Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3181 3181

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

lištička123
22.04.2020 5 z 5

Chris Carter je promě prostě král trillerů. Děj frčí od začátku až do konce. Jste stále v napětí. Moc mě vyhovují krátké kapitoly. Za mě opět povedené a sázka na jistotu.

anishta
22.04.2020 5 z 5

To jsem přesně potřebovala! Geniální, pomstychtivý, surový a zvrhlý vrah, co se toho nebojí. Autor umí nastolit tu správnou atmosféru a překvapit, kdo je pravým vrahem. Robert Hunter je sympaťák a Garcia za ním zas tak moc nepokulhává. Tak nějak doufám, že by si na další případy mohli Mollie ponechat :D

Patapuf
21.04.2020 5 z 5

Za mě spokojenost... Kniha má spád a hlavní hrdinové jsou v pohodě... zápletka taky paráda... jediné na co sem si musel zvyknout jsou kapitoly... ze začátku mi to přišlo celkem dost nasekané... vím, že tím autor zvyšuje napětí, ale občas mi to přišlo jako když místo na film koukám na fotky.... jinak dobrý

andrea3848
19.04.2020 5 z 5

Jedním dechem.Miluju Chrise Cartera.

Fzuzik
18.04.2020 4 z 5

Konečně série co má "koule" ;). Od začátku do konce napínavé, těším se na další pokračování dobrodružství Garcii a Huntera.
Líbí se mi, že není hned od začátku jasné, kdo ve pachatelem a i když se v příběhu objeví, nepůsobí vůbec podezřele.

sloninka
15.04.2020 4 z 5

Napínavá detektivka, líbila se mi víc než první díl a rozhodně budu číst další. Velmi čtivé.

chamyl
11.04.2020 4 z 5

(SPOILER) Série s Robertem Hunterem mě baví.
Zajímavý příběh s nečekaným pachatelem a překvapivě pochopitelnými pohnutkami jeho (místy až samoúčelně popisovaného) brutálního chování. Nikdo nemůže vědět, co ho jednou doběhne...
Ještě jedna malá poznámka (varuji, že je to možná spoiler):
Nešlo by pachatele někdy dopadnou tak nějak standardněji? Např. s pomocí dalších policejních složek jako je třeba zásahová jednotka. Vzhledem k tomu, že je tato kniha součástí nyní již desetidílné série, tak je natahování v duchu "hlavní hrdinové to asi nepřežijí" trochu zbytečné. Myslím, že celkovému příběhu i kvalitě knihy by to neublížilo.

Krchnaida
10.04.2020 5 z 5

Nemám slov, Carter je prostě borec ! (Uf, ale některé popisky budu mít teda dlouho před očima, brrrr...) Jo a - miluju Roberta Huntera a jeho parťáka :-D

Lajbor89
08.04.2020 5 z 5

Parádní kniha. Už se těším na další.

Bolomsson
04.04.2020 4 z 5

No jo...kdo umí, ten umí a Carter fakt umí! Další skvělý detektivní thriller, který nejde odložit, dokud nejste na poslední stránce knihy. Je to opět skvěle promyšlená a napínavá detektivka. Prvni díl se mi líbil přeci jen o trochu více, ale i zde jde o skvěle zvládnutý a propracovaný příběh. Vraždy jsou opět “delikátně” naaranžovány:-)...jen to médium v podobě Molly mi trochu kazilo dojem z knihy, a proto ubírám jednu hvězdičku. Lepší 4*.

olcab
03.04.2020 5 z 5

Jak jinak, opět výborné! Nemám co dodat, viz moje hodnocení k Nočnímu lovci :-)

ivka67
02.04.2020

Opět hodně brutální,ale velmi čtivé,budu pokračovat určitě v dalším čtení.

pipa36
27.03.2020 5 z 5

Typický americký thriller, v němž se řeší brutální a neobyčejně “dobře” promyšlené činy psychicky vyšinutého vraha. Velmi dobře se to četlo, neustále se něco dělo.

TaLu
21.03.2020 4 z 5

Ano, jednotlivé vraždy jsou šílené a jejich popis barvitý, přesto si mě autor získal. Snad je to tím, že jeho příběh nevyznívá depresivně. Hlavní hrdinové jsou skvělí a děj strhující a svižný.
Nevadí mi číst thrillery, protože jde o autorovu fantazii, která nás čtenáře sice napíná jako strunu, ale nemusíme se děsit a bát. Nu a v tom, co se teď děje ve světě kolem nás to může být odpočinková četba. Detektiv Robert Hunter si mě získal svou lidskostí, kterou staví nad zákon. Těším se na další díly série.

85098211
20.03.2020 5 z 5

(audiokniha)
Další absolutně peckoidní záležitost Roberta Huntera a jeho parťáka Garcii! Byla jsem - jako obvykle ;-), nadšená hned od začátku a poslech audioknihy se mi jen těžko přerušoval. Autor měl všechno originálně a hlavně geniálně promyšlené. A případ jako takový je nejen nechutný a určený výlučně pro silné povahy, ale i jedna velká jízda. Autor nás, čtenáře či posluchače, nenechá vydechnout byť jen na kratičký okamžik ;-). A závěr je naprosto dokonalý! Když už se zdá, že řešení je jednoznačné, objeví se nové skutečnosti a všechno je jinak. Za to si kniha samozřejmě zaslouží nejen plný počet, ale i velké doporučení milovníkům této vyšetřovatelské dvojice :-). A já pevně doufám, že se brzy dočkám dalšího dílu...

BlackBlade
17.03.2020 4 z 5

Propletený detektivní příběh, kde zhruba v polovině začnete tušit motiv a zápletku, ale konec opět hezky překvapil.

ŠevčaMadVR6
15.03.2020 5 z 5

Stejně jako Dvojitý kříž - super čtivé, nejde se od knihy odtrhnout.

soupik2012
11.03.2020 5 z 5

Čekat přes 2 roky na pokračování této série bylo ubíjející, ale nakonec jsem se dočkala. Těžko jsem mohla u tohoto žánru očekávat něco neotřelého a tak musím hodnotit především příběh jako celek a způsob vypravování. Trochu mi vadí, že parťák Huntera, Garcia je vykreslován jako takový ťunťa, ale nevím jak jinak by šlo popsat některé situace, aby je každý snadno pochopil. A tak to panu Carterovi nemohu příliš vytýkat. Děj je svižný, ale docela předvídatelný. Potěšilo mě, že ačkoliv se do příběhu přimotá trocha mystiky, zůstává děj uvěřitelný a nenarazila jsem na nic, co by mi přišlo zcela nelogické a nevěrohodné. Stejně jako první část Dvojitý kříž, tuto audioknihu čte pan Jakub Saic. Jak se již naštěstí stalo zvykem i pan Saic přidává tomuto příběhu další rozměr. Jenom četba knih by mne již neuspokojovala. Pan Saic mistrovsky dokresluje atmosféru příběhu změnou barvy hlasu. Byl to opravdu zážitek.

Dalamanek831
04.03.2020 5 z 5

První díl se mi líbil o maličko víc nicméně další pěkný díl ze série.Urcite nezklamal a stojí za přečtení kdo má Cartera rád tak si myslím že ho nezklame.Urcite si přečtu i další díly ze série.

pakoshka
04.03.2020 3 z 5

Průměrná oddechovéá detektivka se všemi klišé, což mělo za následek moje občasné odfrknutí. Nicméně četla se dobře, doporučuju, pokud potřebujete vypnout.