Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3197 3197

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

netopýrek1985
24.01.2021 5 z 5

Ty jo po dlouhé době opravdu parádní autor. Sice mám přečtené jenom dvě a zatím vůbec nezklamal budu se těšit na další

allart
22.01.2021 5 z 5

Výborná, ako aj Dvojitý kríž. Trochu drastické scény, ale na druhej strane krimithriller nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou a navyše boli pohnútky masového vraha trochu "zmiernené" psychickou traumou, darmo ľudská myseľ je nevyspytateľná. Normálne som sa na konci obával, či sa "Řezník" ako druhý aktér, na konci predsa len nepozviecha a neukončí knihu bez happyendu. To by ma naštvalo. Chvalabohu nie. Už sa teším na ďalšie "hunterovky".

Heli20
11.01.2021 5 z 5

Přiznám se v knihách pana Cartera pravidelně přeskakuji kapitoly týkající se mučení a zabíjení obětí, ale jinak super čtení.

Garfi
11.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Tradičně čtivá a avšak také tradičně nechutná kniha. Popisy vražd mi nijak zásadně nevadí, už jsem si na ně u tohoto autora zvykla, co mi vadilo velmi, byly pasáže s týráním pejska. Za toto dávám bod dolů. Rovněž nechápu motivaci vraha, kterému zabijí jeho pejska a on pak někde na ulici zabije dalšího, jen aby mohl své oběti nasadit psí hlavu? Nebavila mě dějová linka s psychotroničkou, dle mého zbytečná. Jinak napínavé čtení, vraha "Popravčího" jsem neuhodla. Vraha Řezníka ano.

Kasana
09.01.2021 4 z 5

Já mám asi jeden jediný požadavek. Vyšetřování může být nesmyslné (což tady ve větší míře není, naopak, ráda zapojuju mozek), ale hlavní je, abych neuhodla vraha v první polovině knihy. Ano, Dvojitý kříž se mi líbil víc. Ale pořád mám celkem toho Roberta ráda, a to rozhodne nečtu tolik detektivek nebo thrillerů, kolik bych asi měla.

Warty
02.01.2021 5 z 5

Opět skvělá zápletka. Hunter s Garciou se definitivně zařazují mezi mé oblíbené detektivy. Vypadá to na skvělou sérii.

Olous1
01.01.2021 5 z 5

První kniha v tomto roce,nemohla jsem si vybrat lépe. Autor přitvrzuje v brutalitě. Opět naprostá bomba.Hunter a Carlos jsou bezvadný. Tata série je bomba.Za mě 120%.Určitě kdo má rád thriller,doporučuji.

Veve721
26.12.2020 5 z 5

Detektiv Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia jsou opět na stopě brutálnímu sériovému vrahovi, který staví své oběti tváří v tvář jejich největšímu strachu. Nechci moc spoilerovat, ale už z první obětí (kněze s useknutou hlavou, kterou vrah nahradil hlavou psa) je jasné, že tohle bude opravdu jízda. A taky byla. ❤️

Ani rok po přečtení prvního dílu mě Carterův styl psaní neomrzel, právě naopak. Autor má úžasný cit pro detail i pro práci s charaktery, nešetří vedlejšími postavami, úžasnými popisy a nevyhýbá se krvi ani brutálním scénám (což je pro mě jako pro fanouška filmů Saw jen další plus). A závěr? Nepředvídatelný a překvapivý. Zbožňuju Chrise Cartera!

Pokud jste fanouškem krimi thrillerů, nebojíte se krve, useknutých hlav a nechutných popálenin, tak po téhle knížce rozhodně stáhněte. Má to svůj důvod, že je Carter často označovány za mistra svého žánru. Je perfektní!

apq
26.12.2020 5 z 5

Opět další skvělý díl této série.
Ačkoliv jsem se snažila uhádnout vraha, jako vždy se nezdařilo:D

ujira
22.12.2020 3 z 5

No už jsem četla mnohem lepší thrillery. Holt v Americe musí být brutalita nejbrutálnější, šikana nejvíc poznamenávající, vyšetřovatel nejlepší a navíc spolupracující se senzitivní dívkou, ale to vše nedodá plytkému tématu na zajímavosti.

Allys
18.12.2020 5 z 5

Brilantne napísaný thriller. Kniha prečítaná jedným dychom a som naozaj rada, že som s touto sériou začala. Hlavný vyšetrovateľ je sympaťák, dej plynie sám, napätie by sa dalo krájať. Všetky postavy vrátane vraha sú kvalitne spracované a podané. Pre slabšie povahy treba dodať, že je tam vcelku dosť brutálnych a nechutných scén, miestami mi z toho tiež nebolo úplne ok, ale k tomuto príbehu to patrí. Zaujímavé boli aj psychoanalytické pasáže, vidno, že autor tento smer študoval, vrátane špecializácie na sériových vrahov. Inak by som asi uvažovala, kde príde človek k takýmto námetom. Obe dejové linky boli zaujímavé, ale chytenie samotného hlavného vraha mi prišlo už vcelku zjednodušené vzhľadom na to, aký bol predtým opatrný.

Walisek
08.12.2020 4 z 5

jednoduché a rychle čtení

Sacinka
04.12.2020 5 z 5

Zase skvělá detektivka. Carter je opravdu mistr nechutných vražd. Na mě byla druhá vražda v této knize fakt moc a myslím, že na ni asi nikdy nezapomenu. i přes to- čeká na mě další díl.

Arsi007
03.12.2020 4 z 5

Oproti prvnímu dílu, který mi přišel temnější a krapet napínavější byl samotný příběh naopak více propracovaný a oceňuji i vedlejší dějovou linku, která nakonec vše propojí a dokončí.

IG: @hanybooks

simona g.
21.11.2020 5 z 5

Opět a znova Carter, opět a znova švung, fofr, napětí, supr spád. Mi se jeho knihy líbí. Jsou brutální, ale nedá se od nich odtrhnout.

zandu
21.11.2020 5 z 5

Co napsat. Šílené. Skvělé...

anetka.repova
19.11.2020 5 z 5

Další brilantní příběh. Opět se setkáváme s mojí oblíbenou dvojicí Hunterem a Garciou. Skvělá dvojka. Miluju Huntera a jeho smysl pro humor. Carter opět ukázal, že umí psát dechberoucí, zvrácené, morbidní a napínavé příběhy od kterých se nejde odtrhnout.

Miluju to!!

Jana2424
18.11.2020 5 z 5

Opět bezvadně napsaný, promyšlený příběh, který má celou dobu spád a nutí člověka číst dál a dál, aby už se konečně dozvěděl, proč všechno to brutální násilí. Za mě opět super knížka.

Danka1975
15.11.2020 4 z 5

Ty jo, dost překvápko! :-). . Nenapadlo by mě to, že něco podobného najdu v Levných knihách :), první díl už neměli :-(. Je ale fakt, že pokud by mi to nedoporučila kámoška, tak bych tuhle knižku asi nepotkala.
Má to myšlenku, má to nápad, má to spád .....a zase te potvrdilo, že chlapy prostě ty detektivky uměj!
Takže doporučuju a těším se na další kousek :-)!

Evkae36
11.11.2020 5 z 5

po dlouhé době detektivka která mě opravdu hodně zaujala. hodně dobře propracovaný příběh