Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3175 3175

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

twigxi
22.06.2021 3 z 5

Moje druha od autora a i kdyz se cetla svizne, hodne mi to linkou tu prvni pripominalo. Je tam hodne do oci bijicich nesrovnalosti (hezky jich par shrnul uzivatel "otula"). Souhlasim, ze dialogy pusobi nekdy trapne a lacine. Lehce odhadnutelna. Nevim, jestli se poustet do dalsich dilu.

grimik
27.05.2021 3 z 5

Moje noční můra v thrillerech a detektivkách se dočkala zhmotnění i u Chrise Cartera a rovnou za to snižuji hodnocení na 3, ačkoliv jinak jde o celkem dobře napsaný thriller. Je mi líto, ale pokud nejde o sci-fi nebo fantasy, tak blábolení o mimosmyslovém vnímání a paranormálních aktivitách, které na rozdíl od reálného světa v této knize skutečně fungují i mimo hlavu média :))))) , prostě nezkousnu. Tím si to u mě rozhází jakýkoliv autor. Budu doufat, že si tím Carter definitivně vybral svou slabou chvilku a v dalších dílech žádný Vlasta Plamínek nebude otravovat, však mám koupeno ještě dalších 8 dílů.
Jinak jak jsem psal výše, ostatní kvality srovnatelné s jedničkou. Téměř jako přes kopírák. Což mi zatím (teprv 2. díl) vůbec nevadí, ale v budoucnu bych kvůli tomu mohl celou sérii předčasně ukončit.

Lída27
23.05.2021 5 z 5

První kniha od Chrise a jedním slovem super super.Napínavé až do konce,ale pro slabší povahy moc nedoporučuji,je to dost drsný.Krátké kapitoly vás nutí furt číst a knížka prostě nejde odložit.

Marek82
19.05.2021 4 z 5

Rozprávka pre dospelých. Je to napínavé, číta sa to rýchlo. Guilty pleasure ako sáčok čipsov. Neviete prestať. Po skončení sa dostaví síce trocha blbý pocit, ale za tú radosť to (asi) stálo. Oproti Dvojitému krížu uveriteľnejší motív, ako aj postava vraha. Vraždy brutálne, prešpekulované, ale nie úplne absurdné. Viac mi sedia detektívky Červenáka, Goffu, možno Dána (nie každá, lebo niektoré sú už vyprázdnený balast). Ak vám nevadí brutalita, je to forma oddychu, niečo ako húsenková dráha. Jeden sa po vystúpení zasmeje, druhý to celé pretrpí s nevoľnosťou.

girdi
17.05.2021 5 z 5

Jestli každou knihu od Cartera budu číst den, maximálně dva, tak na konci měsíce budu mít hotovo :-)) Bylo to opět skvělé. Brutální, mrazivé, plné napětí. Nové postavy se mi libíly a Hunter s Garcíou opět zabodovali. Těším se na další případ.

BMAJTZ
13.05.2021 4 z 5

Druhý díl v sérii jednoznačně nezklamal. Postavy, pokud jste si je oblíbili, zůstávají víceméně stejné a navíc přichází pár zajímavých nových charakterů. Na čem se jednoznačně přitlačilo na pilu je brutalita, která dokáže i z textu leckoho rozhodit. Přesto stále minimálně stejně čtivé a zábavné jako první díl. Hlavní výtku bych měl k jedné trochu mystické postavě, která působí tak trochu navíc a zbytečně.

KočkomilkaJana
13.05.2021 3 z 5

Vraždy, které v Popravčím najdete, jsou nadmíru zajímavé. Psí hlava na trupu kněze je to nejméně bizarní, co v knize můžete najít. Pokud by vás zajímaly podrobnosti, které někdy Hunter přednese (a jindy zase ne), můžete si je vygooglit. Jen bacha, nezapomeňte si pak smazat historii prohlížeče. Rodina by se možná divila. Z Popravčího jsem, pokud jste to doposud nepoznali, nadšená. Robert už sice je super schopný a nadmíru inteligentní a dokonalý polda a psycholog, ale dílo je stále svěží. Nevadí vám, že jde o “one man show” v podání ústředního dua, kterému občas někdo přicmrndává a pomáhá. Protože někdy Robert neumí třeba tak dokonale s počítačem a musí mu pomoci odborná profilovačka. Nevadí vám, že je to skrz naskrz americká kniha. Dobro prostě nutně musí zvítězit nad zle i za cenu za vlasy přitaženého konce. Pokud čtete Popravčího jako první nebo druhé dílo autora, potěší vás mírně zamotaný konec, který Carter tak miluje. Nečekáte totiž co přesně z něj vyleze - v dalších knihách jste ostražitější…

Alena129
12.05.2021 5 z 5

Také musím hodnotit jako perfektní. Přesně jak už zde bylo řečeno přede mnou. Opět napínavé, brutální, a dech beroucí. Mohu jedině doporučit. Milovníci detektivek si pošmáknou.

whiolet
03.05.2021 4 z 5

Opět autor dokázal vytvořit mrazivou atmosféru plnou nechutných popisů vražd až se člověku obracel žaludek, ale přesto nedokázal přestat číst.
Pro odlehčení jsou tu opět naši dva detektivové, kteří se neustále špičkuji a vy je za to prostě milujete.
Bylo to fajn čtení a já už se teď těším na další díl.

Bax9
03.05.2021 5 z 5

Druhá kniha v sérii, opět poslechnuto jako audiokniha v podání Jakuba Saice, mně se jeho projev moc líbí. Příběh zase velice napínavý, brutální to je, ale když se od toho člověk odprostí, tak ho to pohltí. Líbí se mi, že to odsýpá, nová kapitánka je skvělá, obzvláště její proslov o tom, že nemluví sprostě... :-) Jako napínavou oddychovku pro silnější nátury mohu jen doporučit.

Ejv
03.05.2021 4 z 5

"Ty šmejde mazaná," zachechtal se Garcia." Tenhle nápad ti rozhodně ukradnu." :D :D
Další případ vyřešen, úžasný Hunter a jeho parťák Garia zase bodovali! :)
Parádní počteníčko!! :)

Shaxx
27.04.2021 4 z 5

Druhý díl a zase super. Myšlenka vraha, který své oběti popravuje způsobem, z něhož mají největší strach, je parádní. Hunter i Gabriel jsou pořád sympaťáci, děj opět čtivý a svižný, nemám co vyčíst. Možná jsem trochu bojovala s přijetím postavy Mollie, tedy spíš nového aspektu, který do knihy přinesla, ale nakonec jsem si řekla.. proč ne. Za mě spokojenost a těším se, co bude v dalším díle.

zimolka
24.04.2021 5 z 5

Kniha je stejně dobrá ,jako první díl.

necrofrost
18.04.2021 1 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že vysokému hodnocení nerozumím. Mám rád detektivky které obsahují zajímavý příběh s vyšetřovatelem schopným analytického uvažování, trochou napětí a velkou porcí logiky. Toto je moje druhá (a skutečně poslední kniha autora). Vše se točí jen kolem obrovské dávky brutality, přičemž nic jiného kniha nenabízí. Když jsem narazil na větu "rozdělíme se", jež zazněla v sídle potencionálního sériového vraha, málem jsem se rozesmál (ne toto nemá být béčkový horor). Knihu prostupuje spousta nelogického jednání. V první knize jsem zhruba v třetině odhadl vraha a zde zase téměř na začátku motiv. Geniální detektiv, jenž na zřejmé závěry přichází po 398 kapitolách, jeho kolega, který u případu s vanou nepochopí příčinu provedení atd. Jde o hloupou rudou (ne červenou) knihovnu založenou jen na zmíněné brutalitě. Už nikdy více.

heavy66
18.04.2021 4 z 5

Opět hodně hodně napínavé, s jasnou inspirací Kingovou Carrie, ale tak brutální, až to působí parodicky. Prostě si představte, že Popravčího zfilmují jako Scary Movie! Úplně vidím, jak ta psí hlava štěká!
Oceňuji, že příběh má hodně postav, takže vybrat vraha není snadné. Celá situace kolem Mollie je absurdní a pokud se zamyslíte, najdete v příběhu díry jak v ementálském sýru.

Rihatama
16.04.2021 4 z 5

Ráda si občas naservíruji napětí, sleduji úsilí o překračování hranic únosných rizik a ocením do výšek vystřelující adrenalin. Detailní popisy brutálního násilí mě však moc neoslovují. Myslím, že chytrý náznak násilí může vyvolat podobné pocity, jako jeho prostý popis... Takže hned úvodní kapitola Popravčího mě málem odradila od dalšího čtení. Geniální všeználek Robert Hunter porušující pravidla a přímé rozkazy - ovšem zásadně z dobrých důvodů - stejně jako košatý děj příběhu a usilovné pátrání po masovém vrahovi však mou pozornost udrželi na vysoké hladině. Příběh Popravčího systematicky vybočuje ze standardních škatulek a vraždu od vraždy se servíruje jiný, i když vždy stejně záludný a ohavně brutální modus operandi, ke kterému vrah využívá nepochopitelně získaných informací a obětem plní jejich noční můry. To chce holt už fištróna. I se závěrem si Carter více než slušně pohrál a mě by zajímalo, jestli vůbec někdo dokázal správně tipnout/vydedukovat vraha☺.

Majuš333
14.04.2021 3 z 5

Ak som si myslela, že Dvojitý kríž v sebe ukrýva brutálne a sadistické vraždy, tak to som sa veľmi mýlila. Prišiel Popravčí a mňa už v prvej kapitole rozboleli všetky kosti v tele :)
Minulosť nám autor pripomína po kúskoch a vždy inak zaobalenú, čo nepôsobí rušivo...
Som rada, že Mollie vyviazla z toho celého živá a zdravá, lebo mi prirástla k srdcu za to, akým obrovským svinstvom si musela prejsť.

Oceňuj námet knihy o strachu: ,,Vítej ve svém strachu,“ zašeptal. „Vím, co tě na smrt vyděsí.“

Ale! Aj keď je Popravčí výborná kniha, uberám dve * (ako vždy) za pasáže s havkom, niektoré scény sa mi veľmi zle čítali :(

VerczaV
13.04.2021 4 z 5

Super čtení. Vraha jsem neodhalila. Hunter je dobrej, vyřeší dva případy za večer. Jde se na další díl.

Avila
12.04.2021 5 z 5

Jedním slovem..... FAMÓZNÍ....
Kniha se čte sama, příběh má správnou dávku "zvrácenosti" až máte husí kůži....skvěle popsané vyšetřování. Dokonce jsem si už mysela že vím kdo za vším stojí a mstí se.... Ale "byla jsem vedle jak ta jedle"
Už se těším na další pokračování.

zd0981
29.03.2021 odpad!

Nedočetl!
Nemá smysl ztrácet čas takovou hloupostí, když mne čeká sousta lepších knih.
Kromě toho LA ve mně evokuje vzpomínky na M. Connellyho a jeho Harryho Bosche. S tím se tohle nemůže vůbec srovnat.