Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3181 3181

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

olívoil
15.08.2020 5 z 5

Opět senzační zážitek............nechápu, kam na ty popisy vražd autor chodí.........napínavé až do konce a závěr mě fakt překvapil...........jdu na další knihu

Becca_books
13.08.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se pustila hned po přečtení prvního dílů a opět jsem jej přelouskala za dva dny. Líbí se mi propojení více zločinů a autorovo vykreslení jak děje tak postav. Neztrácela jsem se ani v jednom. Autor mě opravdu baví a jeho knihy se čtou samy.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Knížky od Cartera se prostě čtou jedním dechem. Narozdíl od Dvojitého kříže jsem vraha neodhadla, vedlejší příběh s Molly se mi také líbil.
Oba dva detektivy si prostě zamilujete, takže jsem ochotná přehlédnout i to, že Robert je takový "polobůh". :)

petulasmidova
07.08.2020 5 z 5

Jako Carterův nováček jsem se jako první pustila do této knihy a už po prvních stránkách jsem byla nadšená. Ačkoliv jsem si stejných pár stránek musela trochu zvykat na to, jak dokáže ty vraždy popsat. Za mě naprostá pecka.

Greenfingers
04.08.2020 2 z 5

Po přečtení necelé desítky thrillerů od Chrise Cartera mám pocit, že autor mě už nedokáže ničím překvapit. Stále stejné schéma: psychopatický sériový vrah, čím sadističtější jsou jeho praktiky, tím lépe ( v zájmu prodejnosti knihy). Téměř geniální neohrožený detektiv, kterému se nikdo nevyrovná (snad jen Superman, Spiderman nebo Batman).
Je třeba přiznat, že Carter zcela nepochybně ovládá své "řemeslo" autora bestsellerů. S železnou pravidelností chrlí jednu knihu za druhou. Nedivím se mu - pouze se snaží "vytřískat" (omlouvám se za poněkud expresivní výraz) z momentálního čtenářského zájmu o jeho knihy maximum.

Paja11.11
25.07.2020 5 z 5

Opět poutavý příběh, který skrývá více nechutností než první díl. Člověka děj chytne a nepustí. Čtivé, napínavé (napětí stoupá a stoupá, i když si myslíte, že už to snad není ani možné). Detektivové jsou stále naprosto skvělý a spisovatela fantazie ohledně vražd taktéž. Vůbec není knize co vytknout.

Ronnieve
24.07.2020 5 z 5

Stále mě nepřestane udivovat, jak úžasné dokáže pan Carter vše popsat. Člověk jako kdyby byl součástí celého příběhu. Kniha vás do sebe doslova vtáhne. Po celou dobu se udežuje napětí a když už si myslíte, že víte kdo to udělal tak to nakonec dopadne úplně jinak. Nejspíš se z toho stala má nejoblíbenější knižní série.

ElikaS
23.07.2020 5 z 5

Tahle série mě neskutečně baví. Sotva jsem dočetla první knížku, vrhla jsem se na druhou a hned hodlám pokračovat třetí. Téma seriových vrahů mi v knížkách obecně přijde atraktivní a Carterovo zpracování je opravdu skvělé. Vraždy jsou sice hodně brutální, ale promyšlené. Vše, co se děje mi dává smysl. Hunter a Garcia jsou skvělí detektivové a je s nimi i legrace (obzvlášť některé Hunterovi poznámky jsou fakt vtipné). A kapitánka Blakeová si mě hned získala na svou stranu. :-) Rozhodně doporučuji.

kalimaskry
21.07.2020

Jak jsem uvedla u prvního dílu, tak je to jízda... Ač sice drsně popsané vraždy, ale aspoň to má díky tomu styl a dělá tu správnou detektivku. Na mě by tam mohla být troška humoru, ale to by asi ztratilo tu vážnost. No třetí díle těš se....

oblakaknih
19.07.2020 5 z 5

Na Popravčího jsem se neskutečně těšila, protože první díl z této série patří mezi ty nejlepší knihy, které jsem četla.
Měla jsem ohromná očekávání, která se mi do posledního kousíčku naplnila.
Námět je jedna velká pecka, opět další sériový vrah, každý detail vyladěný a promyšlený. Pokud chcete číst opravdový thriller, při kterém vám bude běhat mráz po zádech a nebudete se při čtení cítit nejlíp, tohle je ten pravý.
Hlavní postavou je opět detektiv Hunter, který je mi čím dál sympatičtější. Vždycky na něco přijde a odhalí to v tu nejméně očekávanou dobu.
Kniha se četla skvěle, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a moc jsem si ho užívala. Jen ty pasáže s ubližováním zvířatům mi byly opravdu nepříjemné a bylo mi z nich zle. Nemůžu autorovi ale upřít, že vše skvěle popsal, takže jsem příběh prožívala, jako bych byla jeho součástí.
Autorův styl psaní… Nemám slov! Vždycky nechá čtenáře hádat, jak bude příběh pokračovat a skvěle ukončuje kapitoly. Příběh byl opravdu nepředvídatelný.
Jediné, co bych malinko vytkla je, že ke konci mi to přišlo uspěchané.
Rozhodně doporučuji, jen to není nic pro slabé povahy.

Alex.Barunka
08.07.2020 3 z 5

V podstatě na mě Popravčí působil o dost lépe než Dvojitý kříž s ohledem na brutalitu prováděných vražd a mučení (ano, tohle jsou věci, který si v knize fakt dokážu užít). Proč stejné hodnocení? Potřebovala jsem, aby Carter trochu víc sklouzl k hlavním postavám, a aby každá ženská v knize nebyla popisována stereotypně jako krásná. Ale opět dobrá práce.

Marley_Kid
04.07.2020 5 z 5

Chápem, čo na Carterovi všetci vidia. Toto bola druhá kniha, ktorú som si od neho vybral (nejdem zaradom), ale vyzerá to tak, že ich aj tak prečítam všetky. Rozumne, prepracované, skvele sa to čítalo a špeciálne oceňujem prácu s postavami. Často sa mi nestáva, že by mi bol napríklad sympatický vrah... a že by som tak veľa rozmýšľal nad tým, či hypersenzitivni ľudia fakt existujú :D Existujú či nie, kniha bola super a sice motív som odhalil ešte pred polovicou, na kvalite to knihe vôbec neubralo. Idem na ďalšie!

Dancaa1
29.06.2020 5 z 5

Tohle bylo geniální! Předčilo to veškerá má očekávání a rozhodně se k Hunterovi někdy ráda vrátím!

Lucie311
28.06.2020 4 z 5

Další super případ. Spisovatel prostě umí.

janastok
28.06.2020 5 z 5

"Hodně čtu, čtu rychle a moc toho nenaspím." Asi jsem se zamilovala do detektiva Huntera. Perfektní čtení.

Sumatrae
27.06.2020 5 z 5

Knizka me opet nezklamala Sympaticke hlavni postavy, napinavy dej az do konce, kdy si myslite, ze neco vite, ale i tak vas autor dokaze prekvapit

Myllan
27.06.2020 5 z 5

Asi mám nového oblíbeného autora:)

alsha
23.06.2020 5 z 5

Druhá v pořadí. Čte se ještě lépe, než první. Znalost hlavních hrdinů, posun v jejich univerzu. Už víte, jak autor píše, jste obezřetní, a přesto umí překvapit. Zhltnuto během pár dnů.

bekule
21.06.2020 5 z 5

4,7
Bavilo mě to moc, je to už sice až za hranou krutosti, místy jsem se hrozila toho co jsem ochotná číst. Ovšem napsáno je to opět velmi dobře, s touto dvojicí detektivů se budu opět ráda setkávat. Jediná skvrna na jinak skvělé detektivce je velitelka Blakeová, její mužatkovitá postava je divná, snad se v dalších dílech začne chovat normálně a ne jako parodie na největšího macho drsňáka.

Dannyska
21.06.2020 5 z 5

Výborná kniha. Opět jsem nebyla zklamaná. Kniha mě zatáhla hned do děje a líbí se mi to propracování detailů...opravdu fajn počteníčko.. Doporučuji :-)