Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3182 3182

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

EvikU.
26.10.2020 5 z 5

Druhý díl za mnou. Čtený hned po prvním dílu. Je to opravdu moc čtivé. Nevnímám okolí, jen šustí stránky jak rychle to čtu. Přečteno za dva večery. Ale pozor. Je to opravdu hodně brutální. Místy jsem měla pocit, že se přidám k vyšetřovatelům a taky poběžím zvracet. Takže některé brutální scény jsem těžce rozdýchávala. Ale jinak. Robert i Carlos jsou děsný sympaťáci a kniha opravdu odsejpá.

Do dalších dílů půjdu, ale mezi to musím něco odlehčeného. Víc jak dva díly za sebou Cartera nedám. Na tom ale nemění nic, že se na další díly těším.

A slovíčko jejda tam bylo zase několikrát a opravdu je tam jak pěst na oko. Ale jinak perfektní, perfektní, perfektní a doporučuju.

Evule81
23.10.2020 5 z 5

Opět skvělé!

Michelleta
22.10.2020 5 z 5

Slovo "Popravčí" pro mě s přečtením knihy získalo zcela nový rozměr a konotace: strach, děs, zvrácenost, mrazivost, brutalita, unikum.
Knihu bych označila, stejně jako autora za naprosto jedinečnou. A to zejména pro úžasnou a velmi poutavou směsici nechutnosti, brutality, podivné sadistické zvrácenosti a exkurze do světa pohnuté mysli brutálního sériového vraha a forenzní psychologie. Chris Carter podává věrohodný obraz duše zvráceného psychopata, vlastně psychopatů, vše úhledně zaobalené do velmi čtivého a srozumitelného textu, který se čte sám.

Za mě kniha dostává plný počet nejen za originalitu, ale také za autorův styl.

Dandy1
15.10.2020 3 z 5

Cartera čtu na přeskáčku. Jedno je u něj jisté. Bude vám při čtení zle a setkáte se s psychopatem. Je vůbec možné takové zlo?

Ossinky
06.10.2020 5 z 5

Doporučuji všem co mají rádi Miniera, Keplera a podobné. Brutální vraždy, promyšlené a super popsané. Krátké kapitoly takže se to četlo rychle a dobře. Děj logicky ubíhá, žádné přeskakování před tím-potom. Fakt perfektní. Byl to můj první počin a určitě přečtu i ty zbývající:)

-markéta-
04.10.2020 5 z 5

Kriminalistiku studuji a učili jsme se o mnoho "nechutných" věcech, byla jsem na pitvě, kde jsem též neviděla nejhezčí věci, načetla jsem plno detektivek a článků o různých případech a nikdy se mi nestalo, že by mi z toho bylo zle - až do teď. Při čtení této knihy jsem měla doopravdy husí kůži a bylo mi lehce nevolno.
Druhý díl a opět super! Já jsem nadšená ze stylu autorova psaní a z jeho fantazie! Miluji tyhle nechutné případy, tyhle sadistické věci (ne, nejsem psychopat, ale žeru to)!
Robert Hunter je mi velmi sympatický muž a s Carlosem tvoří výborný tým! Nová šéfka Barbara mi sedla též - svým jednáním mi trochu připomíná mě samotnou.
Za mě super kniha! Těším se na další díl!

petraj30
23.09.2020 5 z 5

Tak to byla síla. Vraždy byly mnohem brutálnější, někdy to bylo opravdu hodně vyhrocené a autor hodně tlačil na pilu. Z těch přesně popsaných detailů mi nebylo zrovna dobře (asi nebudu schopná nějaký čas něco konzumovat:-)) A celkem se obávám, jaké překvapení mě čeká ve trojce:-).
Ale jako celek to bylo naprosto dokonalé. Po těch brutálních vraždách jsem byla chvíli rozhodnutá dat jen 4 hvězdičky, ale čím víc jsem četla, tím větší dojem to na mě zanechávalo.
Vrah byl pro mě obrovským překvapením, ale naprosto přesně to sedělo a vše bylo precizně dotaženo do úplného konce. Ale na druhou stranu jsem chápala vrahův motiv.
Četlo se to velmi dobře a rychle. Sice tam byly krátké kapitoly, ale ten konec těch kapitol byl zase tak napínavý, že jsem prostě musela otočit na další stránku a číst dál.
Ten popis byl sice trochu moc vyhrocený, ale já bych si nedovolila dát nižší hodnocení, protože se mi ten celkový příběh líbil přece jen o něco víc, než úvodní díl. Doporučuji!

temna.vila
22.09.2020 4 z 5

Popravčí mě opět nezklamal, Carter prostě umí děsit. Při čtení jsem se vůbec necítila dobře, a i když jsem byla zvědavá, jak případ dopadne, těšila jsem se, až knihu budu mít za sebou :)

sabuska
21.09.2020 3 z 5

Knížka opět zaujme motivem a způsobem vykonání vražd, ale chybí mi napětí a strach. Dokonale popsáne místo činu a ohledání mi to nenahradí. Jen jednou jsem se bála o hlavní hrdinku, když na konci knihy vylezla ze sprchy. Když Carter popisuje jednotlivé vraždy jen mě šokuje a je mi obětí líto.

katka0956
20.09.2020 1 z 5

Jako dobrý no ale knihu jsem dočetla spíše proto, že jsem byla již za půlkou a bylo mi líto ji nechat úplně ladem když už jsem si ji koupila. Hvězdičku dostala kniha zkrátka jen za to, že jsem ji přeci jen dočetla a zcela neodložila.

Nicméně v knize mi chybělo více záblesků z detektivova osobního života. Taky na můj vkus spousta zbytečných pasáží :)

Konečné odhalení pro mne nebylo až tak šokující. Spíš hlavní motiv jsem odhalila daleko dříve jen jsem nechápala, proč tak vynikající detektiv na to přišel až tak pozdě.

GeRaltzRiVie01
19.09.2020 4 z 5

Opět skvěle napsáno, hlavně krátké kapitoly se dobře čtou, ale na první díl to nemá..
+ nápad s motivem vraha,
- zabedněnost parťáka a ostatního policejního sboru, kapitánka, senzibil (postava a její příběh dobrá, ale tato schopnost mi vadila)

Kami33
16.09.2020 5 z 5

Drsné. ale výborné. Za mě dokonce jedna z nejlepších od Cartera. Možná to bude tím námětem, že boží mlýny melou....

Kuffenbach
15.09.2020 3 z 5

Rozpačitost. Přiznávám, první díl mě nadchnul, ale tady vlastně není nic nového. Několik WTF momentů(negativních a trapných), mysticismus (omg!), naprosto zbytečný a potíže plodící Garcia... Zklamání.
Tři hvězdy jen za to, že se mi to četlo svižně. K dalšímu dílu mířím velmi opatrně.

Ivana11
12.09.2020 5 z 5

Opět skvělé.

Lka
05.09.2020 5 z 5

Audio :
Opět super. Z Cartera jsem nadšená. Jdu na další díl...

danica6371
04.09.2020 3 z 5

Lepší jak první díl, ale zase jsem si z toho nesedla na zadek. Jsem tak zmlsaná Angelou Marsonsnovou a jejímu brilantnímu umu udržovat čtenáře neustále v napětí, že tohle mi přijde takové nemastné - neslané....

evelýny
29.08.2020 3 z 5

,,Jediná jistota v životě je smrt. Někteří lidé umírají hodně pomalu."
A nad Městem Andělů se vznáší přízrak kata - nekompromisní sadistické bestie, která zná velmi dobře své oběti, protože:
,,Každý se něčeho bojí."
Detektiv Robert Hunter má jediný cíl: Zabránit dalším brutálním vraždám. Ale musí být velmi pozorný.
,,Na lidském obličeji můžeš změnit všechno. Ale oči zůstanou stejné. Jsou jako otisky prstů."
Slovo šikana se zde skloňuje ve všech pádech. Je důležité objevit bod zlomu, kdy se z agresora stává oběť.
Chris Carter nám ve svém příběhu nabídne vyváženost - rovnováhu - dvě polarity: Dobro a zlo.
Ale kdo určí, jakým směrem se dát...?

Sugestivně napsaný příběh, který vás jen tak neopustí. Chris Carter se vyzná v duši čtenáře.

P.S.: Jeden nikdy neví, co za magory z lidí vyroste.

monudostal
27.08.2020 5 z 5

Knihy autor teda rozhodně napsat umí.. všechny díly jsem hltala a byla vždy nadšená..

prochajda
23.08.2020 4 z 5

Super detektivové, napínavý příběh a konec opravdu překvapivý.

Bezkyne9
22.08.2020 5 z 5

Tak tedy ano, priznavam, je to superctive a je to vyborne :). Cartera jsem zacala cist ze zvedavosti, po boomu ctenosti a prodejnosti, prvnim dilem se oklepala a ted jiz smele hltala kratke, dumyslne promyslene kapitoly. Nasilne sceny k sobe prilis nepoustim a navic je kniha a predevsim jeji zaver prodchnuty temer optimismem a lidskosti, zvracenosti navzdory. Vlastne je to zajimave kombo, jiste dalsim z duvodu, proc lide Cartera ctou. Navic Hunter a jeho ,,hodne ctu”, ze ano :D s Garciou tvori skvelou dvojku, na kterou se tesim v dalsim dile. Doporucuji :).