Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430/bmid_posledni-prani-q6X-430.jpeg 5 6541 833

Zaklínač série

Zaklínač 1 Zaklínač - Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. * Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu + kompletní povídka Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. * Povídky: Cesta z níž není návratu * Hlas rozumu 1 * Zaklínač * Hlas rozumu 2 * Zrno pravdy * Hlas rozumu 3 * Menší zlo * Hlas rozumu 4 * Otázka ceny * Hlas rozumu 5 * Konec světa * Hlas rozumu 6 * Poslední přání * Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

jan.bures
04.05.2017 5 z 5

Velmi poutavé čtení.

kacenka7206
16.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě okamžitě vtáhla a až do konce nepustila. Přečtena za jeden den.

Rawen616
14.04.2017 5 z 5

Tady není moc co řešit - mistrovská povídková kniha a asi nejlepší fantasy svět, s jakým jsem se zatím setkal. Nádherně promyšlený, plný magie a kouzelných bytostí a i přes to drsný, špinavý a velmi reálný. Intriky, války, zrady, rasismus, krev a sex. Všechno hezky tak jak to známe, nic z toho ale není samoúčelné! Naopak, na prvním místě stojí vždy zajímavý příběh a především postupně odhalovaná hlavní postava zaklínače Geralta. Dost možná nejlepší fantasy postavy vůbec. Je drsný, vtipný a statečný ale ne bezchybný a i když není běžným člověkem, je daleko víc lidský než ti, co se hrdě za slušné lidi prohlašují. Už se těším, až se do jeho světa vrátím v další knize.

zpevSusannah
09.04.2017 5 z 5

Tak tohle byl čtenářský orgasmus :) !!!
Absolutně jsem netušila, že by mě Zaklínač mohl takto chytit. Pořád jsem nechápala, proč moje kamarádka tuto "pohádkovou" sérii tak vynáší do nebes. A teď? Teď mi to je více než jasné. Ten vtip, ten nadhled a jalový sarkasmus, který doprovází Geralta na jeho cestách. Já jsem se normálně zamilovala! Nemůžu se dočkat toho, co bude dál.

Viky007
07.04.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Povídky moc nemusím, ale u Zaklínače mi to kupodivu nevadilo. Jen škoda, že se to místy táhlo jako žvýkačka. Kvůli tomu jsem knihu četla dost dlouho.
Geralt mi to však vynahradil - byl vážně skvělý! Také se mi líbily (trochu temnější) pohádkové prvky, které knihu zpestřily.

kralika
05.04.2017 5 z 5

Teď skoro nechápu, proč jsem tak dlouho odolával a přes všechna doporučení se Zaklínačovi vyhýbal... Povídky mám rád obecně, ale tyto mě bavily opravdu hodně. A co na tom, že se občas vyskytl jakýsi pokus o vtip - někdy se ten vtip totiž naopak náramně vydařil a některé povídky měly i jistý přesah, který z nich dělá malé klenoty jež vyčnívají nad ostatní (Menší zlo, Konec světa a Poslední přání).

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

To je ještě ten Zaklínač, skládající se jen a jen z povídek, ale i tak pěkně napsaných a hravých. Je to mírně filosofické, hodně vtipné, vše s úžasnou fantasií. Pro mě mnohem lepší než například série Píseň ledu a ohně.

amaenium
02.04.2017 5 z 5

Ze všech stran jsem slyšela, že pokud chci začít číst zaklínače, musím první tři díly, skládající se z povídek, nějak "přetrpět" než se dostanu k hlavnímu vyprávění. Očekávala jsem něco, co opravdu budu číst jen aby mi to později nescházelo, ale kniha mě velmi překvapila, byla velmi čtivá, poutavá a tajemná postava zaklínače mi přišla velmi sympatická. Povídky byly skvělé a už těším se na další díly!

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Skvělé povídky, radost číst.

Hadati
03.03.2017 4 z 5

Přestože není nezbytné přečíst si tuto povídkovou sbírku předtím, než se vrhnete na samotnou ságu o zaklínači, je to vhodnější pro její lepší pochopení. V jednotlivých povídkách se totiž dozvíte o pozadí některých podstatnějších věcích – o záchraně dcery krále Foltesta, proč má zaklínač přezdívku „Řezník z Blavikenu“, jakým způsobem byla Geraldovi z Rivie přislíbena Ciri nebo proč je osud Geralda tak pevně propojen s osudem čarodějky Yenifer. Sapkowski jako základ povídek využívá klasické pohádky jako jsou Kráska a zvíře, Sněhurka a sedm trpaslíků, Popelka, Zlatý kolovrat, Rapunzel nebo Aladin a 40 loupežníků. Základy těchto pohádek pak přetváří do zcela jiných příběhů.

Týnidlo
27.02.2017 5 z 5

Naprosto báječný, neuvěřitelně čtivý a napínavý příběh plný akce a samozřejmě nejrůznějších příšer a nestvůr umírajících pod zaklínačovým mečem. Ale ani v nejmenším by mě nenapadlo, že se u knihy budu smát, zvláště u jedné povídky, ješte dva dny po jejím přečtení. Nemohu jinak, než chválit umění autora a titul vřele doporučit.

Bella1
23.02.2017 5 z 5

Postava zaklínače je úžasná! Skvěle jsem si početla.

MinaHawke
17.02.2017 5 z 5

Moc se mi líbila kniha a velmi mě bavila. Je to skvělé fantasy.

BroDan
15.02.2017 5 z 5

Zaklínača som vnímal už veľmi dlho, najmä vďaka hrám, no k tomuto skvostu som sa dokopal až teraz. Neľutujem to však, bola to perfektná kniha perfektných poviedok. Páčil sa mi spôsob, akým boli dlhšie a krátke poviedky (Hlas rozumu) striedané, čo pôsobilo ako také malé osvieženie. Napriek tomu, že som čakal oveľa viac akcie (bolo tam dosť veľa vysvetľovačiek cez dialógy a podobne) som si knihu obľúbil a rozhodne nezostanem len pri tomto prvom dieli. Postavy boli perfektne vykreslené, obľúbil som si ich a náramne som sa pobavil na ich hláškach. Veľakrát som sa s chuťou zasmial, až som na pár sekúnd prestal čítať. Čítal som veľa názorov, že český preklad je oveľa lepší ako ten slovenský, a aj keď som slovenský nečítal, myslím si, že je to pravda. Prízvuky a nárečia, sa tam perfektne hodili a obzvláštnilo to text. Odporúčam, ani veľmi nemám čo vytknúť. 5*

Majdule
11.02.2017 5 z 5

První díl Zaklínače mě dostal do kolen. Báječná, silná, charismatická a tajuplná postava Geralta prochází povídkami, ve kterých krystalizuje jeho osobnost a mezi nimiž nenajdete žádnou slabší. Fascinující, zábavné a překvapující. Čekáte, poučeni z minula, tragédii a přijde příběh s nadějí, čekáte zradu a ona přijde, ale od toho, kdo měl být zrazen, autorova vynalézavost je prostě daleko před čtenářovou. Sapkowski svoji knihu navíc obdařil ironickým humorem, který umí projasnit děj i den. Přesahem v podobě křehkých otázek zásad i morálky mu dává zase další rovinu. Mě osobně navíc okouzlovaly odkazy k pohádkám, které se vinuly jednotlivými povídkami. Těším se na román.

BorknagarSK
08.02.2017 5 z 5

Celá séria sa môže zaradiť medzi TOP fantasy literatúry... A to na poriadne dlho.... Skvelý zážitok, skvelý dej, slovanská mytológia, čo viac si človek môže priať...

fvalek
02.02.2017 5 z 5

Mými přáteli dlouho opěvovaná kniha, kterou jsem ale dostal do ruky až teď. Dá se říci, že jsem se jí dlouho bránil, ani nevím proč. Nakonec mě nalákala přitažlivým tématem a slovanskou tématikou (mé polské kořeny zaplesaly :D ). Musím říct, že z počátku se mi četla těžce, nebyla tak, jak to říci, plynulá jako třeba české knihy. Nevím jestli to bylo překladem nebo čím, ale text mi přišel takový tvrdý, nešel snadno a rychle číst, hodně jsem se zasekával. Musel jsem si na to chviličku zvykat, ale pak už bylo vše v pořádku a kniha se mi moc líbila. Téma slovanské mytologie mi sedlo. Bylo to jako číst fantasy a vlastně ho nečíst. Pro mě novinka a milé překvapení a těším se na další díly :) (Navíc ta mapa, co byla ke knize přiložená, je taky super).

Svářeč
29.01.2017 4 z 5

Když jsem Poslední přání četl před lety, tak jsem moc nechápal, proč je ta kniha vyzdvihována jako takový kult. Ani po druhém přečtení se tento můj názor nezměnil, což ale neznamená, že by to nebyla vynikající kniha. Sympatický hrdina, zajímavá struktura (povídky prokládané propojujícím příběhem) a hlavně vynikající středověký svět, s jehož popisy autor dost šetří a přesto má člověk pocit, že mu ožívá před očima. To ale nic nemění na tom, že k dokonalosti tomu v mých očích ještě něco chybí (některé příběhy mi přijdou rozřešené dost podivně) a místo v mé Top 10 mají vyhrazeny úplně jiné knihy.

daniil7566
27.01.2017 5 z 5

Naprostá lahůdka pro milovniky fantasy a spletitých přběhů. Geralt jakožto mutant vytvořený pro zabíjení, profesionální zabiják netvorů si mne získal okamžitě. Nádherně napsané dílko, které si rád přečtu znovu.

Meivis
24.01.2017 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Doporučuji. Moc hezky nahrané.