nějak jsem zde nenašla ten opěvovaný "nový svět". Povídky mě nedokázaly příliš zaujmout, zdálo se mi, že je to pořád stejný scénář dokola.

Faila
09.06.2017 4 z 5

Prvních pár povídek mě opravdu dostalo. Příběhy a způsob, jakým byly vyprávěny, mě vtáhly do čtení natolik, že mě od něj neodradila ani vzrůstající patetičnost jednotlivých povídek. Kvalita knihy má dle mého názoru silně sestupnou tendenci, kdy první povídka byla dokonalá a já z ní byla naprosto ohromená, u poslední už jsem se ošívala nedočkavostí, až tu trapnost dočtu. Postavy mi zpočátku přišly zajímavé, propracované a jejich příběhy neotřelé - úžasné je propojení s lidovými pohádkami. Ale ke konci už se postavy chovaly hloupě a děj s nimi byl dost mdlý. Geralt si naštěstí zachovává své kouzlo po celou dobu, stejně jako knižní svět samotný a zvědavost, jak to s nimi dopadne, mi nedovolí nečíst další díly. Jen doufám, že se budou kvalitou rovnat spíše první části Posledního přání.

Cari
08.06.2017 3 z 5

Ehm, takže jsem skoro na konci knihy... a musím říct, že jsem marně pátrala po tom úžasném světě, kteří tady všichni tak opěvují. Přijde mi to jako téměř klasický středověk, plný stvůr. Nic nového, co se nedočtete jinde. Dokonce mi přijde, že okolí skoro vůbec autor nepopisuje...

No a musím říct, že Sapkowského styl mě nudil, bohužel. Poslední přání je psané tak obyčejně, že vedle Ziemianského ten pán Sapkowski slabě září... Ačkoliv se mnou jistě spousta lidí nebude souhlasit, o tom nepochybuji. Například v takové Acháje je nádherně vylíčená atmosféra, no tady tohle postrádám. Tady se tím jaksi autor nezabývá. Ale aby jen nekritizovala. Tak asi chápu, proč je Zaklínač tak oblíbený. Některé ty hlášky jsou opravdu boží! Je to vtipné dílo. Myslím, že to je právě spolu s hlavní postavou největší klad knihy. Ta vtipnost a Geralt... Snad budou další díly lepší, dám tomu ještě šanci.

galadrielin
05.06.2017 5 z 5

Vše již bylo řečeno - skvělá kniha! K přečtení mě nalákala počítačová hra, kterou byli poblázněni manžel, otec i bratr. :)
Osobně mě velmi potěšily odkazy na klasické pohádky.
Rozhodně si přečtu i další díly!

monca20
27.05.2017 5 z 5

Kniha člověka vtáhne a pomůže mu vytvořit nový svět i v tramvaji. Ztratíte pojem o světě.

Jojoba
16.05.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná, napínavá, zábavná a skoro jsem od ní nemohla odtrhnout očka. Každá povídka z knihy byla originální a zajímavá svým vlastním způsobem. Moc se mi líbil rozlehlý a promyšlený svět plný lidí, čarodějů, tajemných bytostí a nestvůr. Už mám rozečtený 2. díl a určitě si přečtu i další. Zaklínače rozhodně doporučuji!

MájaM.
12.05.2017 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla do děje a nepustila:)
Pokud se vám líbí hra Zaklínač,tak doporučuji přečíst si i knihy.

Knihožroutová
06.05.2017 5 z 5

Poetické, magické a bolavé.

jan.bures
04.05.2017 5 z 5

Velmi poutavé čtení.

kacenka7206
16.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě okamžitě vtáhla a až do konce nepustila. Přečtena za jeden den.

Rawen616
14.04.2017 5 z 5

Tady není moc co řešit - mistrovská povídková kniha a asi nejlepší fantasy svět, s jakým jsem se zatím setkal. Nádherně promyšlený, plný magie a kouzelných bytostí a i přes to drsný, špinavý a velmi reálný. Intriky, války, zrady, rasismus, krev a sex. Všechno hezky tak jak to známe, nic z toho ale není samoúčelné! Naopak, na prvním místě stojí vždy zajímavý příběh a především postupně odhalovaná hlavní postava zaklínače Geralta. Dost možná nejlepší fantasy postavy vůbec. Je drsný, vtipný a statečný ale ne bezchybný a i když není běžným člověkem, je daleko víc lidský než ti, co se hrdě za slušné lidi prohlašují. Už se těším, až se do jeho světa vrátím v další knize.