Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3163 703

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Petras_ka
11.02.2022 5 z 5

Musím povedať, že druhý prípad Roberta Huntera a Carlosa Garciu sa mi páčil ešte viac ako prvý diel Dvojitý kríž. U Cartera som si veľmi obľúbila krátke kapitoly. Núti ma to čítať ďalej a ďalej.
Trošku mi začalo vadiť, ako ľahko vie Robert vyriešiť niektoré veci. Na takmer všetko má odpoveď a vysvetľuje to tým, že veľa číta. Carlos tu stojí v tieni svojho parťáka a kladie niekedy až zbytočné otázky. Škoda, že mu autor nedal viac priestoru.
Dej je však dynamický, napínavý a koniec ma poriadne prekvapil.

metalan
10.02.2022 5 z 5

Super čtení, i když první díl jsem četla dávno,tak si to moc nepamatuju,tak nemohu úplně porovnat,což je možná dobře.Alespoň to nebudu srovnávat,líbil se mě tento díl, i když někdy chaos,ale pak se v tom zas člověk zorientoval..ale opravdu bylo to dobře napsané,napínavé od začátku až do konce.
Už se těším na další díl,hned ho beru už do ruky.

work
07.02.2022 4 z 5

Carter to myslí dobře. Občas to sice překombinuje, závěry mu moc nejdou, ale zase mu jdou hezky rozjezdy a prostředky, a to se také počítá. Navíc - a to si řekněme - kde jinde byste našli tolik kreativních způsobů jak někoho zabít, než v jeho knížkách?
Jako obvykle jde o zaběhnuté schéma geniální detektiv (Hunter), ne úplně nejbystřejší pomocník, aby se mohlo nenásilně čtenáři vysvětlovat (Garcia), hustě hustá nadřízená, a vrah, který to má naplánované všechno tak složitě, že je až s podivem, že do toho vůbec dává energii. Tady s tím navíc zamíchá ještě jedno médium, které tomu dá mysteriózní podtext. Ale celé to hezky odsýpá, ani chvíli se nenudíte, a dostanete hned chuť na další. Takže pokud nečekáte detektivku, je Popravčí dobré čtení.

Mayaotzin
06.02.2022 5 z 5

Bylo to v podstatě v úplně stejném duchu jako díl první.
Líbilo se mi to, ikdyž tedy Garcia a jeho hloupé otázky a všeználek Hunter mi oba chvílemi lezli na nervy :-D Nová šéfka je velmi sympatická, těším se na třetí díl :-)

Mickhesh
05.02.2022 4 z 5

Nutno si přiznat, že do detektivky má i tento díl daleko. Je to spíše na půl detektivka a na půl thriller. Garcia opět nudná vata.. jinak dobré čtení. Za mě 80%.

hanap
04.02.2022 5 z 5

To byl pořádný "nervák". Detektiv Robert Hunter a jeho kolega se stávají moji oblíbení
vyšetřovatelé.

Kontryhelka
02.02.2022 2 z 5

Na knihu jsem se těšila a byla celkem zklamaná. Nedočetla jsem.

verense
26.01.2022 2 z 5

Teda koukám, že půjdu proti nadšenému davu. Pro mne teda druhý díl slabší než první, stejné schéma, opět nechutně brutální zločiny (využít na likvidaci obětí jejich největší strach je vskutku ďábelské), nevímproč protivný Garcia... Na dotaz "jaký to je?" mě nenapadlo nic jinýho, než "docela slabota". Umí lépe, pan Carter!

mrsterezz
25.01.2022 5 z 5

Nemůžu než souhlasit s většinou komentářů. Musím ale říci, že se mi více líbil tento druhý díl, než první. V tomto díle jsem neuhádla, kdo je vrah. V prvním jsem trochu tušila. Nemůžu se dočkat, až načnu další díl. Knihy jsou psané jednodušše, žádné složitější souvětí, není "přepostavováno", opravdu za mě super!

janina66
11.01.2022 5 z 5

Výborně propracovaná detektivka. Děj hned vtáhne, daleko lepší, než 1.část s R.Hunterem.
Přečteno za 2dny. Super vyšetřování a i nová šéfka celkem sympatická.

Dédečko75
10.01.2022 5 z 5

No to hodně drsná kriminálka, jdu na dalsi

lucie5197
09.01.2022 1 z 5

Na úvod přiznávám, že jsem knížku nedočetla a nemrzí mě to. Carter je autor pro nenáročné čtenáře, který jede furt dokola stejnou šablonu, která hodně rychle omrzí, protože to nemá vlastně co jiného zachranovat. Robert je samozřejmě vykreslen jako nejlepší detektiv vůbec, se vším tím stereotypem, naopak jeho kolega je naprosto k ničemu, ten je tam totiž jen na to aby mohl pokládat hloupé otázky a Hunter se tak mohl vytáhnout a chytře odpovědět. Bohužel to postrádá i jakoukoliv promyšlenou zápletku, tady se autor vše snaží zakrýt brutalitou. A aby toho nebylo málo, tak stylistická stránka je taktéž bídná, těžko říct, zda je vina více autora, nebo překladatele. Tak či tak je pro mě Carter jedno velké zklamání a tři jeho knihy mi bohatě stačily.

Anna479
05.01.2022 4 z 5

Druhý díl série s Robertem Hunterem mě možná bavil o malinko méně než Dvojitý kříž. Prostě mi tam fakt vadily stoly a dveře z růžového dřeva....
Nicméně je to skvělá kniha. Děj ubíhá a až na pár odboček, které bych já osobně vynechala nebo zakomponovala jinak, nedrhne a má spád. Násilí už je tam opravdu hodně a místy fakt dost nechutné, jestli se toto bude dál ještě stupňovat...nechci pomýšlet. Je to vůbec možné? Zřejmě ano.
Chris Carter skvěle dávkuje napětí, takže jsem od začátku toužila vědět, co vrah ukazuje obětem. Využití jejich strachu je dokonalé a Carter tento nápad výborně zpracoval. Jdu číst další díl. :)

Viviana-Mori
02.01.2022 5 z 5

Popravčího jsem četla již před nějakou dobou a děj si stále pamatuji, což svědčí o kvalitě knihy. Rozhodně lepší než první díl, moc se mi líbilo, jak vrah využívá největšího strachu oběti. Přemýšlela jsem, jak by asi zabil mě. :)
Děj příjemně odsýpá, čtenář se nenudí. Vyšetřovatelé správní chlapci. :) Víc takových sérií.

Tupoun
30.12.2021 5 z 5

První kniha z řady, Dvojitý kříž, jak jsem psal v komentáři, mě nijak extra nenadchla. Ale Popravčím se Chris Carter pochlapil. Děj je tentokrát celistvý, od počátku akční a napětí nekolísá, ale celkově neustále narůstá. S tím, že humusácké vraždy budou mít asi podobný základ, nic moc dělat nejde, protože způsobů, jak dělit tělo na částečky zase moc není. Zde je změnou a úžasným nápadem autora spíše psychologické utrpení, takže pro oběť dvojité umírání. Proto doporučte svým dětem - nešikanujte, může se to obrátit proti vám. Když pominu klasický americký komplex, že všichni chlapi klaďasi měří od 185 cm nahoru a mají modré nebo zelené oči (zelené oči mají jen 2% světové populace a podle amerických autorů to vypadá, že 1,99% jsou Ušáci), což ale nemá nic společného s kvalitou děje, je tato kniha výborným a čtivým thrillerem, přestože mě dvakrát nenechala usnout před čtvrtou ranní. Ale mám volno, tak proč ne. Spěchám natáhnout do čtečky Nočního lovce.

Karoley
28.12.2021 5 z 5

Popravčí. Ví, co tě na smrt vyděsí..

Další skvělá detektivka od Cartera!
Robert Hunter, sadistický vrah, brutální vraždy, zvracející policejní sbor (škoda, že jsem to nepočítala :)) Líbilo se mi víc než Dvojitý kříž, celá natěšená jdu na Nočního lovce!

lucifess
22.12.2021 5 z 5

Skvěle napsáno, četlo se samo. Rozhodně se podívám i na další knihy autora. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a jaký je jeho motiv. Napětí fungovalo. Ze začátku - první vraždou jsem si myslela, že se možná bude jednat o variaci na Dana Browna a jeho Šifru mistra Leonarda. Brzy mě kniha vyvedla z omylu.

faba
22.12.2021 3 z 5

Možná se divíte, že dávám jen ***. Ale mrkněte prosím na mou úvodní stránku, jak hodnotím knihy. To jen aby bylo jasno :-)
Je to dobrá kniha, a řekl bych, že moc dobrá (možná *** 1/2). Ale (vždy je nějaké ale) takových knih je plno; dnes. V každé druhé dobré knize vystupuje nějaký uchyl, který vraždí, tak zvláštně, že to ani není možné.
Kniha se četla jedna báseň. A asi to tak bude i nadále v ostatních knihách od Cartera. Těším se na další, ale bude se muset chlapec snažit, abych dal víc hvězdiček. A to nejen spisovatel, ale i detektiv Hunter, který k vyřešení případu přijde tak nějak „divně", jednoduše, bez pomocí krimi techniky apod.
První díl jsem ohodnotil lépe, ale to jen proto, že to bylo audio. Uvidíme, jak se popasuji s další knihou.

Smiley96
10.12.2021 5 z 5

Další super jízda. Nemám co vytknout. Jen vzhůru do dalšího dílu.

marketa1860
06.12.2021 4 z 5

Skvělý Carter, jako vždycky.
Po delší době další jeho kniha a byla přečtená za víkend. Mám ráda jeho styl psaní, jeho logické postupy, dedukce.
Brutální způsoby vražd berou dech, ale motivy a pátrání jsou bravurní.