Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3197 3197

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

genie
11.01.2020 4 z 5

Brutalita vražd mě až tak neoslovuje, možná spíš naopak, ale jinak je druhý díl opět skvělý. Čtivé od začátku do konce.

ElissEm333
08.01.2020 5 z 5

Prostě skvělé! Těším se na další díly!

adulik23
06.01.2020 5 z 5

Kniha prečítaná za dva dni, super čítanie, určite sa poobzerám po ďalších tituloch tohto autora :)

Pavcitko
04.01.2020 5 z 5

Pro mě teprve druhý díl, ale jsem nadšená, neuvěřitelně čtivé, napjaté, nechutné, mučivé a přitom svěže napsané. Děj je svižný, bez zbytečných okolků, ale přitom zamotaný. Napjatě to klubko rozmotáváte a po dočtení se těšíte na další příběh sympaťáka Huntera. Za mě 5 hvězd zaslouženě.

Ilirea25
02.01.2020 5 z 5

Na Carterovi mám ráda, že z detektivky nedělá klasiku. Detektiv nepozná hned v prvním díle ženu, se kterou to táhne až do konce série a není to "úplný" alkoholik (Tedy zatím doufám).
Je čtivý, brutální, nechutný a stejně mě to baví :D

PS: Carter musí být psychopat nebo masochista. Normální člověk něco takového nenapíše :D

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Opět úžasné počtení. Do Cartera jsem se prostě zamilovala. Brutálnější vraždy než od něj jsem nikdy nečetla.
Díky krátkým kapitolám děj rychle ubíhal a kniha se četla sama. Rozhodně doporučuji všem nadšencům pro detektivky a brutální vraždy.

Maryan
30.12.2019 5 z 5

Práve som dočítal toto Carterove dielo. Ako vždy, malo to dynamiku a nedalo sa prestať. Už v druhej knihe čo som čítal (prvá bola jeden za druhým), Carter ukazuje spravodlivosť bez súdu pre obete, ktoré trpeli. Až nato, že vrahovia svoju odplatu uskutočňujú až brutálnym spôsobom. Na jednej strane chápeme tých, ktorí prežili ťažké šikanovanie, čo sa podpísalo na ich psychike a budúcom živote, na druhej strane odplata je neprimeraná. Ak by neexistovali súdy, polícia, zákony - počet podobných odplát by rapídne narástol. Kto by človeka zastavil, keby nemal nad sebou kontrolu? Svedomie sa dá umlčať a čo potom? Zlodeja už neštve že niečo ukradol, ale že neukradol niečo keď mohol...

Restang
27.12.2019 3 z 5

Co napsat, opět nevybočil, čtivé, má to spád, drsné popisy brutálních vražd, konce akční. A to je to co asi láká odolné čtenáře. Já si dám od jeho knih zase pauzu, jelikož se mi nechce číst něco takového pořád dokola. Já to zas nevidím jako takovou špičku mezi thrillery. Za mne za 3+*

jana277
23.12.2019 5 z 5

Napínavé, čítavé, prekvapujúce, výborné.

gigi77
22.12.2019 5 z 5

První kapitola mě poprvé absolutně odradila. Po par týdnech jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři a nemohu hodnotit méně než 5*.
Hned od první stránky mě porazil nepředstavitelně brutální nářez. A pak už jsem se neodtrhla a hltala stránku od stránky. V jednom okamžiku jsem propadla sentimentalitě a ukápla slzu. Všeho dost tak akorát, jen mi v závěru chyběla ještě jedna kapitola s Mollie a jejím otcem, ta mi nepřipadala dostatečně uzavřená ... nebo mi něco uniklo?
Co můžete čekat kromě opravdu zlých scén jsou zajímavé zápletky a vývoj vyšetřování, různorodé postavy a nakonec TEN motiv - otázka psycho.

Sofós
21.12.2019 5 z 5

Autor stupňuje brutalitu, s jakou jsou oběti připraveny o život. S tím musí čtenář počítat. Pořád jsem netušila, kdo je vrah, až najednou to bylo jasné... A o pár stránek později jsem zjistila, jak se mýlím. Konec byl pro mně velkým překvapením a já autorovi tleskám :-)

Jandýs
16.12.2019 5 z 5

Za mne super :-) , autorovo znalosti z oboru skvěle přibližují čtenářům případ, kniha se hezky čte, děj je napínavý .

mareksevc
09.12.2019 3 z 5

po knihe som siahol na základe vysokého hodnotenia a musím povedať že mi v nej chýbala iskra, dej má spád a akciu ale pri čítaní som nezažil žiadnu emociu , možno by viac presvedčila ako námet na film

Ava365
06.12.2019 4 z 5

Tady je vidět, kam až musí dnes zajít spisovatel thrillerů, aby se neopakoval a neustále přicházel s novými nápady jak vraždit. :)

stanislav0373
05.12.2019 5 z 5

Dvojitý kříž byl skvělý, tohle je ale asi ještě o kousek lepší...Krásná zápletka a akční konec. Palec hore!

lucie4345
03.12.2019 5 z 5

Brutální popisy vražd, milovníky detektivek tato kniha nesmí minut moje první seznámení s Hunterem. Velice sympatický detektiv.

Lavender756
02.12.2019 4 z 5

Carterova klasika a jinak se to asi ani říct nedá. Bohužel, pokud přečtete knih vice zjistíte, že jsou jako přes kopírák. Konce přemrštěné, ale i přesto všechno jsou knihy čtivé, logické a napínavé.. někdy ale zdlouhavé a Hunter je zkrátka vševěd. Nejlepší na celé sérii je, že Hunter ,,.. hodně čte..'' :D

Termina
02.12.2019 4 z 5

Druhým dílem této úspěšné série jsem byla mile překvapena. DÍK!

Anette99
27.11.2019 5 z 5

Asi mam novýho oblíbenýho autora a novou oblíbenou krimi sérii. Zase přečteno během pár hodin, nemohla jsem se odlepit. Četlo se to snad ještě líp,než první díl. I tady šlo o pomstu, ale úplně jinym stylem, než v Dvojitym kříži. A bomba byla, když se objevil druhý vrah, který s hlavním případem na první pohled vůbec nesouvisel, ale na konci se ukázal spojovací článek. Zítra mě čeká trojka :)

doffydee
27.11.2019 5 z 5

Carterovi jsem se hodně dlouho bránila - nevím proč, možná je to tím, že detektivky prostě nevyhledávám - mám spíše ráda ten psychický strach. Nicméně proč to píšu.
Ačkoliv nemám detektivky zrovna v lásce, neboť mě moc způsob a stylu psaní autorů moc neohromilo, dala jsem na doporučení.
Jak už jsem zmiňovala dřívě mám ráda pohledy záporáků - proč to udělali, nebo co je k tomu vedlo. Nebere mě pohled detektiva, který řeší hádanky.
Carter mě tedy přesvědčil o opaku.
Je to dokonale rozepsané - jak pohledy vraha, který oběti tedy vůbec nešetří, tak pohledy detektiva.
Nebudu tady říkat, že to nejlepší autor na světě - protože pořád to stále není šálek mého čaje. Pravdou ale je, že mě dokázal dokonale vyděsit a úpřímně chodit z práce hlavně večer je pořádný adrenalin :D
Za mě asi prozatím nejbrutálnější detektivka, i když pozor! ještě jsem třeba nečetla severský autory, kteří se s tím taktéž nemazlí :)
Ještě si asi dovolím upozornit, že nečtu postupně- tohle je moje první kniha, kterou jsem od něj přečetla a vřele doporučuji.

Jen asi v rychlosti shrnu - pokud máte rádi krev, brutálnost a nechce zavírat oči před událostmi, které se opravdu dějí jen se o tom nemluví - tohle je pro Vás.