Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3163 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Lovana
01.12.2021 4 z 5

Jo, Carter mě prostě baví. V knize je tedy dost nechutností, ale zase až tak mi to nevadilo... Byla jsem velmi zvědavá, jak kniha dopadne a rozuzlení mě teda vůbec nenapadlo...
Hunter s Garciou mě oba moc baví, oblíbila jsem si je již v prvním díle a ve druhém se nic nezměnilo. Jsou skvělá dvojka. Bavily mě i vedlejší postavy, se kterými jsme se v tomto díle setkali a doufám, že aspoň s některými se setkáme i v dalších dílech.
Byť se mi knížky Cartera zatím líbí, tak mi u nich trochu chybí více napětí... Ano, nechutností je tam hodně a místy mi bylo nevolno, ale stejně jako u DK jsem se nebála a příběh mě úplně nepohltil... Jsem zvědavá, jak to bude u dalších dílů této série.

Hodnocení 4,25*/5*

Maevie
18.11.2021 3 z 5

Ani druhý Carterův thriller mě nepřesvědčil, že by si zasloužil více jak tři/tři a půl hvězdy, a těžko říci, proč se v hodnocení tak liším od většiny čtenářů. Za sebe mohu říct, že mě brutální vraždy nijak nevyvádějí z rovnováhy. Naopak, čím více Carterových thrillerů čtu, tím více se mi absurdní způsoby zabití pletou. Druhý díl je sice napínavější a čtivější než první, opět ale nenabízí nic, co by se už v knihách stejného žánru neobjevilo. A potenciál geniálního detektiva s hlubokými znalostmi psychologie? Naprosto nevyužit.

TessieB
17.11.2021 5 z 5

Syrový, drsný thriller, který prostě neodložíte, dokud to nepřečtete. Napínavé do poslední chvíle a Hunter s Garciou jsou skvělá dvojka, stejně jako jsou detektivové z oddělení Q od Adlera-Olsena. Těším se na pokračování série, doufám, že Carter udrží tu vysokou laťku.

ArwenAragorn
13.11.2021 5 z 5

81%

Znovu přečteno po nějaké době a zase je to na nejvyšší počet hvězdiček. U této série jsou brutality neodmyslitelné, takže to tak beru, ale knížka se čte sama. Doporučuji.

JerryDexter
12.11.2021 5 z 5

Nejsem velký fanoušek do detailů popisovaných nechutností a extrémního násilí (obojího je tu přehršel), ale Chris Carter umí vytvořit atmosféru strachu a napětí, která vám nedovolí knihu odložit, dokud na vás nekouká poslední stránka.

Bedřich63
09.11.2021 5 z 5

Tak tento díl byl pro mě lepší než ten první. Výborně propracovaná dějová linka, velmi dobře popsány osoby a jejich charaktery. Hlavní osobu Roberta Huntera jsem si oblíbil a už se těším i na podporu jeho kolegů při dalších vyšetřování v následujících dílech.

jprst
06.11.2021 5 z 5

Velice dobrý thriller, který nemá hluchá místa, námět a zápletka jsou rafinovaně komplikované a propracované, což přispívá stupňujícímu se napětí a překvapivému závěru. Jen ty Molliiny senzibilní schopnosti a vize mi připadaly poněkud neuvěřitelné a sloužily autorovi v příběhu spíše jako berlička. Ale jinak je to kniha z kategorie knih "zlodějek" okrádajících čtenáře o spánek, protože dokáže lákat k dočtení na jeden zátah bez ohledu na pozdní noční hodiny.

CountNosferatu
03.11.2021 5 z 5

U Popravčího jsem zažil to, co u předchozích Carterových knih (a nemyslím to jako výtku). Pro vysvětlení- předtím jsem četl Dvojitý kříž a Hovor se smrtí- proto to množné číslo. A po tomhle dílu se ze mě na férovku stal fanoušek Chrise Cartera. Carter dokázal dokonce to, že mi byla sympatická i postava, která vidí vize (obvykle jsou takové figury dost otravné). Super!!!

Kortez
21.10.2021 5 z 5

Audiokniha
Další díl od mistra Cartera jsem poslouchal v autě a užíval jsem si to. Rozhodně budu poslouchat další carterovky.

popeluška
13.10.2021 5 z 5

Tak jsem nemohla přestat číst. Napínavé od začátku až do konce. Nemám co dodat.

katallinka
08.10.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že to bude ještě lepší než první díl, ale bylo! Kniha plná zajímavých zvratů a ten konec …. Byla jsem maximálně překvapená!!!

kittlerka
26.09.2021 4 z 5

Knihu jsem nečetla jako druhou v pořadí, ale téměř všechny ostatní díly jsem četla před tímto.

Mrzí mě, že Carterovo knihy z této série jsou "na jedno brdo", jsou už pro mě docela předvídatelné. Líbí se mi brutalita, ale někdy to už bylo možná moc. Co bych ještě vytkla je, že se vůbec nevyvíjí postavy, knihy jsou čistě samotné případy a hotovo.

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Opět Cartrovy popisy brutality a mučení. Někdy je toho přece jen trochu moc. A nejsem si jist, zda by někdo po tolika letech měl v sobě tolik nenávisti, že by tohle vše podnikal...ale třeba se mýlím.

Kanimůra2
14.09.2021 5 z 5

už jsem to psala při prvním dílu. Já nemám moc ráda drastické vraždy. Prostě řeším tak, že stránku přeskočím. Tu s konkrétním popisem. No, tentokrát jsem se naskákala víc než minule... I přesto jdu do dalšího dílu. Je to psané krásně, dramaticky a poutavě. Líbí se mi styl psaní, odsejpáto, nejsou hluchá místa. Hodně drsná, ale hodně dobrá detektivka

Peťulka3
13.09.2021 5 z 5

Paráda. Člověk do poslední chvíle netuší, kdo je vrah.

WaN635
08.09.2021 5 z 5

V komentářích bylo již vše řečeno, jen bych se opakovala. Super čtivé, napínavé. Dnes již oddech a zítra jdu na dalšího Huntera.

Domulenka
04.09.2021 5 z 5

No , tento díl byl lepší než první..
Detaily vražd byly opravdu velkolepé...tentokrát mě vrah do poslední chvíle unikal.
Rozhodně , doporučuji těm kdo má tento žánr rád, příběh plný napětí, strachu, a musím říct i nechutností a to všechno dokáže skutečně spáchat člověk ?!
(snad je to jen fikce) :-)

Michaeles
27.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha, čtenář se celou dobu soustřední na jesno dějovou linku a na konci knihy se připomene i druhá. Perfektně napsáno, krátké kapitoly jsou super.

Princezna22
25.08.2021 5 z 5

Krásné, opravdu krásné a úžasné dokonce. Hltala jsem stránky jednu za druhou. A konec mě znovu překvapil. Tak šup šup honem na další díl.

cryingPickle
24.08.2021 5 z 5

Fú tak toto bola jazda. Páči sa mi predstavivosť Chrisa Cartera, pretože takéto spôsoby zabití aké vymýšľa on, si len tak nedokážete vycucnúť z prsta za päť minút. Brutalita tu bola ešte väčšia ako v Dvojitom Kríži, z niektorých popisov mi behal až mráz po chrbte a niektoré má tak znechutili, že som to musel chvíľku predýchavať(scénka so šteniatkom). Už sa teším na ďalší diel pretože som veľmi zvedavý na ďalší brutálny koncept sériového vraha.