Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3189 3189

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Rihatama
16.04.2021 4 z 5

Ráda si občas naservíruji napětí, sleduji úsilí o překračování hranic únosných rizik a ocením do výšek vystřelující adrenalin. Detailní popisy brutálního násilí mě však moc neoslovují. Myslím, že chytrý náznak násilí může vyvolat podobné pocity, jako jeho prostý popis... Takže hned úvodní kapitola Popravčího mě málem odradila od dalšího čtení. Geniální všeználek Robert Hunter porušující pravidla a přímé rozkazy - ovšem zásadně z dobrých důvodů - stejně jako košatý děj příběhu a usilovné pátrání po masovém vrahovi však mou pozornost udrželi na vysoké hladině. Příběh Popravčího systematicky vybočuje ze standardních škatulek a vraždu od vraždy se servíruje jiný, i když vždy stejně záludný a ohavně brutální modus operandi, ke kterému vrah využívá nepochopitelně získaných informací a obětem plní jejich noční můry. To chce holt už fištróna. I se závěrem si Carter více než slušně pohrál a mě by zajímalo, jestli vůbec někdo dokázal správně tipnout/vydedukovat vraha☺.

Majuš333
14.04.2021 3 z 5

Ak som si myslela, že Dvojitý kríž v sebe ukrýva brutálne a sadistické vraždy, tak to som sa veľmi mýlila. Prišiel Popravčí a mňa už v prvej kapitole rozboleli všetky kosti v tele :)
Minulosť nám autor pripomína po kúskoch a vždy inak zaobalenú, čo nepôsobí rušivo...
Som rada, že Mollie vyviazla z toho celého živá a zdravá, lebo mi prirástla k srdcu za to, akým obrovským svinstvom si musela prejsť.

Oceňuj námet knihy o strachu: ,,Vítej ve svém strachu,“ zašeptal. „Vím, co tě na smrt vyděsí.“

Ale! Aj keď je Popravčí výborná kniha, uberám dve * (ako vždy) za pasáže s havkom, niektoré scény sa mi veľmi zle čítali :(

VerczaV
13.04.2021 4 z 5

Super čtení. Vraha jsem neodhalila. Hunter je dobrej, vyřeší dva případy za večer. Jde se na další díl.

Avila
12.04.2021 5 z 5

Jedním slovem..... FAMÓZNÍ....
Kniha se čte sama, příběh má správnou dávku "zvrácenosti" až máte husí kůži....skvěle popsané vyšetřování. Dokonce jsem si už mysela že vím kdo za vším stojí a mstí se.... Ale "byla jsem vedle jak ta jedle"
Už se těším na další pokračování.

zd0981
29.03.2021 odpad!

Nedočetl!
Nemá smysl ztrácet čas takovou hloupostí, když mne čeká sousta lepších knih.
Kromě toho LA ve mně evokuje vzpomínky na M. Connellyho a jeho Harryho Bosche. S tím se tohle nemůže vůbec srovnat.

astra3
28.03.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Vůbec jsem netušila, kdo se mstí. Už se těším na další případ.

e.s.e.t.
26.03.2021 5 z 5

Stejně jako první Robertův případ i tahle druhá Carterova symfonie hnusu je moc bezva. Děj odsýpá, všechny postavy a jejich životní osudy jsou uvěřitelné, skoro až mrazivě reálné. Za dva dny přečteno, přičemž mi to na konci bylo zase líto.
Rozhodně minimálně 5* z 5. A pokud máte možnost si Cartera přečíst, jděte do toho!

Aleh
23.03.2021 4 z 5

Dalo se to čekat. To je prostě Carter. Sadistický pachatel je na vraždy dokonale připraven. Dopředu má zjištěno, čeho se budoucí oběť nejvíc obává a tím také na oběť zaútočí. Obdivuji však lidi, kteří stojí na té pomyslné druhé straně zločinu, Lidi, kteří už něco dokázali, něco umí a ve svém oboru jsou na svém místě. Na takové lidi má policie v Los Angeles štěstí. Takovým je i Robert Hunter. Když se Robert Hunter a jeho věrný společník Carlos Garcia objeví na scéně, mohou se pachatelé násilných trestních činů už začít obávat, protože je nemine spravedlivý soud.

Ahmose
22.03.2021 5 z 5

"Viem, čo ťa dokáže vydesiť na smrť," zašepkal

Z tejto knihy som nadšený. Milujem Carterov štýl. Ďaľší skvelý detektívny triler. Kapitoly sú pomerne krátke, čo knihe dáva skvelú dynamiku. Dvaja hlavný detektívi - Hunter a Garcia sú veľmi sympatická dvojka, myslím, že nejde si ich neobľúbiť. Do deja postupne vstupuje viacero zaujímavých postáv, ktoré vďaka tomu aké sú, rozširujú pole potenciálnych páchateľov. Ten, kto vraždí, má svoje kroky dôkladne premyslené, je evidentné, že na spáchanie brutálnych činov sa poriadne pripravoval a že každú z obetí dobre poznal. Pracuje totiž s ich strachom. Bonusové body za to, že som neuhádol vraha
Upozorňujem, že autor si neberie servítku a naturalisticky opisuje obete vrážd, takže viem si predstavit, že Carterov štýl nesadne každému. Ale ak vám toto nevadí, tak vám Kata môžem len doporučiť!!!!

Kanylka
18.03.2021 3 z 5

Prostě vám běží mráz po zádech. Jen mě tak občas při čtení napadlo, kde pan spisovatel čerpá inspiraci. Víc hvězdiček dát nemůžu....Mám raději Larse Keplera a Adlera Olsena.

Arwen777
17.03.2021 4 z 5

Dlouho jsem Cartera ignorovala, protože nemám ráda moderní vlnu brutality. Pak jsem na něj ale jednou narazila v Levných knihách a říkala jsem si, že mu dám za těch pár korun šanci. Sice první díl už neměli, ale co naděláte. I doma mi ležel dlouho, než jsem se odhodlala...
No, nelituji. Pravda, brutální to opravdu je. A nechutné. Zezačátku jsem si říkala, jestli to mám za potřebí. Ale příběh mě držel a nepustil. Dvojice detektivů je velmi sympatická, hlavně Hunter, přesně ten typ správného neohroženého hrdiny, přitom vnímavý, citlivý, sečtělý a chytrý. Sen většiny žen... Vyšetřování se mi líbilo, přišlo mi uvěřitelné, ještě že my laici nerozumíme úskalím techniky.
Motiv a zápletka byly správně komplikované a zamotané, konec dokonale napínavý.
Takže tolik o mém odporu k těmto řemeslně napsaným brakovkám, prostě to s námi spisovatelé umějí. Ale jednou za čas - proč ne. Snad už se konečně otevřou obchody, abych mohla v Levných knihách nenápadně koupit další díl...

alzbeta2843
15.03.2021 5 z 5

V tomto dieli si ma hlavný hrdina Hunter získal snáď ešte viac. Ja len dúfam, že autor jeho život viac rozvinie v ostatných knihách. Veľmi ma zaujíma tá jeho minulosť a samozrejme i budúcnosť. Čo sa týka príbehu, tak bol opäť parádny, myslím že odteraz bude Carter moja známka istoty. Asi som úplný masochista, ale mne sa tento štýl páčí. Jediná scéna, ktorá mi bola nepríjemná bola tá scéna so psom. To som zakrývala ústa.

katst
12.03.2021 5 z 5

Nechápu, že jsem Cartera objevila až nyní...
Opět super, promyšlené, napínavé, čtivé. Od toho se nelze odtrhnout.

kofola33
12.03.2021 5 z 5

Opet skvele propracovana kniha o Hunterovi. Garcia je mu skvelym partakem a navic dostali novou kapitanku Blakeovou, ta se mi zacina dost libit. Verim, ze tahle particka nam toho ma jeste hodne co nabidnout a neskutecne se na to tesim.

m_martina
08.03.2021 5 z 5

Zase další výborná kniha, i když hodně brutální. Teď si dám raději pauzu a přečtu si něco na dobrou náladu.

jes09
06.03.2021 5 z 5

Opět velké nadšení! Kniha se čte sama, žádné zbytečné pasáže. Doporučuji!

Pro ty kdo nemá rád brutalitu opravdu tato kniha není - rozhodně si nezaslouží méně hvězd než 5 hvězd jen kvůli tomu, že čtenář nemá rád právě téma brutálních vražd.

petulik330
02.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Třetí kniha od tohoto autora čo jsem četla a popravdě byla i na můj vkus dost krvavá a brutální.
Člověk až žasne, co dokážou způsobit děti a jejich šikana svým obětem. Byla jsem překvapená důvod váhovým důvodem proč tak brutálně vraždil své oběti.
Jako vždy byl Robert Hunter skvělý detektiv se skvělými instinkty. Přirovnala bych ho l novodobému Sherlocku Holmesovi.

Veronika0811
27.02.2021 2 z 5

No musela jsem přeskakovat hodně drsné popisy počínání si vraha. Fakt to nešlo. Jinak čtivé, ale tohoto autora už nééébudu číst.

Mi--LADA
27.02.2021

Boha jeho! Nechutný hnusárny převážily a zničily to lepší z této knížky. Třeba pokus o psychologii. Co přidá autor příště? Tenhle surovej styl už neberu, už je ho v současnosti moc a furt se přitvrzuje. Nelíbí se mi to.

technik1965
26.02.2021 3 z 5