Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3189 3189

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Zesamsun
25.02.2021 5 z 5

Detektivka, jak má být! Navíc se sympatickou dvojicí.

Murasaki
24.02.2021 5 z 5

Jestli jsem si myslela, že první díl byl ten největší masakr, který jsem kdy četla, tak jsem byla dost naivní. Carter v Popravčím nasadil laťku brutálnosti ještě o něco výš a mnohdy mi při čtení bylo dost nevolno. Přečteno jsem měla za 2 dny. Nedalo se od knihy odlepit. Carterova série s Robertem Hunterem je naprosto dokonalá záležitost, která nesmí žádnému milovníkovi tohoto žánru chybět v knihovně.
Vrah mě na konci opět hodně překvapil.

paja82
24.02.2021 5 z 5

Carter opět nezklamal.

Griffith
23.02.2021 5 z 5

Mé druhé setkání s Chrisem Carterem a podruhé jsem byl příjemně překvapen. Kapitoly psány opět úderně, stručně, bez zbytečné omáčky. Špičkový thriller z pera skvělého spisovatele, až jsem často přemýšlel, jak si tohle všechno (a především pak ty nejbrutálnější věci) dokázal představit a vtisknout na papír.

Zack
22.02.2021 5 z 5

Hned po přečtení první knihy jsem se musel vrhnout na další a nebyl jsem zklamán. Ještě brutálnější, promyšlenější příběh mě hned vtáhl do děje a už nepustil. Přečteno téměř na jeden nádech. A ač nejsem příznivcem krátkých kapitol, tady mi to vůbec nevadí a člověk musí jet dál a dál, až se po "pročtené" noci začíná rozednívat a je čas zamhouřit, alespoň na chvíli, oči.

petaSk
19.02.2021 4 z 5

Já mívám chvíli s Carterem problém. Nevyžívám se ve fyzickém utrpení cizích lidí, a ze začátku mám chuť knihu zaříznout. Naštěstí těch scén tam není moc a s postupujícími stránkami se autor soustředí spíše na děj. Popravčí má pro mě zase fajn zápletku a detektivové Hunter a Garcia jsou fajn. Kniha se mi líbila, ale než začnu třetí díl, pár měsíců zase počkám.

Opatov
17.02.2021 5 z 5

Brutálně dobrá detektivka s oblíbenou dvojicí.

mirunda
16.02.2021 5 z 5

Zase nejde jinak, než plný počet hvězd. Brutalita a v podstatě nechutnosti, jak jsou jednotlivé vraždy popsány, je až neuvěřitelná. Jakoby autor sám byl někdy něčeho takového svědkem.

ladyka
15.02.2021 5 z 5

Opět velmi dobré. Sice jsem v něčem malinko viděla paralelu s Dvojitým křížem, ale zas se to četlo skoro samo. Jsem zvědavá na další případy, snad nebudou mít sestupnou tendenci - vzhledem k hodnocení ostatních to tak naštěstí nevypadá :o)

MatoPalkes
13.02.2021 5 z 5

Po vynikajúcom prvom diely snáď ešte lepší ten ďalší. Atmosféra strachu vykreslená perfektne. Nemôžem sa dočkať ďalších pokračovaní.

Aaloha
12.02.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Ještě lepší než první díl. Napětí až do konce.

Katynka01
07.02.2021 5 z 5

Moje první knížka od Chrise Cartera a určitě ne poslední. Knížka byla hodně čtivá, krátké kapitoly a poutavý příběh který vás přímo vtáhne do děje jako byjste tam byli a detektivové Hunter a Garcia.. No už teď jsem si je oblíbila ikdyž mě více zaujala postava Roberta Huntera ❤️❤️❤️určitě knihu doporučuji ❤️

kniznistranky
06.02.2021 5 z 5

Zase naprostá paráda. Carter na mě udělal dojem už při přečtení Dvojitého kříže, ale řekla bych, že popravčí se mi líbil ještě o chlup víc. Zaujala mě už jen ta myšlenka, že vrah v tomto díle zabíjí své oběti na základě toho, čeho se bojí - a že je tu pestrá škála strachu. bylo to čtivé, krátké kapitoly tomu jen napomáhají a udržují čtenáře neustále ve střehu. Je těžké dočíst kapitolu a nezačít s další, protože každé končím tak, že prostě chcete, ne přímo POTŘEBUJETE VĚDĚT VÍC! Stejně jako u prvního dílu jsem si vraha kupodivu typla správně, ale to mi vůbec nevadí. U Cartra mě totiž neskutečně baví to vyšetřování. To jak Robert a Carlos pomalinku zjišťují víc, všechno je vysvětlené, logicky popsané a promyšlené. A to na mě jako na čtenáře dělá obrovský dojem. Těším se na další díly téhle parádní jízdy. Naštěstí jich mám před sebou ještě dost :)

LilianaFalcon
04.02.2021 5 z 5

Jooo, tak tohle mě bavilo. Měla jsem několik podezřelých a mezi nimi i vraha. I když jsem teda moc nevěřila, že mi ten tip vyjde... Nakonec mě, ale trochu mrzí, že mi nevyšel můj úplně původní tip.

kachnat
01.02.2021 5 z 5

Tentokrát mi typ na vraha nevyšel. Opět napínavé a propracované čtení.

Johny_H.
31.01.2021 5 z 5

Tak o malinko mi to sedlo méně než první díl, ale stále krásných 5/5 si to zaslouží. Autor si dává opravdu záležet a doufám, že tato série jen tak neskončí. Mám doma zatím všechny díly a dávkuji pomalinku, abych mohl každý díl co nejlépe vychutnat.

Mája777
28.01.2021 5 z 5

Tak to bylo něco. Mé druhé setkání s Carterem a opět super. Ale musím se přiznat, že něktré pasáže jse jenom přelétla očima. Vynalézavost autora v popisu mučení je asi nekonečná. A ten konec... můj typ nevyšel - zase :). V noci jsem dočetla tento díl a okamžitě sáhla po dalším. Snad budu v budoucnu v noci spát.
(27. 1. 21. - 4 325 -11)

skrytourka
25.01.2021 5 z 5

Carter ohromující,napínavý,nechutný a přesto mrazivy a poutavý.Jeho knihy nemůžou zklamat. Myslím že bude těžké po sérii jeho knih najít někoho podobně pusobiveho.za mě opět palec nahoru.

Havrdak
24.01.2021 5 z 5

Velice čtivá detektivka!

netopýrek1985
24.01.2021 5 z 5

Ty jo po dlouhé době opravdu parádní autor. Sice mám přečtené jenom dvě a zatím vůbec nezklamal budu se těšit na další