Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3197 3197

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

Pája699
25.11.2019 5 z 5

Prostě před Carterem smekám. Další super jízda a povedený kousek je tato kniha. Carter prostě umí! Jeho knihy nejdou odložit z ruky ať děláte co děláte :-) Za mě určitě jeden z nejlepších spisovatelů. Rober a Carlos jsou super dvojka a už se nemůžu dočkat, dalšího případu.

Lethania
20.11.2019 5 z 5

Naprostá topovka! Jsem nesmírně ráda, že jsem se rozhodla začít číst tuto sérii, protože by mi jinak unikly parádní detektivní příběhy, které jsou plné brutality a krutosti. Krátké kapitoly přispívají akčnímu ději, styl psaní mi vyhovuje. Roberta a Carlose si nejde neoblíbit a při každé přečtené stránce trnu hrůzou, zda se hlavním hrdinům nic nestane.
Tento díl byl o něco málo lepší než díl první. Tak snad další díly budou stejně dobré nebo ještě (jestli to vůbec jde) lepší. Doporučuji.

Melodiel27
16.11.2019 5 z 5

Tak je to oficialni, druhy dilem jsem nasla noveho oblineneho autora a serii!! Styl jeho psani je neuveritelny, nedari se odlozit knizku, proste chcete vic a vic... asi dost tomu napomaha, ze autor se venuje psychologii seriovych vrahu a to umi dokonale sepsat na papir. V opacnem pripade by si clovek musel myslet, ze autor je genialni magor:))
Cely pribeh do sebe krasne zapada a i motiv dost chapu !! (Neni raritou, ze se vrazdi i za min). A musim i uznat, ze nasledne mi urcitych obeti ani nebylo lito a to hlavne kvuli tomu pesanovi :D jedina pasaz, kterou jsem jen prelitla a nevrtala se v tom.
Genialni spisovat a pribeh!!! Pet hvezd
SPOILER:
Zajimave jak clovek hrave zvladne popis useknute hlavy, rozskvareny oblivej a peceni, ale pomalu saha pro kapesnik, kdyz se zacne popisovat muceni zvirete. Ja to tak aspon mam a nerada to ctu a uz vubec vidim.

PriMula
14.11.2019 4 z 5

Dvojí kříž je o chloupek lepší, to musím uznat.
Kniha výborná, svižná, bez zbytečné omáčky, ale přeci jen je hodně podobná právě předchozímu dílu. Co se týče brutálností, těch tam bylo podle mého tak stejně.
Druhá a poslední věc, co bych vytkla, je ta, že konce kapitol byly až přehnaně dramatické a také téměř totožné. Bez toho bych dala knize plných 5*

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od Cartera a můžu říct, že se mi jeho styl začíná čím dál více líbit, jestli se teda na tu brutalitu dá říct, že se může někomu líbit.
Roberta a Carlose naprosto zbožňuju a stránky jsem hltala jednu po druhé. Myslím, že vice slov není třeba. Je to prostě top.

13werka
08.11.2019 5 z 5

Krátké kapitoly, neobyčejná vynalézavost při vymýšlení brutálních způsobů vražd a spád, díky kterému se knížka dobře čte. Byla to moje už asi šestá "carterovka" a ani tentokrát mne autor nezklamal.

krejcovka76
08.11.2019 5 z 5

Pro mě druhá knížka autora a opět naprostá bomba. Jeho knížky se čtou samy. Na konci kapitoly se čtenář těší na další, protože přijde moment, kdy prostě musí číst dál. Styl je lehký, svižný, zatím jsem nenašla hluchá místa. Hlavní hrdinové jsou jak mají být a u mě v hlavě už mají přesnou podobu (něco jako Brad a Morgen v Sedm :-) Těším se na další příběhy a nejen tuto knížku, ale hlavně autora Všem moc doporučuji.

renefer
04.11.2019 5 z 5

Nechala jsem se přemluvit nadšenými recenzemi od ostatních a pustila se do dalšího dílu. A nelituji. Opravdu je asi důležitá předchozí čtená kniha, protože vás zanechá v určitém rozpoložení a tak zatímco první díl mi připadat takový plochý, tak tento vůbec špatný nebyl a hrdě se hlásím do klubu fanoušků carterovek.

LuluBird179
03.11.2019 5 z 5

Opět parádní počteníčko. Já Huntera prostě miluju.

Mirrites
02.11.2019 5 z 5

Dokonalé čtení, kdyby to šlo, má 10 hvězdiček :)

martinaandulka
31.10.2019 5 z 5

Hlavní vyšetřovatel Robert Hunter hledá sériového vraha,který mučí a vraždí oběti tím čeho se nejvíce bojí... .Kniha je napínavá plná zvratů a čte se plynule.Už ted se těším na další knihu v pořadí od Chrise Cartera .

Marjory
31.10.2019 5 z 5

Tedy nebýt vegetariánka, tak jsem se jí teď stala. Je to hroznýýý, ale stejně čtu dál a budu číst dál.

Linda007
31.10.2019 4 z 5

Kniha se čte super, je napínavá, krátké kapitoly atd. Pro mě zatím nejslabší od autora. Motiv vraha je OK, ale jeho vysvětlení, jak věděl, čeho se oběti nejvíce bojí bylo chabé. Medium mi tam přišlo také zbytečné, je důležité pro druhou pribehovou linku. To je další věc, co se mi nelíbí, dvě linky byly i v prvním díle. Není tak problém rozluštit oč jde.

Kacenak
29.10.2019 5 z 5

I v tomhle případě musím dát pět hvězd. Opět důmyslná zápletka, napínavý příběh, i když dost brutální, popis míst činu je dost podrobný. Každopádně Vás ta temnota zcela pohltí, a čekáte, kdo bude další. Čte se to samo, nelze se odtrhnout. Navíc drsnej Hunter a milej Garcia tvoří dost sympatickou dvojici. :)

doktorking
28.10.2019 5 z 5

Druhy dil a opet pecka.Je pravda ze prvni dil se mi libil o trosku vic ale to je mozna tim ze tu mel muj oblibenec Hunter spolu s partakem trosku min prostoru..Jinak o co je vrah brutalnejsi o to vic i kdyz je to morbidni s nim muze clovek na konci soucitit...Potesi novy kolega i kapitanka.Vedlejsi dejovy pribeh ktery se jako vzdy prolina a ke konci graduje je tez perfektni.
U Cartera ktery je opravdu mistr ,,detektivek” je snad jedina chyba ta ze pokud clovek po jeho dile(nebo jako ja ctete vic knih najednou)cte jineho spisovatele stejneho zanru tak alespon pro me ostatni tak nak zustavaji za nim opravdu hluboko pozadu:)))

sgjoli
28.10.2019 5 z 5

Pravda, první díl této série (Dvojitý kříž) se mi líbil o chloupek více, ale i tak je Popravčí výborný thriller a 5 hvězd si zaslouží. Dostala jsem od něho vše, co od thrilleru očekávám. Je to drsné, napínavé, brutální, velmi čtivé. A hlavní hrdinové Hunter a Garcia jsou skvělí. :-) Ta brutalita mi tady přišla ještě trochu silnější než u Dvojitého kříže, takže citlivější povahy to asi budou snášet hůře. Když už si myslíte, že způsoby vraždění nemohou být více nechutné, tak mohou... Každopádně pokud vás zajímá tento typ thrillerů, tak Cartera určitě mohu doporučit. :-)

Brembelik745
25.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Napínavá, temná, místy poněkud krutá, ale prostě geniální. Poprvé jsem trochu sympatizovala s vrahem. Důvody k mstě byly docela pochopitelné. Hunter je miláček, také opět skvělé vysvětlený motiv...no prostě TOP, není k tomu co víc dodat.

Rodaw
23.10.2019 5 z 5

POPRAVČÍ
Brilantní a vynikající. Drsnější a brutálnější než 1.díl - Dvojitý kříž. Osobně (jako velký pejskař) bych se obešla bez jedné scény se zvířátkem //ach jo//, ale jinak ANO, tohle je Chris Carter ve své nejlepší formě. Na scénu s krbem nejspíš nikdy nezapomenu:).
Více na mém YouTube :-).

Kamilajznik
21.10.2019 5 z 5

Tak tohle byl opet mazec! Kniha me opet drzela v napeti jiz od prvni stranky.
Musim rict, ze to bylo mnohem brutalnejsi a tak nejak realnejsi nez prvni kniha ze serie o R.H., ale opet mi to nevadilo. Tak nejak to tam proste padlo :-)

mataj
17.10.2019 5 z 5

Opět další napínavá kniha od začátku do konce.